şükela:  tümü | bugün
  • benim adım albümünün çıkış şarkısı yalnız'a göre daha sert olan, düzenlemesi ve gitar solosu ile tam bir şebnem ferah klasiği olmuş. albümün diğer şarkılarını dinlemedim ama ben çok beğendim.

"masumun nefesini koruyan birileri var, yeter ki hep böyle kal."

not: şarkının ilk ismini duyduğumda serbest çağrışım aklıma "birileri var önümde gerimde, her yanımda yüreğimde" diyesim geldi
  • olmamış bir muziğin olmamış şarkısı.
  • can kırıkları'ndan sonraki önlenemez düşüşün bir diğer üyesi olan albümün ilk klip şarkısı. benim adım orman gibi muhtemelen 6 ay sonra unutulacaktır. unutulmayanlar için:
    (bkz: sigara)
    (bkz: can kırıkları)
    (bkz: kadın)
    (bkz: kelimeler yetse)
    (bkz: perdeler)
    (bkz: artık kısa cümleler kuruyorum)
  • klibinde bir adet klip yaşlısı'na yer verilen şarkı.
  • klibinde oynayan küçük kızın büyüyünce ''bana neden bunu yaptınız lan?'' diyerek ailesinden hesap soracağını öngördüğüm şarkıdır. güzel de bi' çocuk, klibi gören hemcinslerinin gece rüyasına girecek korku unsuru olacak falan, yazık.
  • güzel olmuş şarkı . şebnem işte ya, her daim güzel müzik.
  • sözleri haricinde tabir-i caizse hiç bir boka benzememiş olan şarkı. zaten daha önceden yapılmışı da var, hem de çok daha güzeli :

https://www.youtube.com/watch?v=v1jig-qqucg
  • 'birileri var'' videosu ne kadar da güzel olmuş, özellikle son sahnesi çok etkileyici... etkileyici olan tek bu değil tabii ki, şarkının sözleri bence çok güçlü, gitarlar cayır cayır başka insan ne isteyebilir ki, şebo iyi varsın....

''ruhunu, şerefini zalimin gölgesine satmayan
    birileri var, birileri var
    masumun nefesini koruyan birileri var
    yeter ki hep böyle kal"
  • ilk gördüğüm de şebnem ferah'ın serapmış adlı şarkısı geldi aklıma "birileri var önümde,yerimde,her yanımda,yüreğimde,kalabalığın içinde, dışında" diye gider böyle
  • metruk bina, sıvası dökülmüş duvar göremeyeceğim diye beni korkutmuştu lakin onlar varmış. aldı puanı. bir de yaşlı kadın var.