şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce düşündüm ben bunu, vazgeçtiğim insanları düşündüm. o kararı aldıran ufacık ama kesin olayları düşündüm.
    aslında sevdiğimiz insanın karşınında asla kendimizi göremiyoruz, sevdiğimizde davranışlarımızı kontrol edemiyoruz ki.
    birleri söylüyor mesela, "bak sen şöyle şöyle yapıyorsun, yapma" diyor. ya da, "sen şimdi devam edersen böyle böyle olacak." diyor, hiçbirini ama hiçbirini dinlemiyoruz. ne olduğunu bilmeden, görmeyen gözlerle el yordamıyla yürüyoruz, ellerimizi o tutuyor ya nasılsa...
    sonra birden bir şey oluyor, hala sevmenize rağmen "aslında ben bu değilim ki" diyorsunuz, ufak ama etkisi kocaman bir aydınlanma yaşıyorsunuz ve bitiyor. sonrasında -eğer gerçekten bir şeylerin farkına varıp böyle bir karar aldıysanız- zaman var nasılsa, o da çürütüveriyor her şeyi, geriye yalnızca artık anısı bile olmayan eski günler kalıyor.
  • tam o kisiye veya kisilere gercekte tam ihtiyaciniz oldugu zamanda sudan sebeplerle yaninizda olmadiginda yada olmadiklarinda ortaya cikar. sonrasi kendi kendinize derin ama artik daha anlamli bir sessizlik.
  • taraf olması gereken bir durumda sessiz kaldığı andı benim için.

sonrasında hayatımdan çıkarttığım için kötü olan ben oldum ama olsun. artık hayatımda olmamasından mutluyum. yolu açık olsun.
  • herşeyden vazgeçtiğiniz,hiç birşeyin tadının kalmadığı günlere tekabül eden olaydır.kendinden umudu kesince herkesten geçebiliyor insan.bir tek ailem olsun,yeter.
  • kimden vazgeçileceğine göre değişecektir. eğer dost/arkadaşsa tek bir yalana bakar benim için. karşısındakini, yani beni kandırmaya çalışmak, üstelik inandığımı düşünerek geniş geniş davranmaya devam etmesi... bir an bile düşünmeden yollarım hayatımdan.

akrabaysa durum biraz daha farklı tabii, burada da eşik "bencilliktir". çoğumuzun ailesinde vardır, para için herkesi satabilenler. heh işte, bu tip insanlar kardeş olsa yollanırlar.

sevgiliyse durum çeşitlilik gösterir. çünkü ayrılmak vazgeçmek anlamına gelmeyebilir, ki çoğu zaman da gelmez zaten. fakat kendine saygısı olmadığını gördüğüm an, işte o benim vazgeçtiğim andır.

bir de insanın kendinden vazgeçme hali vardır ki, ona akıl sır ermez zaten.
  • o ne güzel esiktir öyle. o esikten gecildigi anda huzur bulunur, nefes alinir ve her sey yeniden baslar.
  • yalan söylediğini, hem de birçok konuda yalancı olduğunu anladığınız an geldiğiniz eşiktir.
  • su an bulundugum durum...hic vazgecemeyecegine dair inancin ne kadar asilsiz oldugunu fark ediyor insan.boyle bi rahatlama geliyor insanin uzerine..
  • yakın zamanda geçilmişse, vazgeçilenin yerine yenisini koyma eşiğinin oldukça yükselmesine sebebiyet verebilendir.

edit:imla
  • hep zorunda bırakılarak gelinen duygusal eşik.