• verdiğim siparişin ardından küçük bir düzeltme için telefonlarını aradığımda ilk çalışında açan, işini iyi yapan bir firma.

işin güzel yanı siparişin verilişinden 1 saat sonra kargoya verildi bilgisinin verilmesi. gerçekten mükemmel bir hız. adının duyulmamış olması kafanızda soru işareti bırakmasın.
  • şu ana kadar oyalama taktiği ile idare eden sitedir. cumartesi aradığımda ürünün stoklarında olduğunu bildirmişlerdi. tabi bir güzel sipariş geçildi. hemen kargoya veriyoruz denildi. şu ana kadar ne gelen var ne giden. ürünü başka bir yerden kargo ile sipariş etmiş arkadaşlar, gelince hemen yollayacaklarmış. oyalamadan başka bir şey değil yaptıkları. mümkün olduğunca uzak durulması gereken bir sitedir. ailecek gelişmeleri dört gözle beklemekteyiz.
  • 25 ağustos 2011 günü verdiğim samsung ue 40d6390 model led tv'yi bir gün içersinde şanlıurfa'ya yolladı. başta çekincelerim vardı ama şu an için gayet memnunum. bu arada ürünün fiyatı kargosu dahil 1935 tl, içinde wireless dongle aparatıyla birlikte geldi. bu arada teşhir ürünü ya da refurbished değildir umarım diyorum, çünkü bu olaydan hiç anlamıyorum. sitede de sıfır diye geçiyor zaten. herhangi bir yerinde de yazmıyor, bu işten anlayanlar mesajla bilgilendirirse de çok makbule geçer.
  • kendilerinden aldığım samsung televizyonda piksel hatası çıktı, ürünlerin teşhir ya da ikinci el olup olmadığı hususunda kendilerinden bilgi aldım. ürünlerin hepsi sıfır dediler. daha sonra servise yönlendirildim. servis tutanakla televizyonu aldı. 2 gün sonra ankara'ya ulaşmış olacak ki aradılar. değişimin yapılacağını söylediler. ve sonraki gün yeni televizyonumu ulaştırdılar.

kısacası diyebilirz ki an itibariyle güvenilir bir yerdir.
  • aradığım dslr fotoğraf makinesinin fiyatı en ugun bu sitede denk geldi. daha önce bu siteden dslr fotoğraf makinesi alan bir arkadaşım problem yaşamadı diye ben de tereddütsüz sipariş verdim. belirttikleri gibi 3 iş günü içinde siparişim gönderildi. problemsiz alışveriş oldu, güvenilir site.
  • yurtiçi kargoyla çalışmaları dışında gayet umut vaadeden site.
    adını ilk defa akakcede gördüm. en uygun bu site satıyordu telefonu 9 taksit ve kapıda ödeme imkanıyla. siparişi vermeden önce aradım, kapıda da taksit uygulanması konusunda bir sıkıntı olup olmayacağını olmaz dediler. siparişi verdim. gün içinde kargo ibaresi falan yoktu ama hemen aradılar, akşam siparişi verdiğim için anca yarın kargoya verebileceklerini fakat sadece beyaz rengin ellerinde olduğunu, gri içinse 1 gün daha beklemem gerektiğini istanbul'dan getirteceklerini söylediler. gri için beklerim dedim. salı akşam verdiğim siparişi perşembe verdiler kargoya, üye olmadan alışveriş yaptığım için kargo numarasını falan mail attılar.
    telefonu aldım, imei no'su kayıtsız görünüyordu, hemen e-mail attım, gönderdiklerini ama bazen giren memurun çok yoğun olduğunu, yakın zamanda girileceğini, girilmezse bildirmelerini söylediler. salı günü baktım girilmişti.
    aranınca çıkıyorlar, mail'e dönüyorlar hemen, malları ucuz ve sorunsuz. olması gerektiği gibi olsa da, türkiye için ortalama üstü oluyor.
    tabii yurtiçi kargo'yla başıma gelenler için: (bkz: #31272174)
  • az önce elime geçen galaxy note 2'yi özellikle distribütör garantili seçmiş ve bu nedenle 130 tl fazla ödemiş olmama rağmen paralel ithalat garantili yollamış, o ana kadar tıkır tıkır işleyen ilişkimize can sıkıntısını katmış olan alışveriş sitesi...
    eğer ki garanti belgesinde adı geçen emin iletişim teknoloji ürünleri dış ticaret firmasını samsung'un distribütörleri listesinde aramasaydım ve durumun farkına varmasaydım herhalde ancak bir sorun yaşadığımda farkedecek ve çok geç kalmış olacaktım...
    en iyi ihtimalle sorun yaşamasaydım da (evet bu ilginç bir bakış açısı ama) distribütör garantisi için fazladan para ödemiş olacaktım.. şimdi bana önerdikleri telefon sizde kalsın ve aradaki farkı size geri ödeyelim, ya da kargo ile geri gönderip önümüzdeki haftanın ortasını bekleyin ki istediğiniz ürün elinize bir hafta gecikmeli olarak da olsa geçmiş olsun... konuyu "ürün istanbul'daki depomuzdan yanlış çıkmış, çok özür dileriz" olarak açıklıyorlar...
    vaad ettikleri sürede ürünü gönderdiler mi? evet,
    maillerime hemen cevap verdiler mi? evet,
    yanlış ürün olduğunu farkedene kadar herşey yolundaydı...

aziz nesin'in bir hikayesinde dediği gibi:
    -du bakali noolicek?

gelişmelerle editte buluşmak üzere

birinci edit piaf: pazartesi, olmadı salı elinizde denen note 2'nin gelişi çarşambaya sarktı, inceden bi gecikme var ama.. insanlık hali deyip üzerinde durmuyoruz.. az geç olsun, çok güçlük çıkmasın...
    -du bakali, çarşambaya noolcek?

ikinci edit: "bugün salı, ürünü yollayıp kargo takip numarası verecektiniz ama mesai bitiyor, sesiniz çıkmadı" ekseninde alıngan bir mail attım, arayıp özür üstüne özür dilediler, olumsuz hava şartları dolayısıyla en geç perşembeye sarkacağını, ürünün ellerinde olduğunu, ancak işte kar yağışı nedeniyle depolardan çıkış yapamadıklarını belirttiler... "peki, perşembe olsun bakalım" diyerek son durumu kabullendim... "en nihayetinde bu salı-çarşamba yoğun kar yağışı nedeniyle istanbulda okullar tatil oldu, böyle bir gerçek var... hem geç olsun güç olmasın zaten" minvalinde iç sesler üreterek note ii'ye olan açlığımı bastırmaya çalışıyor, anlayışımı körüklüyorum.. (kıymetlimiss! onu bissdenn alamassınıss!)
    -du bakali, perşembeye noolcek?

son edit: perşembe günü note 2 geldi.. an itibariyle denilebilir ki:
    -fiyatları uygun,
    -evet problemler olabiliyor, ancak problem durumunda ilgili, kibar ve çözüm üreten çalışanları var,
    -güvenilirler..