şükela:  tümü | bugün
  • son yıllarda hepimizin malumu feminazilerin erkekleri nasıl sindirmeye çalıştığı. istiklal caddesi başta olmak üzere ülkenin değişik yerlerinde, sosyal mecralarda ve hatta reklamlarda bile her kadınlar gününde suçlu suçsuz ayırt etmeden erkeklere hakaret edilmesi, erkeklerin sindirilmeye çalışılması, bayan diyenin adeta linç edilmesi bu örneklerden sadece bir kısmı. hadi bunlar her yıl oluyor derken şimdi de yeni bir versiyonla karşı karşıyayız.

    dünya emekçi kadınlar günü. buradaki emekçi kelimesine dikkat. bugün o kadar çok "dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun, tv karşısında yayılıp oturan kadınlar hariç" temalı paylaşım gördüm ki... yani kadınlar günü kutlamak için ya evinde masum masum oturan kadına ya da herhangi bir erkeğe sataşma zorunluluğu varmış gibi bir ortam yaratılıyor. kadına evde oturmayı tercih etme hakkı dahi tanınmıyor. hem de bunu yapan yine kadınlar. neden bu gün efendi efendi kutlanamıyor.
  • kendine tanınan hakların farkında olmayan, din adı altında 2.sınıf insan muamelesi görmeyi çokta önemsemeyen yada kendi gibi olmayanları müslüman olmamakla itham eden kadınları olaya dahil etmek istememekten kaynaklı bir durum olabilir. yani bazıları daha konuyu bilmezken hatta bu zihniyetteki insanlar sosyal ortamlarda 8 mart ile ilgili tek laf etmezken çokta şeyetmemek lazım.