ziplayipdayereinesimyok

  • 66
  • 30
  • 5
  • 0
  • evvelsi gün

ilginç geometri dersi veren öğretmen

ilber ortaylı kaliteli öğrenci yetiştirmek adına diyor ki " öğretmen dediğin ciddi, işini seven ve öğreten insan olacak." gördüğünüz gibi saygıdeğer öğretmenimizin daha kuralın başında ihlal yapmış. ezberlenmesi gereken bilgilerin görselleştirme taktiğinin doğruluğuna aşinayız ama geometri gibi felsefi boyutuyla incelenmesi gereken ve hayal gücünün kağıtta veya beyinde olması gereken bir dersin yağmur dansı misali şebekliklerle öğretilmesi veya öğretildiği zannıyla haber edilmesi bence çok yanlış
debe edit: mesaj kutuma "ilber ortaylı da kim oluyo" diye gelen ebleh tayfasına açıklama yapacam.
gerek yurt içinde gerek yurt dışında çok sayıda kaliteli üniversitelerde eğitim görmüş, çalışmalar yapmış tarih profesörümüz olan ilber ortaylı, uzak olmayan geçmişte halkımızın nezih gençlerine "cahil" diye seslenirken bunu karakterinizin bir niteliği diye kabullenip kelimeyle matrak geçerdiniz. heh işte o dönemlerde "adam haklı beyler"diye sindirdiğiniz bu kelimenin ana etkeni, öğretemeyen öğretmen ve eğitimi için savaşmayan öğrencidir. yeni element keşfettiği düşünülüp manşet edilen, dünyanın en kolay geometri konusunu çalgı çengiyle 1 saate anlatan sayın öğretmenimiz ve aklı kıt koyun misali bu kişiyi takip eden öğrencilerimiz örnek verilebilir.
iki üç andaval da gelip diyor ki "bu görselleştirerek ezberleme tekniğidir sen bi bok bilmiyon" kendisine müfredatı sorsan hak getire. arkadaşlar bu öğretmenin yanında kendisiyle dans eden kişiler anaokulunda ya da ilkokulda değil. bir bireyin kendini tanımaya başladığı,şahsiyetini keşfetmeye başladığı yaşlar bunlar. bu insanlar vizyonlarını şebeklikle mi geliştirecek? siz hangi düşünürün ya da bilim adamının atlaya zıplaya şaklabanlıkla ders öğrendiğini iddia edebilirsiniz bana?
sokrates bir insana sadece kendi mantığını kullandırtarak geometri sorusu çözdürdü, adam sadece soru cevap şeklinde muhabbet ederken yaptırdı bunu ya.
ilgi çekmek artık işin özü olmuş çünkü. herkes medyadan ekmek yemeye bakıyor. 10 kişiden 1i sorgular ya da sorgulamaz. ne diyim allah kurtarsın!

devamını okuyayım »