şükela:  tümü | bugün
  • psikanalitik kuramı'nın kurucusu sigmund freud'a göre o kişinin ilk sizden vazgeçmesine neden olacak olay. hakettiğinden fazla ilgi ya da sevgi gören insan sizi basit görmeye başlar ve yeni "ulaşılmazlar" arar. kendini vazgeçilmez hisseden kimse ipleri eline almıştır ve artık siz onun için heyecan verici değilsinizdir.
  • (bkz: yapmayin)

kimse vazgeçilmez değil.

hayır bi boka da yaramaz.sen kaybedersin yine
  • ilişkiyi bitirmek isteyip, ama bitiren taraf olmak istemeyen insanların uyguladığı metottur aynı zamanda.
  • ınsan kendinden bile vazgecebiliyorken, bir baska kimseye vazgecilmez oldugunu nasil hissettirir?.. pamuk ipligine bagli hayatlarimizda zor olsa gerek. neyse alkolluyum, bilemedim.
  • hissettirin.

sonra ilk vazgeçeceği kişi siz olun.
  • ilk fırsatta, onun için katlandıklarınıza bakmadan sizden gözünü bile kırpmadan vazgeçeceğinin garantisidir.
  • önce kendini seveceksin ve hiç kimseyi başının üstüne koymayacaksın. bir insanı vazgeçilmezler statüsüne yerleştirdin mi bunun çok ağır bir geri dönüşü olur. öyle büyük bir hayal kırıklığı yaşarsın ki, bu hayat boyu peşini bırakmayacak kadar ağır olur. o insan gittikten sonra öyle büyük bir boşluga düşersin ki, yediğin yemekten bile tat alamazsın, nefes almak anlamsızlaşır. o yüzden kimseye bağlanmayın.
  • varlığını sürdürmek için anatomiye hükmeden beyin, öyle zaman gelir ki kendi varlığını ortadan kaldırma eylemini gerçek kılar. bu bağlamda diğer bir bireyin vazgeçilmez olarak düşünülüp, hissettirilmesinin anlamsal ve eylemsel karşılığı mümkün değildir.
  • 3 ay sonra ananızın hörekesini görmenizle sonuçlanacak eylem.
    kadına taptığım kadar allah'a tapsaydım beni peygamber yapardı...
    çük gibi bıraktı gitti...