zuniga

  • anadolu çocuğu (313)
  • 723
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

sözlükçülerin başından geçen doğaüstü olaylar

doğaüstü mü tam olarak emin değilim ama bu başlığa yazmak istedim.

klasik bir cumartesi sabahı, kahvaltımı yaptım ve gömlekleri kuru temizlemeciye ütüye gönderdim. gün içinde birtakım işlerimi hallettikten sonra letgo'dan sattığım genç odasını sökmeye geldiler. satarken deformasyon olarak sadece dolaplardan birinin tutacağının koptuğunu söylemiştim. elemanlar geldiler parayı aldım, söktüler götürdüler eşyaları.

2 saat sonra alıcı mesaj attı. bazanın köşe kısmında bir kırık var, bunu taşırken mi kırmışlardır yoksa bu böyle miydi dedi. alıcının kendisi almaya gelmemişti, sökmeye gelen elemanlar da kontrol etmediler. ben o an o kırığı alıcıya söylemediğimi fark ettim. paramı almıştım, ben ne bileyim taşırken kırmışlardır elemanlar diyip işin içinden kolayca çıkabilirdim. zaten dan dun götürüyorlardı pek profesyonel değillerdi.

ama içime sinmedi bu fikir. düpedüz hak yemek olurdu. belki de benim yüzümden o eşyaları taşıyan kişiler fırça yiyecekti. eşimle de konuştum, karar verdik. haklısınız, böyle bir durum vardı ve ben size söylememişim dedim. bunun için özür dilerim, eğer kabul ederseniz size 50 tl göndermek istiyorum bu hatamdan dolayı dedim. o da sağ olun, ben de bir parçasını daha tamamlarım odanın o parayla dedi. iban'ı aldım pazartesi parayı göndermek üzere, helalleştik konu kapandı.

iyi günler yazdığım son mesajı attıktan sonra yemeğe oturdum, atıştırıp çıkacaktık eşimle. yemeği bitirdim, kapı çaldı. kuru temizlemeci gömlekleri getirmiş. parasını sabahtan verdiğim için direkt gömlekleri aldım ve teşekkür ettim. ama adam elini cebine attı o sırada. parayı sabah bırakmıştım dedim onu görünce. gülümsedi ve cebinden 50 lira çıkardı. koyu mavi gömleğinin cebinde kalmış, yıkanmış tertemiz sana veriyorum dedi. teşekkür ettim, kapıyı kapattım. 2 saniye sonra şimşek çaktı kafamda. kalakaldım olduğum yerde.

yüzümü salona döndüm. eşim bana bakıp gülümsüyordu...

devamını okuyayım »