zarif philips

  • 2872
  • 42
  • 17
  • 0
  • dün

4 mart 2015 kılıçdaroğlu tarafsız bölge yayını

geçmiş seçimlerde hükümet ile yaptığı kayıkçı kavgasının yanlış politika olduğunu kavramış olması güzel bir gelişme. zira kendi ifadesi ile "demokrasiden, insan haklarından, hukuktan konuştuğumuzda bir tek sekülerler anlıyor, yoksul insan bunlardan anlamıyor, yoksul insan yoksulluğuna son verip vermeyeceğin ile ilgileniyor" dedi. ki yıllardır dilimizde tüy bitti burada, başka cenahlarda yaza-söyleye. "dinozorlardan kurtulun, hükümetin sizi lağıma çekmesine itibar etmeyin, onların dolandırıcılığını, hırsızlığını söyleyerek bir anlamda ayaklı gazete, dedikoducu vazifesi görüyorsunuz, halk bunları zaten biliyor, bunlara alternatif porje dinlemek istiyor" diye yazdık, söyledik. demirel, aman aman bir iddiası yokken 3 anahtar sözü vererek iktidar oldu bu ülkede. paradan bahsedeceksiniz. ekonomiden bahsedeceksiniz. cem uzan mazotu 1 lira yapacağım diye diye % 8 oy aldı, hemde ilk girdiği seçimde, siyasi tecrübesi yokken. doğru yolu bulmuşlar bu sefer. ekonomi üstüne seçim çalışması yapması doğru yol, emekliye 2 ikramiye doğru yol, çiftçiye vereceği mazottan vergi almaması doğru yol. aile sigortası doğru yol. bunların hepsinin kaynaklarının olduğunu söylemesi ise en doğru yol. "demek ki yapılabilecek durum var bunlar yapmıyor" diyecek millet, "neyle yapacak" demeyecek, işte o zaman 17-25 aralık aklına gelecek. "kredi kartları ile alakalı çalışma bitmedi" dedi, ki mesele "kredi kartı borçlarının affedilmesi" konusu ise yanlış bir yol. bunu diğer vergi mükelleflerine yüklememek lazım. emekliye ikramiye verilir ayrıdır, aile sigortası ayrıdır, çiftçiye ötv ve kdv'siz mazot hepten ayrı, ama "her ne şartlarla olursa olsun" harcamaması gereken bir parayı harcamış birinin borcunu kapatmak ayrıdır (eğer mevzu böyleyse). yapılandırırsın, "faizsiz yüksek vadeli kredi" vereceğini söylersin bu makul. eğer konu silmekse, silmek yanlış. bir adil sosyal devlet için rahşan affı kadar yanlış.

bir iki soruyu yuvarladı, tam cevap vermedi. nihayeti cnntürk'ün "programa hangi gazetecilerle çıkmak istersiniz" gereksiz kibarlığına, "istediğiniz gazeteciyi getirin" diyen birinin, bir iki soruyu yuvarlama lüksü olmalı. hatalı olduğu yerleri kabullendi. daha ne olsun.

bu ülke bu kadar anlatılan işe rağmen, hala akp'ye %50 oy verecekse, partiyi kapatsınlar, millet "kemal abi bokunu yiyim topla kadronu gel şunlardan kurtar bizi" diyene kadar da açmasınlar. bu arada içten içe akp'ye sempati duyup "tayyib'i günahım kadar sevmem amaaaaaaaaaaaa" diyen adamların "kime vereceğiz, muhalefet mi var, adam mı var" tipi geyiklerini şu ortamda görürsem çok ağır +18 cevap yazarım, siktir git gizli seviciliğini başka yerde yap. açıkça bu sevdasını dillendirenleri "kılıçdaroğlu şöyle, cehape böyle, görüşleri fıtratıma ters" diyenleri tenzih ediyorum.

ali taran ile çalışılması çok doğru bir karar. beğenin beğenmeyin cem uzan'a %8'i aldıran ekibin başındaydı adam. herif türk tipi reklamcılığın süpermenidir, gazmanıdır.

devamını okuyayım »
05.03.2015 01:06