zetium

  • 456
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

14 ocak 2016 fenerbahçe lokomotiv kuban maçı

öncelikle rakibi övmemiz gerekiyor ; loko çok iyi bir coach takımı olmuş bartzokas'ın elinde 5 dışarda oynayabilen oyuncularıyla çok iyi yerleşerek kapanan ,her pozisyonu değişmeli savunan iyi bir sistem takımı, dün şansları da iyi gitti çok yüzdeli attılar ve biz sezonun en düşük dış atış performansını yaşadık üstelik çoğu boş denemelerdi.

yalnız loko bu seviyelerde içeriyi bu kadar unutup 40 dk boyunca bir kere bile post oynamadan bu seviyelerde ne kadar oynamayı hayal ediyor bilmiyorum ama her zaman bu kadar iyi atamazlar nitekim dün 5/5 üçlük atan clever geçen hafta efes maçını boş geçmişti.

hakemler euroleague 'de haftanın maçını kaldıramadı desek yeter galiba.

seyirci dün ülker arena'da gerçekten çok özeldi , sürekli maçın içindeydi hatta belirleyiciydi , bu hakem üçlüsünden 2 hücum üst üste top kaybı çaldırmayı başardı ve euroleague'in neden en güzel 2.salonu , en zor deplasmanı seçildiğini kanıtladı ve yenilmezlik serisini 1 seneye çıkardı.

ve kazanan; 3 çeyrek 5 dışarıda hücumü savunamadık , dış şutlar girmedi, içeride kapanan rakibi açamadık fark hep 9-10 seviyelerinde kaldı ve son periyot savunma 6.vitese geçip , hücumda önce bogdan sonra gigi'nin aldığı sorumluluklarla 5 dk kala öne geçip son periyot 15 sayılık fark yaptık.

sonuç olarak hakem hatalarıyla, seyircinin yarattığı o özel atmosferle, 2 tane üst düzey coach'un taktik savaşıyla, saha içinde verilen mücadeleyle bu maçı izleyen ne kadar basketbol sever varsa hepsi için maç sonu "of be ne maçtı" dedirtecek kadar güzel olan maç.

edit: imla

devamını okuyayım »