• ayvayı yersiniz. yapın ve görün, denemek bedava
  • çok büyük hata olur.
  • o kisi icin ilk vazgecilen siz olursunuz.*
  • cinsiyet farketmeksizin bir insana vazgeçemeyeceğiniz şekilde bağlandığınız ve bunu ona hissettirdiğiniz anda onun tam olarak esiri oluyorsunuz. karakteri zayıf biri sizi artık garanti at olarak gördüğü için kendi bildiği şekilde hayatına devam edecektir. kendi istekleri ve yaşam tarzı ön planda olacak, sizi buna zorlayacaktır. sizde onu kaybetmemek uğruna her dediğine olumlu yanıt vererek ilerde olabilecek sayısız olumsuz duruma davetiye çıkarmış olacaksınız.

sevgili olma, arkadaş olma veya akrabalık ilişkilerinizde kesinlikle ve kesinlikle bir birey olduğunuzu aklınızdan çıkartmayınız. sizin kendi yaşam tarzınız, zevkleriniz ve özgür iradeniz vardır. bunlara saygı göstermeyerek sizi sürekli kendine göre yönlendiren insanları hayatınızda barındırmamaya özen gösteriniz. bu insanlar sizi kullanıp bir paçavra gibi kenara atmaktan zevk alacaklardır. bu kişilere harcanan zaman kayıptır ve anlamsızdır.

özgür iradenize saygılı bireylerle iletişim halinde olmanız dileklerimle...
  • ben böyle yapsın diye değer vermemiştim ki.hani o da beni çok sever kaybetme korkusu vardır dedim.ne bileyim mutlu olsun mutlu olayım diye yaptım. çünkü kadın size allah’ın emaneti gözüyle. baktığımız için belki ya da ben öyle düşünüyorum.ama o ne yaptı hani annenize abinize yok ya o öyle biri değil yaşı küçüktür bilmeden söylemiştir diye savundunuz onu yerlere göklere sıgdıramadığınız insan gün gelip sizi hiçten saymaya başlıyor yerdeki çöp kadar gözünde değeriniz kalmıyor işte böyle bişey. vazgeçilmez olmadığını hissettirmek. ne diyeyim ki allah hakkınızı,hakkımızı bırakmasın
  • (bkz: just don't)

kadınlar gerçekten ya kendilerine kötü davranan erkekleri ya da kendileri gibi saftiriğin birisini seçiyorlar. başlıkta yazılanı tam manasıyla uygulamış bir mağdur olarak söz konusu kız arkadaşın kendisine kötü davranan yarmadan sonra bulduğu saftirik ile nişanlanmış olması tezimi doğruluyor olsa gerek.
  • ilk vazgeçtiği kişi siz olursunuz yapmayın
  • ilk fırsatta tepenize çıkıp, üzerinizde waka waka dansı yapmasına sebep olacak hadisedir. sonunda da hayatınızın kazığını yersiniz. yapmayın/etmeyin. bir insan için böyle hissetseniz bile bunu o insana hissettirmeyin.
  • vazgeçtiğinizde size düşman olmasına sebep olacaktır.
  • sakın bunu yapmayın. bir kere yaptım köpekler gibi pişmanım.

eğer böyle yapıyorsanız %100 değeriniz bilinmeyecektir.
    karşı taraf tüm iyi niyetinizi suistimal edecektir.
    karşı taraf yüksek bir ihtimal sizden ayrılacaktır.

"ederinden fazla değer gevşeği kral eder. " bu sözü unutmayın.
hesabın var mı? giriş yap