şükela:  tümü | bugün
  • çocukluğunda 2 tekerlekli bisikletiyle mahallede yarış yaparken düşüp, yüzünün yarısını asfaltta bıraktıysa korkusundan bir daha binmeye cesaret edememiş insan olabilir..

yüz yarası geçti ama korkusu kaldı bakii.
  • geçen yıla kadar bilmiyordum aldım bir saatte öğrendim. şimdi ise sürmeye vakit bile olmuyor. çocukluktan içimde kalmıştı yaptım rahatladım.
  • benim o zira daha öğrenemeden yasak dediler. hemen suçlamayalım belki o insanın da önünde engeller vardır.
  • eğer sevgiliyse bu insan baldan tatlıdır. korkar, çekinir. gerekirse gaz verilir, geç bütün derslerini bisiklet alıcam bak sana diye.
  • çocukluk dönemini psikolojisi bozulmadan atlattıysa bisiklet sürememenin ezikliğini sadece istanbul-adalarda arkadaşlarıyla bisiklet turu yapması gerektiğinde hissedecek insan. canını sıkmasın.
  • çocukluğunu yaşayamamıştır.
  • annemin, iki teyzemin ve üç kuzenimin de dahil olduğu bilgisini dikkate alınca benim de kalıtsal olarak dahil olduğumu düşündüğüm azınlık.
  • adalara gittiğinizde sizi sinir eden insandır bazen. ağız tadıyla bisiklet turu yaptırmazlar.
  • (bkz: ben)

eğer aşırı koruyucu bir tutumla çocuk yetiştirme tarzı benimsemiş bir babanız varsa, bisikletiniz de olmuyor, sürmeyi de bilmiyorsunuz. ah baba, ah.
  • sporcu olduğu için ailesinin öğrenmesine izin vermediği insandır. öğrenirken düşerim-sakatlanırım-yarış öncesi antremansızlık olmasın diye öğretmediler. yaş 27 oldu hala bilmiyorum. *