şükela:  tümü | bugün
  • kitap adına yapılmış en güzel işlerden biri.

'her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbe iyi gelir.' sloganı ile yola çıkmış ilginç bir girişim. sisteme biryudumkitap.com üzerinden abone oluyorsunuz. 1 aralık 2015'te yayında olacakmış, heyecanla bekliyoruz.
  • --- spoiler ---

biryudumkitap.com, e-posta kutunuza her gün 5 dakikada okuyabileceğiniz, en iyi hikaye ve roman pasajlarından gönderir. abonelik için adınızı ve e-postanızı bırakmanız yeterli. 1 aralık 2015'ten itibaren her sabah saat 09:00'da e-postanızı kontrol edin.
    --- spoiler ---

ücretsiz oluşu ve ücretsiz kalacağı bilgisi en önemli detay bence.
    son zamanlarda duyduğum en harikulade proje bu.
  • künyesi bulunmadigi icin spam amacli algilara sebebiyet verecek calisma.

türkiye'de internet halen daha hobi seviyesinden öteye gidemiyor maalesef.

ilgili alan adini sorguladiginizda sahibinin sari cizmeli mahmet aga cikmasi cekinceleri hakli kilar nitelikte.
  • 1 aralık'ta nasıl bir şey olacak göreceğiz.
    ben mail adresimi verdim saçma yazar ve saçma yazılar gelirse hemen iptal ederim.
  • içinde bir başarı hikayesi barındıran proje. uzun yıllar kitapyurduunda çalışıp daha sonra folx digital'i kuran alparslan demir ve ekibi tarafından hazırlanan uygulama.
    kitap adına kim ne yapıyorsa ayakta alkışlıyor ve destekliyorum.

merakla bekliyoruz.

bu da linki: [http://biryudumkitap.com/ http://biryudumkitap.com/]
  • her şeyden az az bir şeyler bilen, bir konuyda uzmanlaşamayan bu toplumda, oturup bir kitabı okuyup bitirebilecek güce sahip olamayanların en azından bir iki satır bir şey okuyabileceği için buna da şükür dedirten e-posta servisi.

okuduğum yerlerden gelirse gülümserim, okumadığım yerlerden gelirse fikir sahibi olur kitabı edinir okurum diyen için de güzel bir fikir.
  • iyi fikir, başarılı proje. okuma alışkanlığı olmayanları* teşvik edici olması vs. bir yana, benim gibi kemikleşmiş okuma alışkanlıklarına sahip okurlar için de tazeleyici.

kitapçı gezmeyi bırakıp online alışverişe geçeli epey olduğu için, rafların arasında gezinirken kitap-yazar keşfetmeyi unutmuşum. biryudumkitap sayesinde iki gündür o keyfi yeniden yaşıyorum. normalde fark edip almayacağım kitaplardan çerez gibi seçmece birkaç sayfa okumak ilaç gibi geldi. mesela ilk gün gelen ilhami algör'den ikircikli biricik alıntısı bilmediğim bi yazarla tanışmamı, merak etmemi sağladı.

kim düşünüp hayata geçirdiyse aklına sağlık.
  • güzel fikir. umarım çizgisini bozmadan devam eder.

mottosu : "insan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir." - goethe
  • güzel bir proje. her gün güzel kitaplardan bir pasaj sunuyor. okuyarak güne başlıyorsunuz.

tek sıkıntısı öyle güzel şeyler yolluyorlar ki kitap satın alma hastalığı olanlar her gün listesine bir kitap daha ekliyor.
  • bozmadan devam etmesini diliyorum. emeği geçen herkesin eline, yüreğine sağlık.