yudheyn

  • 156
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

yeni aşık olmuş kişilere tavsiyeler

aklına ilk gelen, en malca görünen, en riskli, böyle en y.rrak gibi şeyi hemen, hiç düşünmeeden, güya ince stratejilerle falan boğmadan yap. ki çoğu zaman dersin ortasında "x seviyorum seni" falan diye bağırmak gibi birşey olacaktır.

o akla ilk gelen, en malca görünen, en riskli, böyle y.rrak gibi şeyin sonunda ya normalde sittin sene yüzüne bakmayacak kişiyi kendine aşık etmiş olursun, ya da acayip çuvallarsın. çuvallasan da dert değil ama, o kız/çocuk zaten sana bakmayacaktı. acıyı tek seferde söktün attın. acayip bir rahatlama da duyacaksın hem bak. hatta o rahatlamanın verdiği özgüven yüzünden x'in kısa sürede "çok karizmatik birisiymişsin aslında" diye yan yan yanaşmaya çalışması pek muhtemeldir. hadi onu da geçtim, artık hayatın boyunca anlatabileceğin, filmlerde benzerlerini gördüğünde "ne var lan bunda, aynısını ben de yapmıştım" diye caka satabileceğin bir anın olacak. lan bunu da sen geç, x'e yıllar boyunca "bizim sınıfta bi' salak vardı" diye başlayıp bulunduğu ortamı şenlendirebileceği malzemeyi vermiş olacaksın. amme hizmeti gibi birşey. hem emin ol, o ortamlardan birinde kesin birileri çıkıp "ama helal olsun lan kıza/çocuğa, yürek ister valla" menvalinde taktirlerini sunacak gıyabında.

unutma ama, başına ne gelirse gelsin iplemez, "ben buyum arkadaş" halli, kendinden emin tavırlarını koruyacaksın. yoksa milletin günlük ego tatmini kotası için ilk akla gelen adreslerden biri oluverirsin.

son olarak : o aklına ilk gelen, en malca görünen, en riskli, böyle en y.rrak gibi şeyi büyük ihtimalle yapamayacaksın. çok isteyeceksin, ama yapamayacaksın. içine ukde* olacak. etkisi zamanla azalır gibi görünse de hayatın boyunca çaktırmadan taşıyacağın bir yapılmamışlık pişmanlığı olacak.

koy gitsin. hepimizde var o yapılmamışlıklar pişmanlıklarından.

devamını okuyayım »
29.12.2010 04:29