zirvelerin ozgurlugu

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (535)
  • 1518
  • 70
  • 13
  • 0
  • dün

kadın

sabah uyandığımda göz kapaklarını öptüğüm, sabah kahtvaltısı hazırladığım,
hayatım diye seslendiğimde efendim bey diye cevaplayan şirinlik muskası.

yeni doğan bebeğimizin başında kamp kurup, bokuyla sidiğiyle uğraştığı uzun uykusuz yorucu gecelerde bir gün olsun offf demeyen ,bebeğimizin biteviye sürüp giden ağlamalarını durdurmak için yapmadığı maymunluk kalmayan büyük oyuncu.gecenin zifiri karanlığında ben uykunun beşyüzüncü ramında kıçımda pireler uçarken daha bebeğin ilk çığlığında yataktan fırlayan anne.

gözündeki bir damla yaşın bütün bir dünyaya bedel olduğu, mide kanaması geçirdiğinde ecel teri döktüğüm, hastanede sabaha kadar yarabbim ona bir şey olmasın diye dualar ettiren.

kızımın saçlarını örüp, oğlumun cebine kolalı mendil koyan ,şefkatli bir buseyle onları okula uğurlayan.
dolabı her açtığımda sakız beyazı gömlekleri bulma sebebim, akşam yemeğinde yaptığı zeytinyağlı dolmaları ellerimle mideye indirdiğim, sevişirken maria callas'a taş çıkartacak aryalar okuyan, elbiseleri üzerindeyken de çıplak olduğundaki kadar masum olan.

gün batımında sahilde yürürken elini tuttuğum, kanapede film izlerken omzumda uyuya kalan.

işten atıldığımda teselli eden, altınlarını bozdurup ben çalışırım diyen fedakarlık abidesi.

başıma her ne gelmiş olursa olsun herdaim ordusuyla gurur duyan muzaffer bir komutan edasıyla yanı başımda dikilen.
şu acımasız, boşıboş, yapyalnız dünyada kaderimi benimle paylaşan morfin etkisindeki eşsiz yaratık, bomboş hayatımın deniz feneri ,yolumu her kaybeşimde sağsalim karaya ulaştıran , beraberliğimizin yılmaz bekçisi, bütün dünya karşımızda dursa dahi beni yek başıma koymayacak biricik insan.

parti bitip, eş dost arkadaş yitip gittiğinde geride sırt sırta vereceğim hayat dostum, bastonlarımıza ve birbirimizden güç alarak çocukken koşturduğumuz parkta güvercinlere yem atacağım hayat yoldaşım.

geçmişimin dedektifliğine soyunmayan ,geleceğiminse muhasebeciliğine bakmayan kişi.

gözlerinde bütün bir dünyanın güzellikliğini gördüğüm.

o olmasaydı hangi saiklerle yaşardım diye sorgulatan, hayatımın anlamı olduğu kadar amacı da olan.

düzeltme: evli değilim hiç evlenmedim yüzde yüz hayal gücü diye ekliyor, temennileriniz içinde teşekkürü bir borç biliyorum.

devamını okuyayım »