şükela:  tümü | bugün
  • ciglik cigliga sarkisini soyledigi icin cennete gitmeyi hak eden kadin.
  • sesine cennet kaçmış kadın
  • ekmek için ekmeleddin, şarap için birsen tezer. sesidir beni dizginliyen.
  • şarkı söyleme tonunda küfür etse, bitince bir daha bir daha diye alkış tutacağım sanatçı.
  • sadece konser vermez, adeta annelik, ablalık yapar. ankara'da verdiği bir konserde, çoğunluğu öğrencilerden oluşan dinleyici kitlesine vakit geceyarısına gelmişken "vize haftanız değil mi sizin, ne bu saate kadar burada duruyorsunuz, bakın gece 12'den sonra otobüs de yok, koşa koşa gidin yetişin sonra tekrar görüşürüz." demişliği vardır, candan öte bir şeydir.
  • rüzgâr sesli hatun kişi, ferahlık makamından bûse, bûse'lik makamından ferahlık.
  • rakı burcu kadını kendisi öyle güzel...
  • "onun müziği ile tanışmak sanki ruhsal bir uyanıştı benim için. kalabalığın içinde yalnız olmadığımı hissettiren bu müziğin bir parçası olmamı sağladığı için ortaçgil'e teşekkürler..."
  • ortaçgilin çığlık çığlığa adlı şarkısını mükemmele yakın yorumlamış, güzel sesli insan... daha iyisini yapabileceğine ama bir şekilde yapmadığına inanıyorum...
  • bir siyah gibi jazzy söyledikten beş dakika sonra eline kanununu alıp insanı dersaadet semalarında uçurabilen, insana 'neden kendi albümü yok ki?' sorusunu sorduru sorduruveren iyi şarkıcı, güzel kadın.