şükela:  tümü | bugün
  • fıkra gibi bir ekibin, epik ötesi videosu

gönül isterdi ki orada bir de imam olsun ama maalesef serkan keskin dışında buna gönüllü olacak biri gelmiyor aklıma. (referanstan anlamayanlara aşinayız. o yüzden şöyle buyrun )

adamlar nasıl güzeller yahu... "tanrı'nın var ettiği bir şeye cıs mıs demek olmaz hacu" diyip, böyle bir şeye katılıyorlar.

ateyiz de "ıyy pis din adamları, sizi gidi salaklar" filan demiyor. kendi hikayesini anlatıyor.

rahip, marijuana külüyle bunları ash wednesday münasebetiyle kutsuyor filan. ahahah... töbe çektim yeminle.

fakat asıl, sonlara doğru hahamın ateyize yaklaşımı beni bitirdi...
    "biliyorum", diyor; "tanrıya inanmıyorsun. fakat ben inanıyorum. o yüzden, eğer müsaaden olursa, sözlerimi/duamı kabul edersen çok sevinirim."

adamlar, sadece 3 kişilik halleriyle, şu dünyanın olması gerektiği hali göstermişler lan.

o din, bu din, dinsizlik... boş boş tartışmalar hepsi.
    sevgi varsa -bir de ot- * huzur var be. paylaşmak var. şeffaf olmak var.

kenevirle ilgili bir şeyler okuma şansım oldu. kağıt için ağaç kesilmesine gerek bırakmayacak kadar kudretli bir bitki.

alkol ve sigaradan daha zararlı değil. bu kadar yasaklanmasının sebebi, birilerinin zenginleşmesinin önünü kesmesi deniliyor.

ben kitabın yalancısıyım.

ayrıca şu üçlüyle takılmak istiyorum. the man from earth filmindeki gibi, salonda oturup sohbet edesim var saatlerce.
  • kafası güzel olduktan sonra kameraya alan kim lan.
  • haham'ın yıllardır takıldığı gözlerden kaçmamıştır. video biterken bile kapak derdinde adam.
  • hoşgörülü insanların bir arada olduğu video. kuran'da esrarla ilgili bir ayet olmamasına rağmen bir imamı bu insanların yanında göremeyiz çünkü hoşgörü dini islam'ın kitabı kuran şöyle diyor:

maide 51: inananlar, yahudileri ve hristiyanları dost edinmeyin. onlar birbirlerinin dostudur. sizden kim onlarla dost olursa onlardan sayılır. allah zalim toplumu doğru yola iletmez.

bu arada tanrıların kimi doğru yola iletip kimi iletmediği ortada. ateistler ve hristiyanlar refah içinde yaşarken müslümanlar sefalet içinde yaşıyor.
  • (bkz: imam nerde lan it)

ortak pazara yine alınmadığımızı gösteren video.
  • izlediğim ve aşırı sempatik bulduğum ekip.
    sözde hoşgörü, özde pek öyle olmayan müslüman birini almamaları da epey normal bence.

hoşgörü, açık zihinler, birbirine hakaret etme niyeti gütmeden birbirini dinleyen çok farklı insanlar. türkiye'den siktir olup gitmek eylemini gerçekleştirip, bu 3lü ve benzeri insanların olduğu bir yerde yaşamayı tercih ederim, net!
  • harika bir video. keşke insanlar birbirinin kafasını kesmek yerine birbirinin bongunu ateşlese, çok daha hoş olmaz mı?