zihni kayit

  • 106
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

baba olacağını öğrenmek

tarifsiz bir mutluluk duydum önce. öyle haybeden tarifsiz değil. hakikaten kelimelerle anlatılamayacak bir his. şuan yazma gayretimi anlamsızlaştıran, ama yine yazdıran, daha önce yaşamayanların cahili olduğu, çok güzel bir his. baba olmak…

ilk düşündüğüm daha doğmadan böyle hissediliyorsa, kucağıma aldığımda neler olabileceğini hayal bile edemeyeceğim oldu. daha önce var olmayan ve hiç tanımadığım küçücük bir bebek gelecekti ve ben onu dünya üzerindeki herkesten daha çok sevecektim ve bu daha o doğmadan bildiğim bir gerçekti.

baba olmanın yaşattığı güzel duygular yanında elbette sorumlulukları da olmalıydı. nelerdi bu sorumluluklar, ne yapmalıydım. neydi benim görevlerim. kayıtsız-şartsız yapacaktım. ama daha babalıkta yeniyim, serde acemilik var.

sonra kendi babamı düşündüm. bebeğimin doğumuna hazırlık yapmalıydım. pek çok ihtiyacı olacaktı. henüz cinsiyeti de belli değildi. ne almalıydım? ne yapmalıydım?

sonra dedim ki, kız veya erkek değişmeyecek olan galatasaraylı olacağıydı. bu mantıktan hareketle ilk elbiselerini, gs store’dan alacaktım. ilk an da bunları dahi düşünmüş olmama ben de pek anlam veremiyorum. mutluluk, telaş, heyecan aslında bahsettiğim o tarifsiz duygunun eseriydi tüm bu düşünceler.

çabuk doğ bebek, baban sabırsızlanıyor…

devamını okuyayım »
11.03.2014 09:29