şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaklaşık 12 ya$larımdayken, hayatımın en değerli parçalarından birini benden alıp götüren göto$lardır kendileri..
 • mutluluk hırsızlarıdırlar, çaldıklarının yalnızca bisiklet olmadığını bilmezler.
 • bunların yüzünden bisikletimi kilitlemeden bir dakika için bile uzaklaşamadığım insanlardır.

  günümüzde artık bisikletler teknoloji sayesinde oldukça gelişti. ortalama bir bisiklet, üzerindeki lambasıdır, çantasıdır, pedalıdır, falanıdır, filanıdır ile birlikte yaklaşık 1000 tl civarında. yeni bir bisiklet zaten kendini belli ediyor. bisiklet hırsızları emin olun bu bisikletleri ''bi tur binmek'' için çalmıyorlar. nerden baksan 500 tl'ye satarsın. daha eski bisikletleri de hurdacıya okutursun, bi 50 tl verirler en azından.

  dolayısıyla bisiklet hırsızlarına sempati falan beslemediğim gibi görüldüğü anda ağızlarına sıçmak gerektiğini düşünüyorum. isveç'e, amsterdam'a giden arkadaşlarım ''orada herkes bisiklete biniyor. her yer bisiklet dolu. kimse kitlemiyor bile, kenarda köşede kalmış bir sürü bisiklet var.'' dedikçe iyice uyuz oluyorum bu orospu çocuklarına.
 • bi kere, o eli indir... amınoğulları falan, bu tür laflar hoş değil...

  o bisiklet sevdanla, bisikleti evine sıgdıramıyorsan, ona bir yer ayıramıyorsan, hiç bıdı bıdı yapma... ha, motor olur, araba olur tamam derim...

  benim de bisikletim var, merdivenin altında duruyor, çalan yok, dokunan yok. kilitli de değil. milletin götü yemiyor böyle yokuş yerde bisiklete binmeye... burdan çalıp başka yerde satsa, uğraşmaya değmez... ama sonuçta kolayı var, koy evine ya... alt tarafı 3-5 arkadaşın ayıplar, antrede (girişte) bisiklet var diye. her gün evinize ingiltere kraliçesi gelmiyordur büyük ihtimalle.

  tanım yapmak gerekirse, bisikletine değer vermeyenin malını alıp, bir şekilde satar bu hırgız suphiler...
 • arel koray nalbant'ın paris paris ep'sinin gizli şarkısı. saklı güzellik. hele sonda "şarkılar sana dair" derken sesini çatlatması müthiş.

  peşinen not : şarkı isim olarak ters giden işler'e ait görünse de, bir "nerde kalmıştık" havasıyla konulmuş ikinci ep'ye. uzun versiyonu paris paris'te gizli olduğu için bir paris paris şarkısıdır bence.

  sözlerini yazayım da tam olsun.

  biz ki bisiklet hırsızları
  izlenmemiş bir film
  uyandığım rüyandaydın
  özledim seni

  insanlar inan aynı
  bir vapurdalar aynı kentte
  salındığım masallardın
  özledim seni yine

  geri dönmem tekin değil
  orda sen yoksun

  kaybolduğum yerde
  şarkılar sana dair
  dans ettiğin sahne
  yüzümde

  kaybolduğum yerde
  şarkılar sana dair
 • bizim evden üç bisiklet çalmış olanlardır: küçükken abimin bindiği sonra bana kalan bisikleti çalmış olanlardır. büyük kırmızı bisikletimizi çalmış olanlardır. hediye olan hiç binemediğim bir bisikleti çalmış olanlardır.
  şu an bisiklete binemememin sebebidirler. hakkımı helal etmediklerim, etmeyeceğimdirler.
 • afedersiniz ama orospu çocuklarıdır.
  kısa ve net.
 • 2 bisikletimi de emniyet ve adliyenin önünden çalabilmişlerdir.
 • ah o kırmızı amerikan yarış bisikletim... 10 vitesti... herkesde bmx, pinokyo varken ben de bu vardı... lojmanda çaldırdım. kesin o bebe çaldı... insan evladı değil onlar.