şükela:  tümü | bugün
 • http://www.birnumaram.com/ adresinde hizmet veren alışveriş sitesi, cuma günü öğle sularında verdiğim siparişi pazartesi günü teslim ederek "ulan adı sanı duyulmamış siteden alışveriş yaptım, tufaya gelmeyelim şeklindeki korkumu bertaraf etmiştir.
 • verdiğim siparişin ardından küçük bir düzeltme için telefonlarını aradığımda ilk çalışında açan, işini iyi yapan bir firma.

  işin güzel yanı siparişin verilişinden 1 saat sonra kargoya verildi bilgisinin verilmesi. gerçekten mükemmel bir hız. adının duyulmamış olması kafanızda soru işareti bırakmasın.
 • şu ana kadar oyalama taktiği ile idare eden sitedir. cumartesi aradığımda ürünün stoklarında olduğunu bildirmişlerdi. tabi bir güzel sipariş geçildi. hemen kargoya veriyoruz denildi. şu ana kadar ne gelen var ne giden. ürünü başka bir yerden kargo ile sipariş etmiş arkadaşlar, gelince hemen yollayacaklarmış. oyalamadan başka bir şey değil yaptıkları. mümkün olduğunca uzak durulması gereken bir sitedir. ailecek gelişmeleri dört gözle beklemekteyiz.
 • an itibariyle kendisinden telefon sipariş ettiğim fakat pek güvenemediğim sitedir.
  bakalım, görelim..
 • 25 ağustos 2011 günü verdiğim samsung ue 40d6390 model led tv'yi bir gün içersinde şanlıurfa'ya yolladı. başta çekincelerim vardı ama şu an için gayet memnunum. bu arada ürünün fiyatı kargosu dahil 1935 tl, içinde wireless dongle aparatıyla birlikte geldi. bu arada teşhir ürünü ya da refurbished değildir umarım diyorum, çünkü bu olaydan hiç anlamıyorum. sitede de sıfır diye geçiyor zaten. herhangi bir yerinde de yazmıyor, bu işten anlayanlar mesajla bilgilendirirse de çok makbule geçer.
 • kendilerinden aldığım samsung televizyonda piksel hatası çıktı, ürünlerin teşhir ya da ikinci el olup olmadığı hususunda kendilerinden bilgi aldım. ürünlerin hepsi sıfır dediler. daha sonra servise yönlendirildim. servis tutanakla televizyonu aldı. 2 gün sonra ankara'ya ulaşmış olacak ki aradılar. değişimin yapılacağını söylediler. ve sonraki gün yeni televizyonumu ulaştırdılar.

  kısacası diyebilirz ki an itibariyle güvenilir bir yerdir.
 • aradığım dslr fotoğraf makinesinin fiyatı en ugun bu sitede denk geldi. daha önce bu siteden dslr fotoğraf makinesi alan bir arkadaşım problem yaşamadı diye ben de tereddütsüz sipariş verdim. belirttikleri gibi 3 iş günü içinde siparişim gönderildi. problemsiz alışveriş oldu, güvenilir site.
 • yurtiçi kargoyla çalışmaları dışında gayet umut vaadeden site.
  adını ilk defa akakcede gördüm. en uygun bu site satıyordu telefonu 9 taksit ve kapıda ödeme imkanıyla. siparişi vermeden önce aradım, kapıda da taksit uygulanması konusunda bir sıkıntı olup olmayacağını olmaz dediler. siparişi verdim. gün içinde kargo ibaresi falan yoktu ama hemen aradılar, akşam siparişi verdiğim için anca yarın kargoya verebileceklerini fakat sadece beyaz rengin ellerinde olduğunu, gri içinse 1 gün daha beklemem gerektiğini istanbul'dan getirteceklerini söylediler. gri için beklerim dedim. salı akşam verdiğim siparişi perşembe verdiler kargoya, üye olmadan alışveriş yaptığım için kargo numarasını falan mail attılar.
  telefonu aldım, imei no'su kayıtsız görünüyordu, hemen e-mail attım, gönderdiklerini ama bazen giren memurun çok yoğun olduğunu, yakın zamanda girileceğini, girilmezse bildirmelerini söylediler. salı günü baktım girilmişti.
  aranınca çıkıyorlar, mail'e dönüyorlar hemen, malları ucuz ve sorunsuz. olması gerektiği gibi olsa da, türkiye için ortalama üstü oluyor.
  tabii yurtiçi kargo'yla başıma gelenler için: (bkz: #31272174)
 • almak istediğim cep telefonunun önce en ucuz nerede satıldığına baktım, ardından da ekşi'ye geldim ve o siteler üzerine yazılmış yorumları okudum. an itibariyle bu entry'i okumuş olduğunuz başlıktan da anlayacağınız üzere birnumaram.com'dan alışverişimiz yaptım.

  3 gün sonra mail geldi, 'ürününüz kargoya verilmiştir, şu numaradan kargo takibi yapabilirsiniz" diye. tabi hemen atladım baktım "kargo bilgisi bulunamadı" yazıyordu. neyse herhalde hemen girmediler falan diye düşündüm, bekledim, 10 saat sonra baktım, "kargo bilgisi bulunamadı" yazıyor. korkuyorum la

  edit: kargomu yurtiçi kargo'dan istememe rağmen ups'den yollamışlar. bari aradaki 3tl fiyat farkını düşşeler.

  edit 2: şu an şoktayım. kargo görevlisi eve gelmiş, babacığıma faturayı verip gitmiş. elimde telefon için kesilmiş bir fatura var boş boş bakıyorum. mail attım merakla bekliyorum sonucunu.

  son edit: telefon geldi. bir sorunu gözükmüyor. lakin bu ve bundan önceki entrylerden de anlayabileceğiniz gibi kargo kısmı büyük sorun. bu arada telefon mng kargo'yla geldi.