yunique

  • azimli
  • şamda kayısı (704)
  • 1086
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

elite dangerous

evinizden binlerce ışıkyılı uzakta gezinir iken yapılmaması gerekenlerden birkaçı:

bir srv sahibiyseniz dik kanyonlara inmeye veya düşmemeye bakın, çıkması hem zor, hem de geminiz yanaşamayabilir kanyonun içine kadar, hatta şöyle uğraşmalı, eğlencelik bir olay yaşanmış: https://forums.frontier.co.uk/…lp-i-need-ship-rats!

gezinti süresince power plant'inize iyi bakın, afmu bir tek bu parçanın hasarlarının tamirini yapamıyor. yıldızlara fazla yaklaşmak, gezegen yüzeyine sert inişler, olur da bulursanız thargoid kargoları geminin güç kaynağı biriminde hasar oluşturabilir.

önceki duruma ek olarak gemi hareket ederken tamirat yapmayın, fsd veya iticiler aniden duruyor ve hasar alıyor, onları tamir etmesi kolay, olan yine az maz da olsa güç kaynağı birimine oluyor. güç kaynağının tamamen hasar alması demek gezintinin sonlanması demek, keşfettiğiniz gezegenler gibi verilerin de gitmesi demek oluyor bu.

yaşam destek ünitesini (life support) ya da canopy olabilir, tamir ediyorsanız dikkat edin, tamir et dediğinizde kapanıyormuş youtube'a bakınıyordum o arada neyse ki uyarı geldi kokpitten 40 saniyelik oksijen kaldı diye, onu duydum da kurtuldum.

olur da verileri bırakayım ve tamirata gideyim derseniz eddb.io'dan size en yakındaki istasyonlara olan uzaklığınızı öğrenebilirsiniz. verileri verdiğiniz gruplar veya mühendislerde yakınlığınız artıyor tabii, bu durumu gözetip ona göre de saklayabilirsiniz.

rotadaki diğer yıldızı hedefe almak için kontrollerde bir tuş atayın, çok işe yarıyor.

mutlaka yapılması gereken ise bir şey var, o da ara sıra manzaranın keyfini çıkarmak, başlarken bu kadar görkemli olacağını tahmin etmemiştim açıkçası.

edit: kanyondan çıkması zor demişim, bazı yerlerden çıkış olmayabiliyor, derin çukur olan kısımlar olabiliyor yamaçlarda. bir de yukarıdaki olayın videosunu buldum: https://www.youtube.com/watch?v=jl0t7-yqwyk

devamını okuyayım »
04.12.2017 00:31