youngwerther

  • 118
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

tecrübesiz adaylara iş bulma konusunda tavsiyeler

öncelikle çaylaklık dönemimin bitmesinin akabinde kafama takılan bir çok soruyu sorabilme imkanı yakaladığımdan dolayı sevinçliyim. bana göre daha doğrusu bir çok kişiye göre ekşi sözlük bünyesinde hemen her kesimden insanı barındırmaktadır.
lafı fazla uzatmadan başlıktan da anlayacağınız gibi içinde bulunduğum sıkıntılı durumdan sıyrılmak adına sizlerden yardım talep ediyorum. öncelikle akademik geçmişimden başlarsam eğer; türkiye'nin önemli üniversitelerinden birinden uluslararası ilişkiler bölümü mezunuyum. lisans dönemim boyunca devletin dış politikasına yön veren önemli kurumlarında staj yaptım. akabinde yurt dışında iki ülkede staj deneyimi yaşadım. mezun olduktan bir sene sonra ise lojistik alanında yüksek lisansa başladım. fakat akademik kariyer yapmak istememe rağmen bir çok üniversitenin yaptığı alımlarda adaletsizlik olduğunu yani liyakatın olmadığını farkettim ki buna yıllardır işin içinde kadro bekleyen akademisyenlik hayali kuran insanlarda gayet iyi biliyorlardır. sözün özü özel sektörde çalışmam gerektiği mecburiyetini anladım.
oldukça profesyonel bir cv oluşturdum fakat iş arama sürecinde bu konuda tecrübeli yazarlar bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirler ? elden cv dağıtmak artık demode olmuş ama bunun bir faydası olur mu ? şirketlerin info adreslerine mail atıyorum sizce bu yeterli midir ? şirketlerin insan kaynakları sayfasından ve kariyerden de başvurular yapıyorum fakat doğru düzgün bir netice alamıyorum.
mesaj kutumu yeşillendirerek ya da alta yorumlar yazarak tavsiyelerde bulunarsanız sevinirim.
edit:imla
edit:ülkemizde benim gibi bir çok adayın yaşadığı bir sorun.tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olsun.

devamını okuyayım »
01.11.2017 01:04