şükela:  tümü | bugün
  • aslinda baslik "birleşik arap emirlikleri'nin vatandaslarina türkiye'ye gitme yasağı koymasi" olacakti.

2 ocak 2017'de gerceklesmis hadisedir. arapcam olmadigi icin lovindubai'deki habere dayanarak yazıyorum, yasaklandigi yaziyor. yasaklanmamis bile olsa zaten bae'deki insanlar icin devletten gelen uyarilar emir gibidir.

devletin böyle bir aciklama yapmasinin sebebi ise vatandaslarinin can güvenligini saglamak. bir sonraki aciklamaya kadar ucaklarinizi erteleyin ve türkiye'ye gitmeyin uyarisi yapmislar.

edit: basligi 'has banned' dan 'warned' a cevirmisler.
  • türkiye'de turizm sektörüne son vuruşun yapılmasına sebep olacak olan zincirleme reaksiyonun ilk halkasıdır. devletler artık vatandaşlarına "o ülkeye gitmeyin" diyorsa, durum o hadde geldiyse terör amacına ulaşmış demektir.

terör korku salmak demektir. gerçekten soruyorum, aranızda sokağa çıkmak konusunda "ya bugün bomba patlarsa " ya da "şurada bir bomba patlarsa halim nice olur" demeyeniniz kaldı mı?
  • discount diye bağıra bağıra gelen araplar nasıl olur da ülkeye döviz sokar anlamıyorum. resmen ölücüler. şahsen milliyetçilikle hiç alakam yok derdim. hiç bi millete ne sevgi ne nefret besliyorum gibi. ama araplardan, kendi adıma üzgünüm ama, nefret ediyorum..
    benim hissim fikrim bişi değiştirmiceği için çokta şey değil zaten.
  • birlesik arap emirlikleri vatandaslarini suudilerle karistirirak cahilligini gozler onune sermis hasmetlimiz. aralarinda uzaktan yakindan hicbir bag kuramazsin guzel kardesim. omrunde buralara gelmemis bu adamlarla is yapmamissan boyle dogmatik saptamalarla sacmalarsin.

bae'de toplam emirati nufusu 1.5 milyondur ve bu insanlar egitim, innovasyon, teknoloji, turizm yonunden senin cok cok otende.

4 tane kari muhabeti de sicmiktan baska birsey degil buralarda. bir kizin pesine takilacaksa dunyanin en iyi alisveris merkezlerinin bulundugu, tas gibi hatunlarin cirit attigi dubai'de yaparlar.

suudilere istedigin kadar vur ama bu insanlar suudi degil. bilmeden, gormeden, tanimadan atarlanma.
  • şaşırtmamıştır.bu yıl 10 milyon arap turist gelecekti hani,ne oldu o ?
  • (bkz: sen gelme ulan ayi)
    turizmden gelen paranin azalmasiyla bakalim vatandaslara ne kadar sokacak hukumetimiz onumuzdeki aylarda.
  • yok kıçımın kenarı...
    sen araplara bak hele..
    bizim ülkemizi mi güvensiz bulmuş dallamalar!!

müslüman ülkelere yapılan bunca zulümlere , saldırılara gıkları çıkmaz bunların..
    tarihte araplar her zaman arkadan vurmuşlardır..
    al gene işte!!

üzgünüm ama araplardan nefret ediyorum!
  • yarin bir gun korfez bolgesinde bir problem oldugunda bu adamlarin hepsi kacip buraya yerlesecek. turkiye hala araplarin olasi kacis senaryolarinda ilk dusundukleri ulke. bu sebepten oturu de peynir ekmek gibi turkiye'nin her tarafindan ev satin aldilar son yillarda.

kisacasi uzun vadede araplarin ilgisi artarak devam edecektir.
  • ekonomisi sıcak parayla dönen bi ülke olarak olumsuz etkilenmemize sebep olacaktır.