şükela:  tümü | bugün
 • sardığınız ve sizi saran kollarda; gözlerinizi mutluyum ve güvendeyim düşüncesiyle kapamak...
 • (bkz: sleep forever)
  sadece sevgiliyle birlikte uyunmayabilir, çocukluk arkadaşı, sınıf arkadaşı, asker arkadaşı, abla, abi, kardeş, bir kısım akraba, kedi, köpek vs olabilir birlikte uyunan.
  eğer zorunluluktan dolayı birlikte uyunmuyorsa güzeldir hoştur.
 • alıştıktan sonra yanlız gecelerde çok pis koyan olaydır.
 • osuruğuna uyanıp herşeyden soğutandır.
 • sevgili veya bir arkadaş, anne/baba ya da kardeş... kendinizi güvende hissettiren ve varlığından her daim mutluluk duyduğunuz biriyle yapılmasının tüm derdi tasayı alıp götürdüğüne, hatta ruhu temizlediğine inandığım, en güzel rüyaları görmemi sağlayan uyuma şekli.
 • (bkz: huzur)

  daha doğrusu bakmayınız... yaşayınız efendim çok güzel birşeydir.
 • - hasan abi!
  - lan! ahmet!
  - abi sikerim noluyo lan!
  - olum bi saniye mantıklı düşünelim.
  - abi siktir git allahını seversen!
 • zannımca kadın-erkek ilişkisindeki bi'nevi sınırdır.
  genelde ilk aşama omzunda uyuya kalmaktır. er kişi ne kadar uzun süre tepkisiz kalabilir buna bilinmez. harbi arkadaşsa, uykunun dingin nefesini hissettiği an yavaşça çekilir, hanım kızımızın uzanmasını sağlar, üstünü, perdeleri örter, kapıyı çeker çıkar ya da yan kanapeye uzanır, artık neyse.
  kofti arkadaşsa*, dokunur. dokunuşları edebinin/edepsizliğinin boyutuna göre değişir. kimi hatunun saçlarına dokunur, koklar böyle romantik romantik, kimi de boyundan başlar, isitikamet güney akdeniz sahilleri...
  eğer omzunda uyuya kalınan sevgili adayı ise, er kişi bir cesaret öper *, hanım kızımız da uykuyla uyanıklık arası bir şaşkınlıkla karşılık verir. sonra ya tamamen uyanır, ortamdan uzaklaşır ya da birlikte olurlar* ve birlikte uyurlar. uyandıklarında artık sevgili olmuşlardır zaten.*

  seksten çok daha sıcaktır, birlikte uyumak. teninin kokusunu içine çekersin uzun uzun. eğer erken uyandıysan, başını eline dayar, uykusunda izlersin onu, yüzündeki kıvrımları, dudağının kenarındaki çizgiyi ezberlersin. belki de üzerindeki bakışlarla açarsın gözlerini yeni güne. mutluluğa gülümsersin.

  birlikte uyuduysan eğer, düşlerine ortaktır artık o, sayıklamalarının şahidi, yastığının kokusudur.
 • hayatımın en kötü gecelerinden biriydi. ki çok fazla kötü gün geçirmiş bi insan olarak söylüyorum bunu, onlar genelde daha fizikseldi ama.

  yanımda yatıyordu. herif çok güzel. beyaz tenine bayılıyorum, harika öpüşen dudaklarını, tatlı kokusunu... adam çok güzel.

  sabahın dördünü geçmiştik. ve ben uyuyamıyordum. ona baktığımda hissettiğim tek şey suçluluk, tek şey bunun ne kadar kötü bi fikir olduğu. iki insan nasıl bu kadar aynı frekansta olup tamamen zıt olur? nasıl öylesine bir cinsel çekimle hiçbir şey yapamadan kalırım?

  o nasıl mışıl mışıl uyuyor? ona güvenmiyorum ki, nasıl yanında uyuyabilirim ki. uyuyamadım nitekim. evrendeki en tatlı şeylerden biriyle uyumak yerine kalkıp salona gittim, incecik bir örtüye sarınmayı tercih ettim, üşümekten de nefret ederim. ama onunlayken daha çok üşüyorum. ama uzaktayken daha kötü. ne onla ne onsuz dedikleri iğrenç durum. cheesylik, emoluk ve zırıl romantizm arasında helak oluyorum.

  yanında ilk kez huzurla uyuduğum insan bi friends with benefits'imdi. onu özlediğimi söylediğimde sorun olmayan, ikimizin de aşık olmadığı, ikimizin de birbirimizi çok sevdiği belki de sahip olduğum en iyi ilişkilerden biriydi. dokunarak uyuyabiliyordum kıza ya... aynı yatakta bile yatamayan benim için o kadar büyük gelişmeydi ki bu.

  ben zaten çok zor uyurum. biriyle uyumak daha da korkutucuydu. farklı yataklarımız olduğu halde seviştikten sonra sarılıp kalmıştık, biriyle uyuyamamla ünlü olduğum için kendi yatağına gitmeyi önerdi ama hayır demiştim. ve sonra da sızmışız zaten.

  sonra gerisi geldi. bi kez alışınca oluyor gibi gibi.

  ama o güzel adamla uyuyamadım.

  seks o kadar özel değil de, birlikte uyumak ve roleplay mesele ya... çünkü aşk ya da sevgi ya da çekimle ilgili değil. güvende hissetmek gerekiyor ve o haddinden zor gelen bi duygu.
 • arkadasca olan da, heyecandan yapilamayacagi;

  dostca olan da, sabaha kadar sohbet edilip yapilamayacak;

  sevgili olan da, sabaha kadar sevisilecegi icin yapilamayacagi;

  fuckbuddy olan da, is biter hic bir sekilde yapilamayacagi;

  iyi bir evlilikte olan da, sadece kadin kisminin muayen gunlerinde yapilabilecegi;

  iyi gitmeyen evlilikte ise her gece kic donup yapilacagi eylemlerden biridir...