yrgnsknthm

  • 232
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

annesinden erken ayrılmış kedi yavrusu

şu anda sol elimde, vücuduma dayanarak uyuyan ve bu entriyi tek elle girmeme sebep olan süper model. annesi sanırım kendisini bir intikal sırasında ağzından düşürdü ve çocukların eline geçti. çocukların elinden de ben aldım. gözleri daha açılmadığından, en fazla 10 günlük olduğunu tahmin ediyorum. böyle bir durumla karşılaşınca görmezden gelmeyecek, evini bu süper modellere açacak insanlara yardımcı olabilecek birkaç şey yazmak istiyorum.

- prezervatifle yavru kedi emzirmek mümkün olsa da, emzirme işini enjektör yardımıyla daha kolay halledebilirsiniz. enjektörün uç kısmı sert plastikir, evet ama zamanla kediniz o sert plastiğe alışır ve dahası onu dişlemeye bile başlayabilir.
- ilk geceler annesini ve kardeşlerini arayıp sürekli miyavlamak suretiyle sizi uyutmayabilir. biraz sabırla bunun üstesinden gelebilirsiniz. bu evreyi atlattıktan sonra miyavlama sebebi siz olacaksınız. biraz daha sabırla... ha gayret.
- uyuması için büyük ve yüksek bir karton kutu gerekli ama yeterli değildir. karton kutunun içine mümkünse tüylü (polar gibi), değilse de artık evde ne bulursanız, kumaştı, el beziydi herneyse... doldurun yani kutuyu. boş kalmasın. üstünü de örtün doyurduktan sonra. uyuyana kadar da karnını, boynunu falan sevin. gözleri açılmadığından annesi yalıyormuş gibi hissediyordur diye düşünüyorum. evet, yapıyorum bunu.
- bu kadar ufak kedilerin dışkıları anneleri tarafından yalanır. tabi bu garibimin annesi (tamam lan babası da olun gerekirse, lafın gelişi) siz olduğunuzdan bu ihtiyacını da siz karşılayacaksınız dememle beraber kedinin anüsüne uzanan diller görüyorum. dille değil, peçeteyle yapacaksınız. peçeteyle silin kedinizin dışkılayan organlarını. siz sildikçe dışkılayacak. (bkz: yapacaksan bir hayır bacaklarını tam ayır)
- sevin, kucağınızda uyutun. kapalı kalmasın sürekli o kutuda. zaten anasından, gardaşlarından ayrı düşmüş... iyi insanlarsınız hepiniz, biliyorum. ha gayret, başaracaksınız. topluma bir kedi kazandırıyorsunuz. ha gayret...

büdü: bir ekleme daha yapayım, yeni keşfettim bunu:
- modelimiz annesinden ve kardeşlerinden ayrılmasaydı, zamanının çoğunu annesinin koynunda, kalan kısmını da kardeşleriyle üst üste geçirecekti. sıcacık, mis... neyse, şu an tek başına olabilir ama kendisinin hala sıcaklığa ihtiyacı var. hava ne kadar sıcak olursa olsun yine de yeterli değil. o yüzden karton kutunun en altına bir sıcak su torbası koyup, üzerine kumaş benzeri şeyleri koyup, en üzerine de kedimizi koyarsak, kendisi size apışmak fiilinin gerçek anlamını gösterecek, sabaha kadar sesini kesecektir.

edi: raşitizm tehlikesine karşı d vitamini takviyesi yapın, güneşe çıkarın. siz yine de önce veteriner hekiminize danışın.

devamını okuyayım »
23.07.2008 04:27