şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sardığınız ve sizi saran kollarda; gözlerinizi mutluyum ve güvendeyim düşüncesiyle kapamak...
 • (bkz: sleep forever)
  sadece sevgiliyle birlikte uyunmayabilir, çocukluk arkadaşı, sınıf arkadaşı, asker arkadaşı, abla, abi, kardeş, bir kısım akraba, kedi, köpek vs olabilir birlikte uyunan.
  eğer zorunluluktan dolayı birlikte uyunmuyorsa güzeldir hoştur.
 • alıştıktan sonra yanlız gecelerde çok pis koyan olaydır.
 • osuruğuna uyanıp herşeyden soğutandır.
 • sevgili veya bir arkadaş, anne/baba ya da kardeş... kendinizi güvende hissettiren ve varlığından her daim mutluluk duyduğunuz biriyle yapılmasının tüm derdi tasayı alıp götürdüğüne, hatta ruhu temizlediğine inandığım, en güzel rüyaları görmemi sağlayan uyuma şekli.
 • (bkz: huzur)

  daha doğrusu bakmayınız... yaşayınız efendim çok güzel birşeydir.
 • - hasan abi!
  - lan! ahmet!
  - abi sikerim noluyo lan!
  - olum bi saniye mantıklı düşünelim.
  - abi siktir git allahını seversen!
 • zannımca kadın-erkek ilişkisindeki bi'nevi sınırdır.
  genelde ilk aşama omzunda uyuya kalmaktır. er kişi ne kadar uzun süre tepkisiz kalabilir buna bilinmez. harbi arkadaşsa, uykunun dingin nefesini hissettiği an yavaşça çekilir, hanım kızımızın uzanmasını sağlar, üstünü, perdeleri örter, kapıyı çeker çıkar ya da yan kanapeye uzanır, artık neyse.
  kofti arkadaşsa*, dokunur. dokunuşları edebinin/edepsizliğinin boyutuna göre değişir. kimi hatunun saçlarına dokunur, koklar böyle romantik romantik, kimi de boyundan başlar, isitikamet güney akdeniz sahilleri...
  eğer omzunda uyuya kalınan sevgili adayı ise, er kişi bir cesaret öper *, hanım kızımız da uykuyla uyanıklık arası bir şaşkınlıkla karşılık verir. sonra ya tamamen uyanır, ortamdan uzaklaşır ya da birlikte olurlar* ve birlikte uyurlar. uyandıklarında artık sevgili olmuşlardır zaten.*

  seksten çok daha sıcaktır, birlikte uyumak. teninin kokusunu içine çekersin uzun uzun. eğer erken uyandıysan, başını eline dayar, uykusunda izlersin onu, yüzündeki kıvrımları, dudağının kenarındaki çizgiyi ezberlersin. belki de üzerindeki bakışlarla açarsın gözlerini yeni güne. mutluluğa gülümsersin.

  birlikte uyuduysan eğer, düşlerine ortaktır artık o, sayıklamalarının şahidi, yastığının kokusudur.
 • arkadasca olan da, heyecandan yapilamayacagi;

  dostca olan da, sabaha kadar sohbet edilip yapilamayacak;

  sevgili olan da, sabaha kadar sevisilecegi icin yapilamayacagi;

  fuckbuddy olan da, is biter hic bir sekilde yapilamayacagi;

  iyi bir evlilikte olan da, sadece kadin kisminin muayen gunlerinde yapilabilecegi;

  iyi gitmeyen evlilikte ise her gece kic donup yapilacagi eylemlerden biridir...
 • seksten öte paylaşılabilecek en özel şeylerdendir.
  hatta geçmişte sevdiğiniz insana dair her şeyi unutursunuz da bir tek uyumasını, uyanmasını, sevişini ve sarılışını unutamazsınız. ama o insan artık olmayacaksa buna alışmaktan başka çareniz olmaz.
  bir zaman sonra hayatınıza yeni insanlar girer. yepyeni ve kusursuz dediğiniz, güvenebileceğiniz birisi olur ama aynı duyguları paylaşsanız bile "birlikte uyuyabilir miyiz ki" sorusunu sordurur insana. "acaba o da sımsıkı sarabilir mi? uyandığında gördüğü beni sevebilir mi?" dedirtir.
  sevdiğiniz insanla uyumak, onun varlığını yanınızda hissetmek yaşayabileceğiniz en güzide duygulardandır.