şükela:  tümü | bugün
 • solun mitoz bölünmeyi kesmesinin önünü açmasını umduğum hareket
 • gezi'nin heyecanı ve dersleriyle yola çıkan birlik hareketi.

  bu daha başlangıç.
 • kürt siyasal hareketi ile ulusalcı sol arasında sıkışıp kalan siyasi hareketlerin / partilerin gezi direnişi üzerinden soluk alma çabasıdır. ideolojik politik yetersizliklerin birleşerek çözülemeyeceği defalarca denenip öğrenilmişken hangi ihtiyacı karşılayacak bilemiyorum. ancak kürt siyasetinin çatı parti / hdp gibi araçlarla öteki hareketlere karşı hegamonyasını yükselttiği şu dönemde bu arkadaşların da birlikte hareket etmekten başka çareleri yokmuş gibi görünüyor. olumlu bir sonuç beklememekle birlikte anlayışla karşılıyorum şahsen.
 • akp'yi devirmek, yepyeni bir geleceği hep birlikte inşa edebilmek için: aranan kan bulundu!
 • pekekeli kürtçülere prim vermeyeceklerse hareketlensinler dediğim.
 • aslan gibi tkp'de iken birbirleriyle anlaşamayıp aynı çatı altında dahi duramayan erkan baş ekibi ile aydemir güler ekibinin de içinde bulunduğu birlik hareketi imiş.

  e be canlar, madem birleşebiliyordunuz, o zaman ne diye ayrılıp iti köpeği, dsip'i ysgp'yi sevindirdiniz?

  aynı şeyi sdp'yi bölen sp'ciler de yapmıştı. "bundan böyle aynı çatı altında duramayız" deyip, sonra hdk altında birleşme görüşmeleri yapmışlardı.

  birleşmeyi değil ama, sonradan birleşebilecek durumda olduğunu daha ayrılmalarının üzerinden birkaç ay bile geçmeden açıkça ifade edebilen yapıların zart diye ayrışmaya koyulmalarını anlamsız buluyorum.

  umarım bu sefer birleşirler de bir daha böyle ahmakça ayrılma-bölünme işlerine girişmezler.
 • hiç bir anlamı olmayan birleşme hareketi. solun tarihine göz atmak sonunun nasıl olacağına dair netleşmemizi sağlıyor.

  solun örgütlü yapılarından uzak durmayı marifet sanan, twitter üzerinden önemli bir siyasal ve toplumsal etkileri olduğunu düşünen bir grup aydının /örgütsüz siyasetçinin çağrılarak birleşik bir hareket yaratıldığı düşünülmüş. düşüncesi ile uyuşmakta olan ama güçsüz olan siyasi partiyi güçlendirmek için enerji harcayacağına tweet atmayı tercih adamlar şimdi birleşik hareketimizin en önemli kurucuları arasına katılmışlar.

  lan siyasal gündemimiz yok, örgütü biz yöneteceğiz ya örgüt olmayacak derken kendisine ve dejenere ettiği kadrolara bir süre oyalanacak gündem bulunması ile heyecan sergilemiş bazı eski yol arkadaşları.

  ortak aday, birlikçilik vb vb herkese parti içinde x kurulunun başına getirdik seni tarzı yaklaşımın yetmediği yerde yeni hedef olarak sunuluyor anladığımız kadarı ile.

  komünist parti 'nin sıradan bir üyesi olarak heyecan duyuyorum diyecek, solun önü buradan açılacak yorumuna sahip çıkacak, faşizme karşı son durak vb tarzı açıklamalar yapacak tüm "genç" olmanın kendinden devrimcilik getirdiğine inanan yaşıtlarıma ilerideki bahanelerini şimdiden hazırlamalarını öneririm.

  http://haber.sol.org.tr/…-karari-cikti-haberi-98879
 • dağınık ekim hareketi'yle karşısına çıkacağım oluşum.
  iyi olan kazansın.