• süt çocuklarının aklınca dalga geçtiği nesildir.

birinciyi öyle herkes içemez aslanım. mangal gibi yürek, sunta gibi ciğer olması lazım adamda. siz gidin naneli kent için amk.
  • yanılmıyorsam, ''1 milyon lira fiyatındaki en ucuz sigarayı'' tüketmiş nesildir. birinci sigarası var mı acaba?
  • 6-7 yaşlarında içmiştim, çok ucuzdu niyetlenip almıştık mahallenin çocuklarıyla. tütün ağza geliyordu, acı bir şeydi. ama onunda ayrı bir havası var.
  • bizim pederdir bu neslin bir üyesi de. şimdi de tütün sarıyor.
  • ben öğrenciyken vardı bu sigara. 80'lerin sonu. ege üniversitesi. edebiyat fakültesi. bir gün kantindeyiz; sigaramız bitmiş, sadece bir arkadaşımızda olan birinci paketine yumuluyoruz. o sırada sigarası bitmiş olan bir kız yanımıza yaklaşıyor. tam sigara isteyecekken, "aa birinci mi o!.. iğreeenç.. o kadar düşmedik be!." deyiverdi. şimdilerde reklamcılık yapan, o zaman da hazır cevaplığıyla ünlü bir arkadaşımız, kıza "o sigaraya düşülmez, ona çıkılır" diye cevap verdi 1 salise içinde.
  • birinci cigarası bir dönemin emekçilerinin içtiği belki en zararsız tütün malzemesi.
  • benim de dahil olduğum nesil. malboroyu çorapta birinciyi gömlek cebinde taşımış nesildir.
hesabın var mı? giriş yap