şükela:  tümü | bugün
 • solun mitoz bölünmeyi kesmesinin önünü açmasını umduğum hareket
 • gezi'nin heyecanı ve dersleriyle yola çıkan birlik hareketi.

  bu daha başlangıç.
 • kürt siyasal hareketi ile ulusalcı sol arasında sıkışıp kalan siyasi hareketlerin / partilerin gezi direnişi üzerinden soluk alma çabasıdır. ideolojik politik yetersizliklerin birleşerek çözülemeyeceği defalarca denenip öğrenilmişken hangi ihtiyacı karşılayacak bilemiyorum. ancak kürt siyasetinin çatı parti / hdp gibi araçlarla öteki hareketlere karşı hegamonyasını yükselttiği şu dönemde bu arkadaşların da birlikte hareket etmekten başka çareleri yokmuş gibi görünüyor. olumlu bir sonuç beklememekle birlikte anlayışla karşılıyorum şahsen.
 • akp'yi devirmek, yepyeni bir geleceği hep birlikte inşa edebilmek için: aranan kan bulundu!
 • aslan gibi tkp'de iken birbirleriyle anlaşamayıp aynı çatı altında dahi duramayan erkan baş ekibi ile aydemir güler ekibinin de içinde bulunduğu birlik hareketi imiş.

  e be canlar, madem birleşebiliyordunuz, o zaman ne diye ayrılıp iti köpeği, dsip'i ysgp'yi sevindirdiniz?

  aynı şeyi sdp'yi bölen sp'ciler de yapmıştı. "bundan böyle aynı çatı altında duramayız" deyip, sonra hdk altında birleşme görüşmeleri yapmışlardı.

  birleşmeyi değil ama, sonradan birleşebilecek durumda olduğunu daha ayrılmalarının üzerinden birkaç ay bile geçmeden açıkça ifade edebilen yapıların zart diye ayrışmaya koyulmalarını anlamsız buluyorum.

  umarım bu sefer birleşirler de bir daha böyle ahmakça ayrılma-bölünme işlerine girişmezler.
 • dağınık ekim hareketi'yle karşısına çıkacağım oluşum.
  iyi olan kazansın.
 • (i) kürtçü siyaset-abd ilişkisini,
  (ii) rte'nin bop'tan kaçarken ışid'e tutulmasını,
  (iii) sanayileşme ve dahi newtonyen düşünce devrimi olmayan ülkede sınıf olmayacağını,
  (iv) kamalizmi,

  anlamadıkları, bunlara gerekli önemi vermedikleri sürece bi halta derman olmayacak hareket.

  kaç defa daha söyleyeceğim bilemiyorum. tuz ruhuna çevirdiğiniz gezi ruhu denen naneyi oluşturan sahadaki insanların %60'tan fazlası kendini atatürkçü, kamalist ya da ulusalcı diye ifade etmiş. sizse siyaseti hala olmayan işçi sınıfıyla, karşınızdaki çok büyük yüzdelere karşı yapabileceğinizi zannediyorsunuz... siyaset insansız, nüfuzsuz, güçsüz yapılmaz! siz hala atatürkçüleri, kamalistleri, ulusalcıları aşağılayın, faşik diye damgalayın, ama pkk'sından, hdp'sine bir rte'ye bir abd'ye yamanan kürt ayrılıkçılarına prim tanıyıp ulusalcılığı sağ değerlere eklemleyin. aferin...

  aynı hatayı tekrar ederek başarılı sonuç alacağını zannetme konusunda elinize kimse su dökemez.

  baştan bitiksiniz!

  olur da birileriniz buralara bakıyordur, bari şunu okuyun da bir faydası olur belki:

  (bkz: kobani olayının özeti/@aran suildur)
 • ülkenin ihtiyacı olan umudu canladırabileceğini düşündüğüm oluşum.. kapsamlarını daha geliştirmelerini dilerim. umarım işe yarar ve bize de hareket getirir..