yss

  • 282
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

hidayet türkoğlu

eleştirilere hak vermemek elde değil. finallerde ne kadar doğru tercihler yaptıysa da bu maçta (bkz: 14 eylül 2009 türkiye sırbistan basketbol maçı) o kadar yanlış tercihler yaptı hücumda. ama bunun sebebini "ben yıldızım ben atarım" dan çok takıma olabildiğince katkı sağlamaya çalışmak olarak görüyorum. artık kendini kanıtlama mecburiyetinde olmadığını takdir edersiniz heralde.

sonraki rakiplerle olan maçlrın zamanı için bu maçların kazanılması, grubu 1. bitirmemiz gerekli, doğrudur. ancak ben inanıyorum, esas ihtiyaç olunduğu anda- ki bu umarım final olur olmasa da yarı final ya da çeyrek final- sahneye çıkacaktır. sahneye çıkması, kendine gelebilmesi için ve hido nun geçen seneki performansına dönmesi için süre almaya ihtiyacı var. bizim de iyi bir hido ya ihtiyacımız var.

ayrıca sakatsa oynamasın demek de ayıp oluyor biraz. nowitzki yi överken "adam hem de sakat sakat oynuyor yahu" derken, hido ya haksızlık yapmamak gerek. hido da sakat sakat oynuyor ama iyi oynayamıyor. fedakarlıksa fedakarlık.. suçlanacak biri varsa tanjevic tir; ancak hido nun kazanılması için sırbistan maçı gayet feda edilebilir bir maç. o yüzden tanjevic de doğru yapıyor bence. slovenya maçı için de geçerli bu. o maçı da gerekirse kaybedebiliriz hidayeti kazanmak için.

bu maçı da kazandık; ancak kazanamasaydık da hido nun kendine gelebilmesi için şans vermeye değerdi. umarım, çeyrek-yarı finallerde kendine verilen desteğin karşılığını verecektir. nba finallerindeki gibi bir hidayet, takımı zor yoldan da olsa madalyaya hatta kupaya götürebilir zira.

devamını okuyayım »
15.09.2009 01:13