zam sampiyonu domates

  • anadolu çocuğu (315)
  • 786
  • 10
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

harbiye açıkhava tiyatrosu

2. kez gittiğim ve yine pişman olduğum mekan. dün tolga çevik'in gösterisi vardı ve kapıda bildiğin çanta kontrolü yapıp, su ve yiyecek arıyorlardı. suyu içeri alamazlarmış! "neden" dedim, "yasak" dedi. "niye yasak?" dedim cevap veremedi. "hastayım ben ilaç almam lazım" dedim, yürüdüm gittim.

güvenliği geçer geçmez minderler gözüme çarptı. oyun/gösteri boyunca minicik ve sert plastikten koltuklara koyulup oturulacak minderleri kiralamak gerekiyor ve 4 tl. lan minder bu. gofret mi amk bu oturunca bitecek? rahatsız olacağımı bile bile almadım.

yerimi buldum oturdum. yanımdaki adam ile omuz omuza mücadele vermeye başladık. yani ya o, ya ben öne doğru eğilmek durumunda kalacağız. metrobüs deneyimlerimden olsa gerek, ben galip geldim.

gösteri başlamadan bir çay içeyim dedim. gittim bir çay istedim. kağıt bardağa sıcak su koydular. birde otobüslerde verilen paket halindeki sallama çayı verdiler. "ne kadar?" dedim. 4 tl dedi. "ciddi misin?" dedim, eblek eblek suratıma baktı. "siktir et kalsın" dedim yürüdüm. ulan işin 4 lirasında değilim. hani içeri girdin artık ve mecbursun ya, o yüzden 4 tl'ye satıyorlar. siktiri boktan bir çay lan. hemde demleme de değil. sallama çay.

gerçi "bağzı" marjinal abiler/ablalar çayı bırak ordan kahve falan alıyorlardı.

öyle yavşak, öyle orospu çocuğu ki buranın işletmecisi andım olsun bir daha gitmeyeceğim.

son not : 23 eylülden sonra gitmemek gerekiyor kanımca. o nasıl soğuktu lan?

devamını okuyayım »