yuliaru

  • azimli
  • kofti anarşist (187)
  • 1868
  • 64
  • 33
  • 2
  • bugün

17 haziran 2016 ispanya türkiye maçı

asya kupası'na katılması gerektiği halde euro 2016'ya katılan çomaristan milli takımının rezil olduğu maç.

onursal başkan : recep tayyip erdoğan

federasyon başkanı : yıldırım demirören

teknik direktör : turnuvanın en çok kazanan hocalarından olan, adı anıldığında akla buram buram kibir ve ego gelen, adam kayıran, torpilci, yalaka, kocaman bir balon olan ballı fatih terim

kadro durumu : tamamen torpille belirlenen, genelde fatih terim'in favori menajerlerinin oyuncularının dolu olduğu, nerede formsuz oyuncu varsa kulüpçülük yüzünden seçildiği ama aksine formda oyuncuların seçilmediği, özetle rezil bir halde olan kadro durumudur. ilk 11 seçimi dahil şaibelidir, torpillidir.

futbolcular : mental olarak zayıf, egolu, eleştiri kabul etmeyen, çabuk oyundan düşen, göbekli/çelimsiz, kazandıkları milyon eurolarla lüks araba almaktan futbollarına ve fiziklerine vakit ayırmayan çomar topluluğu. istisnalar dışında aynaya bakıp utanması gereken heriflerle dolu. reklamlarda oynamaktan başka, özel hayatları ile gündeme gelmekten başka özellikleri yok.

taktik : yok. evet gerçekten yok. san marino'nun bile vardır ama bu takımın yok. kaos futbolu denen taktiksizlik durumu bile yok. her şeyi geçtim ne dizilişi belli bu takımın ne de futbolcular asıl pozisyonlarında oynuyor. bu da ayrı bir rezalet.

taraftar : maç içinde alakasız şekilde allahu ekber çeken, arapça milli takım marşı hazırlayan, saygı duruşunu ıslıklayan çomar topluluğu.

medya : ulusal kanalda maçı anlatanından tutun özel kanallarda maç yorumlayan eski futbolculara kadar alayanının yalaka olduğu yozlaşmış ana akım medyası. içlerinden biri de çıkıp dobra dobra konuşamaz, hesap soramaz.

özetle, böyle bir "milli" takımdan başarı beklemek imkansız.

beter olun.

devamını okuyayım »
18.06.2016 00:02