zortezurtek

  • 1483
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

entry kötülemek

herhangi bir entry'i herhangi bir sebepten dolayı kötüleme durumu. cidden kötü olan ve kötü denebilecek entryler için uygulanması halinde kaliteyi korumaya yönelik olumlu bir davranış olsa dahi çoğu zaman çok saçma sapan ve kişisel sebeplerden dolayı da yapılabiliyor.

mesela iyi olmayan kötü de olmayan ancak zıt bir fikir savunan entryler kötülenebilir. ancak şu da bilinmelidir ki zıt fikir her zaman varolan ve kötülenince değişmeyecek bir şeydir. savaşta bile savaş etiği vardır, öyleyse neden zıt fikirlerin sahiplerine saygı gösterilmesin. ateş hattında ota boka bağırıp kırmızı kart savuran cahillere benzememekte fayda var.

aynı olay bir müzik tarzı savunulduğunda, takım tutulduğunda, ve/veya dini ve politik görüşlerde gerçekleşebiliyor. sonuçta yine hiç bir şey değişmiyor.

entry kötüleme olayında kapılması gereken ana fikir nedir o zaman...şudur:

entry kötü ise kötülenir ancak bir kişi sinir oldu diye kötülememelidir. entry kötülemek bazı hakikatleri değiştirmez. mızıkçılıktır.

not: aramaya inandım ancak entry kötülemek başlığını bu şekilde genel olarak bulamadım. daha detaylı bilgi için arama yapılması ve daha spesifik alt başlıklar halinde belli formattaki entrylerin kötülenmesi ile ilgili başlıklara girilmesi tavsiye edilir.

devamını okuyayım »
26.01.2005 13:14