şükela:  tümü | bugün
  • yapımcısı olduğu diziler arasında arka sıradakiler de vardır ve bu dizide tecavüz, ensest, mafya gibi konuların hepsi gayet işlenmiştir bildiğim kadarıyla.
  • bi tek bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama gora'daki bi cisim yaklaşıyor deyip duran elemanı andırıyor.
  • 14 aralik 2005 tarihindeki siyaset meydani'nda, yine türkiye'nin ilk filozofu oldugunu kanitlamaya çalisan kisi. mizah hakkinda gayet ciddi, derinlikli ve gerçekten güzel bir konusma yaparak önce sasirtmis; "ulan? yoksa bu adam hakkinda yanildik mi ne?" dedirtmis ama neyse ki, ilerleyen dakikalarda özüne dönüp saçmalamaya baslayarak, sasirtmaktan vazgeçmistir. madem mizahin, televizyonun, televizyona is yapmanin ne oldugunu bu kadar iyi biliyorsun, niye yapmiyorsun kardesim? efendim?

en güzel olay da "televizyonda sanat yapilir mi?" sorusuna, "yapilir. televizyon bir tuvaldir. alirsiniz, van gogh gibi rengarenk boyarsiniz. sanat yaparsiniz." gibi, makul ve mantikli bir cevap vermistir. o konusurken, ünsal oskay'in ara ara gözlerini devirerek, derin nefesler aldigi, sahan gökbakar'in da tavana bakarak, "euzu" dedigi, dikkatlerden kaçmamistir.

simdi düsünüyorum da... adam hakli. evet, televizyon bir tuvaldir. bu da tuvalin karsisina geçip; önce havuç rengi olsun, çaylaaarrr rengi olsun, light renkler olsun, çesitli derinliklerde boyalar kullanmaktadir. daha sonra da bu sanat eserine made in turkey damgasi vurup, satis yapmaktadir. dogrudur. haklidir. aferindir... bu kadar kolaydir çünkü.

kendisine, vincent van gogh'un patates yiyenler isimli eserine biraz bakma ve sonra da defterine 100 kere "bundan sonra patates gibi oturup, patates gibi konusmayacagim." cümlesini yazma ödevi veriyorum.
  • bir ilkokul gorencisinin " tamamen turk i$iyiz deyip ovunuyorsunuz ama hangi turk evinde beyzbol sopasi bulunur ? hangi hirsiz beyzbol sopasi ile kovalanir " $eklindeki sorusu kar$isinda geçersiz i$lem yurutmu$ senarist.
  • toplam 4 tane dizisi tuttu saniyorum, ama nereden baksan 10 tane dizisi bir kac bolum sonra yayindan kalkiyor 2-3 senedir. belki de jenerik sarkilarini artik karisina seslendirtmese seytanin bacagini kiracaktir.
  • yarattığı bütün sitcomlarda, kapısı gece-gündüz hiç kapanmayan, çat kapı insanların teklifsiz doluştuğu ev vurgusunun bu kadar baskın olması sebebiyle kalabalık bir evde huzursuz bir çocukluk geçirdiğini düşündürmektedir.
  • son dönemlerde dizi adı altında kamu spotu çeken yapımcı.
  • yanlış hatırlamıyorsam çocuklar duymasın ilk tgrt ekranlarında gösteriliyordu. o zamanlar çocuklar daha bebe tabi. şiddetli geçimsizlikten klişe boşanma davaları işleniyordu. sonra dizi çok tutunca büyük kanallardan birine transfer oldu. tgrt ekranlarında önceden yer alan bölümlerin aynısını burada çektiler. yine dizinin ortalarına doğru şiddetli geçimsizlikten boşanma olayı. sonra dizi yeniden başka bir kanala geçti. haluk ve meltem yeniden boşanmayı denediler. başarısız oldular ve dizi yayından kaldırıldı. uzun bir aranın ardından dizi tekrar hortladı. bu sefer çocuklar eşek kadar olmuş. hatta evin kızı evlenmiş olarak karşımıza çıktı. ve sonra haluk ile meltem yeniden boşanmayı deniyorlar. ve yine başarısız olacaklar. aradan geçen bu kadar zaman içinde birol güven hep kendisini tekrar ederek başka bir rekora imza attı. galiba kendisi çocuklar duymasın için guinness rekorlar kitabına girebiliriz demişti televizyon ekranlarında en çok tekrarı gösterilen dizi olabilir diye. bence kendini en çok tekrar eden senarist olarak rahatça her listeye girebilir. hiç kasmasın.
  • şahan gökbakar'a recep ivedik üzerinden fena bir ayar vermiştir medyatik adlı programda. ama öyle ciddi değildi gibi. sadece güzel gelen ortaya vurmamak olmazdı diyerek sivri dilli bir espiri yapıştır.

şahan geçmişte kendisi ile tanışıp sektöre giriş yapmak amacıyla akrabası olduğu tamer karadağlı vasıtasıyla birol güven'le tanışmaya gitmiş, tamer karadağlı şahanı tanıtmış birol güven 'hıı iyi' demiş dönmüş işine. şahan bunu anlattı programda ve birol abi yetenekleri harcıyor dedi. bunun üzerine birol güven'den sanki çalışılmış bir organizasyonmuşcasına bir vuruş geldi 'demek ki bundan olsa olsa recep ivedik olur diye düşünmüşüm'.
  • senaryo nasıl yazılmaz dersi veren adam.