• --- spoiler ---

  biryudumkitap.com, e-posta kutunuza her gün 5 dakikada okuyabileceğiniz, en iyi hikaye ve roman pasajlarından gönderir. abonelik için adınızı ve e-postanızı bırakmanız yeterli. 1 aralık 2015'ten itibaren her sabah saat 09:00'da e-postanızı kontrol edin.
  --- spoiler ---

  ücretsiz oluşu ve ücretsiz kalacağı bilgisi en önemli detay bence.
  son zamanlarda duyduğum en harikulade proje bu.
 • oldukça ilginç anekdotlar yaşatabilecek bir çalışma. proje ekibinin önceki işlerine bakarak bu işte de başarılı olacaklarını söyleyebiliriz.
 • künyesi bulunmadigi icin spam amacli algilara sebebiyet verecek calisma.

  türkiye'de internet halen daha hobi seviyesinden öteye gidemiyor maalesef.

  ilgili alan adini sorguladiginizda sahibinin sari cizmeli mahmet aga cikmasi cekinceleri hakli kilar nitelikte.
 • her şeyden az az bir şeyler bilen, bir konuyda uzmanlaşamayan bu toplumda, oturup bir kitabı okuyup bitirebilecek güce sahip olamayanların en azından bir iki satır bir şey okuyabileceği için buna da şükür dedirten e-posta servisi.

  okuduğum yerlerden gelirse gülümserim, okumadığım yerlerden gelirse fikir sahibi olur kitabı edinir okurum diyen için de güzel bir fikir.
 • iyi fikir, başarılı proje. okuma alışkanlığı olmayanları* teşvik edici olması vs. bir yana, benim gibi kemikleşmiş okuma alışkanlıklarına sahip okurlar için de tazeleyici.

  kitapçı gezmeyi bırakıp online alışverişe geçeli epey olduğu için, rafların arasında gezinirken kitap-yazar keşfetmeyi unutmuşum. biryudumkitap sayesinde iki gündür o keyfi yeniden yaşıyorum. normalde fark edip almayacağım kitaplardan çerez gibi seçmece birkaç sayfa okumak ilaç gibi geldi. mesela ilk gün gelen ilhami algör'den ikircikli biricik alıntısı bilmediğim bi yazarla tanışmamı, merak etmemi sağladı.

  kim düşünüp hayata geçirdiyse aklına sağlık.
 • güzel fikir. umarım çizgisini bozmadan devam eder.

  mottosu : "insan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir." - goethe
 • güzel bir proje. her gün güzel kitaplardan bir pasaj sunuyor. okuyarak güne başlıyorsunuz.

  tek sıkıntısı öyle güzel şeyler yolluyorlar ki kitap satın alma hastalığı olanlar her gün listesine bir kitap daha ekliyor.
 • bozmadan devam etmesini diliyorum. emeği geçen herkesin eline, yüreğine sağlık.
 • e-posta adresinize her gün beş dakikada okunabilecek hikaye ve roman pasajları gönderen girişim.
  iyi bir şeyler okumak güne güzel bir başlangıç yapmayı sağlayacaktır.
  bugün üçüncü e-postalarındaki günün pasajı: ahmet hamdi tanpınar saatleri ayarlama enstitüsü dergâh yayınları sayfa 115-119 idi.
  kitabı okumuş olanlar için güzel bir hatırlatma oldu. gelen pasajlardaki kitapları henüz okumayanlar da "bakın bu kitap şu şu sayfalar arasında böyle, beğenirseniz tamamını okumanıza vesile olduğumuza seviniriz, yok beğenmedim derseniz ilerleyen günlerde hoşunuza gidecek bir şey buluruz" mesajını alabilir.

  sadece bu e-postaları okuyup ortamlarda "ben de o kitabı okudum" diyecek ve kitaptaki en etkilendiği bölüm orasıymış gibi bahsedecek insanlar da olacaktır lakin okumaya ve okutmaya dair tüm girişimleri sonsuz desteklemenin gerekli olduğuna inanıyorum. hiç okumayan bir insanın her gün beş sayfa okumasını sağlamak da büyük başarıdır.

  maillerin başlarına iliştirdikleri küçük notlar da hoş.
  " 'insanlar da kuyulara benzerler, içlerinde boğulabilirsiniz.' der ahmet hamdi tanpınar. yüreği bu denli derin kimselere bin selam. onlar da var olsunlar. "
  sizler de var olun.
 • yakin zamanda haberdar oldugum uygulama.

  sabah ise gitmekle, uyanmaya calismakla mesgulken, trafikle cebellesirken posta kutuma dusen naif, kimi zaman duygusal ve her zaman guzel duygular uyandiran hikayeleri barindirmaktadir ayni zamanda.
hesabın var mı? giriş yap