şükela:  tümü | bugün
 • özellikle dağ bisikletçiliği gibi engellerin aşıldığı, gidonun ve bisikletin bir çok sarsıntıya mağruz kaldığı bisikletçilik dallarında elzem olan bir gereçtir.
  şehir içinde bile eldivensiz bisiklet sürdüğünüz takdirde ve bisikletinizin elciği* sert ise elleriniz kıpkırmızı olacak ve canınız çok yanacaktır.
  en çok tercih edilenleri yarım parmak olur, üst tarafı polyester olur ve elciğe değen kısım yani alt kısım ise deri olur. ayrıca bu deri bölgenin içi süngerle kaplıdır ve sarsıntıları bu sünger kısım abzorbe eder.
  freeride, enduro ya da downhill denen dağ bisikletçiliği disiplinlerinde ise; uzun parmaklı ve kalın kumaşlı, cross motorsiklet eldivenlerine benzeyen eldivenler tercih edilir. özellikle kışın bu eldivenler normal kullanıcılar tarafıdnan da kullanılır.
  kısa parmaklıların fiyatları ortalama 10-15 ytl, uzun parmaklıların ise 25-30 ytl'dir.
 • günümüzde üretilen hemen hemen tüm bisiklet eldivenleri deri değil tekstil bazlı üretilmektedir. avuç içlerinde gelen darbeyi absorbe eden silikon ya da jelimsi bir malzeme bulunur. ust kısmı ise hava alıp verebilen tekstil malzemeleri ile donatılmıştır.. bunun yanında şimdi nasıl olduğunu izah edemediğim bir parça sayesinde bu eldivenleri şak diye çıkarabilirsiniz elinizden...

  fiyat olayı ise biraz ilginç.. 10 liraya da var 100 liraya da var...
 • bu nanenin en büyük faydası eller üzerine düşüldüğünde avuç içlerinin haşat olmasını engellemesi, böylece yola devam etmeye olanak tanımasıdır.
 • ucuz olanları yeterli koruma sağlamadığı gibi leş gibi koku yapar bir de. freeride için tasarlanmış modellerini muşta niyetine de kullanmak mümkün.
 • marka olarak giro tavsiye edilebilir. rahattır, kalitelidir.
 • kafadaki kaskın ellerdeki işlev muadili de denebilir
 • gerekliliğini, hele de bu sıcağa rağmen, anlamak için ellerimin nasır olmasını beklemiş bulunduğum eldiven türü. gidon ne kadar rahat olursa olsun haftada 2-3 gün çıkıyorsanız ya da biraz uzun sürüş yapıyorsanız o eller nasır oluyor kaçış yok.
 • özellikle dağ bisikletlerinin elcikleri iyi tutunma için oldukça pürüzlü yapıda olduğundan eldivensiz agresif bir sürüş yapmak mümkün değildir, elleriniz parçalanır. iyi eldivenler konfordan öte, sağlam bir gidon tutuşu da sağlayarak kontrolün artmasına yardımcı olur.
  güderi benzeri avuç içine sahip olanları güzeldir. sıcakta yarım parmak, soğukta tam parmak mutlaka kullanılmalıdır. düşüşlerdeki faydası ise anlatılmaz, yaşanır.
 • az önce aliexpress'ten 8 dolara aldığım güzellik.. bu uzakdoğulular da olmasa yanmışız.. türkiyede bu fiyata nerdeee böyle avuçiçi dolgulu güzel eldivenler..

  ürün bu: https://www.aliexpress.com/…ycling/32794564206.html
 • bisiklete binerken mutlaka kullanılması gereken iki ekipmandan biri. diğeri de kask tabi ki.

  elbette kullanım süresi arttıkça işin içine konfor faktörü de giriyor ama asıl faydası bir kaza anında anlaşılıyor.

  şahsen en az iki defa eldivenin yere sürtündüğü kaza yaşadım. birincisinde eldiven olmasa elim baya kötü olabilirdi. ikincisi daha ufak çaplı bir kaza idi ama elim yere sürtündü. çıplak da olabilirdi.

  neticede on metre bile olsa bisiklete binecekseniz işsizsiniz. o kadar mesafede bence bi zahmet yürüyün.* ama yine de binecekseniz eldiven ve kask, önemi zamandan ve mesafeden bağımsız olan ekipmanlardır. çünkü kimse 50 saniye veya metre sonra başınıza gelecek olanı bilmiyor.