zeusun feylesofu

  • 115
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 ay önce

şehvetiye tarikatı

normalde 1-2 saat civarında bitirilebilecek olan kitabı, okurken sinirlerime hakim olamadığım için 2 güne yaydım. kitabın kısa olmasının beni bu yüzden sevindirdiğini söyleyebilirim.

kitap 6 bölümden oluşuyor ve her bölümde farklı bir tarikat ele alınıyor. kitabın büyük bir kısmını olayların içerisinde yer alan insanların mahkeme kayıtlarından alınan ifadeleri oluşturuyor. aklın, bilimsel düşüncenin ve gerçekçiliğin ırzına ancak ve ancak bu kadar geçilebilirdi diye düşünüyorum.

kitaptan öyle çok derin analizler sosyolojik yaklaşımlar falan sakın ha beklemeyin. zaten 118 sayfa olan bir kitapta bu kriterlerin olmayacağını sizde rahatlıkla tahmin edebilirsiniz. daha önce gerçekleşmiş ve kayda geçmiş olayları daha derli toplu bir şekilde çokta uzun olmayacak bir şekilde kaleme alınmış şekli.

son olarak özellikle belirtmek istediğim bir husus var ; kitabın çok ilginç bir şekilde reklamı yapıldı. bu reklam sosyal medya aracılığıyla özellikle “twitter” yoluyla yapıldı. bunun içeriğinide kitabı bulundukları bölgelerde yer alan kitap evleri, kitap satan mağazalarda kitabı bulamayan insanlar oluşturuyor. gittikleri yerlerde kitabı bulamayınca hemen bunu sosyal medya yoluyla ismail saymaz etiketleyerek dile getirme gibi furya başlattılar. halbuki ben kitabı bir internet sitesinden çok kolay bir şekilde (1.baskı) edindim. artık insanların tanınan simalardan etkileşim alabilmek için bu tarz yöntemlere başvurduğunu düşünmeye başladım.

devamını okuyayım »