zverkov

  • 380
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

recep tayyip erdoğan

bugün, aynen valisi muammer güler'in jargonunu kullanarak, taksim meydanı'nın miting alanı olmadığını, bir kez izin verilirse bundan sonra bütün parti ve derneklerin haklı olarak orada kutlama yapmak istediğini söylemiş. tabi taksim'e çıkmanın yalnızca polislere özgü bir ayrıcalık olduğunu biliyoruz ve hiç şaşırmadık o yüzden. çok değil, daha üç hafta önce görkemli bir kutlama için zaptetmişlerdi meydanı.

bir de şöyle buyurmuş kendisi: "taksim meydanı da miting alanı değildir. ancak biz geçen yıl sendika temsilcilerine şöyle bir şey söyledik; ’siz üst düzey temsilcileriniz, şubelerinizin başkan ve yöneticileri gelmek suretiyle, gelin orada çelenginizi koyun. ama miting alanı olarak kadıköy’ü mü istersiniz, çağlayan’ı mı istersiniz, kazlıçeşme’yi mi istersiniz? nereyi arzu ediyorsanız, oralar mitingi alanı olarak bu yakada ilan edilmiş. dolayısıyla buralarda gidip mitinginizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
dolayısıyla çelenginizi koyduktan sonra oraya geçmek suretiyle gidin orada artık nasıl eğlenecekseniz, o şekilde eğlenin, hatta bizler de milletvekillerimizle, ilgili bakan arkadaşlarımızla sizlerle beraber olalım’ diye, bunu da kendilerine söylemişizdir."

http://www.radikal.com.tr/…29.04.2009&categoryid=78

eğlenmek? hayal etmeye çalışalım, başbakan ve arkadaşları 1 mayıs'ta:

rte*: naber sendikacılar? sülo naber keyfin yerinde mi? alın işte verdik taksim'i size, oldu mu istediğiniz? eğleniyo musunuz?
*: sayın başbakan verdik diyosunuz da, şurda toplasan 100 sendikacı anca varız. baksanıza, polisler işçileri ve hiçbir örgütü meydana almıyor, nasıl eğlenelim?
*: aa hakkaten ya, işçiler taksim sınırına dayanmış, durum vahim.
rte: şurda almanca bi pankart var, ne demek o bi çevirsene sayın şahin.
maş*: emrin olur sayın başbakan, ama benim almanca pek iyi değil, arkadaşlara mesaj attım çevirmeye çalışıyorlar şimdi.
rte: hay allah ortalık iyice karıştı, barikatları yıkmaya başladı işçiler. eee, ayaklar baş olursa olacağı bu.
(arkadan bir ses duyulur): sayın başbakan, izin verirseniz bu sorunu ben çözerim.
rte (arkaya döner): ulan melih sen nerden çıktın, ne işin var burda?
mg*: lan mı? canın sağolsun. sayın başkanım, allah izin verirse bir dönem daha belediye başkanı olmak istiyorum, ama bu sefer istanbul'dan. planımsa şu: taksim'i trafiğe kapatıp meydana koca bi gölet yapalım, göletin tam ortasına da 1 mayıs'ın sembolü olan zincire vurulmuş işçi şeklinde bi alışveriş merkezi inşa edelim. bu işi 33 günde yaparım, trafiği de '33 gün altgeçiti' ile alttan veririz, olur biter. böylece her 1 mayıs'ta taksim sorun olmaktan çıkar, ve turist çeker burası.
(ve işçiler barikatları yıkarak taksim'e girerler sonunda)
rte: eyvah işçiler girdi meydana, durum kötü. kaçalım.

devamını okuyayım »