şükela:  tümü | bugün
  • çocukluğunda 2 tekerlekli bisikletiyle mahallede yarış yaparken düşüp, yüzünün yarısını asfaltta bıraktıysa korkusundan bir daha binmeye cesaret edememiş insan olabilir..

yüz yarası geçti ama korkusu kaldı bakii.
  • geçen yıla kadar bilmiyordum aldım bir saatte öğrendim. şimdi ise sürmeye vakit bile olmuyor. çocukluktan içimde kalmıştı yaptım rahatladım.
  • benim o zira daha öğrenemeden yasak dediler. hemen suçlamayalım belki o insanın da önünde engeller vardır.
  • eğer sevgiliyse bu insan baldan tatlıdır. korkar, çekinir. gerekirse gaz verilir, geç bütün derslerini bisiklet alıcam bak sana diye.
  • çocukluğunu yaşayamamıştır.
  • annemin, iki teyzemin ve üç kuzenimin de dahil olduğu bilgisini dikkate alınca benim de kalıtsal olarak dahil olduğumu düşündüğüm azınlık.
  • adalara gittiğinizde sizi sinir eden insandır bazen. ağız tadıyla bisiklet turu yaptırmazlar.
  • normalde bisiklet sürmek unutulmaz derler ya. işte ben unuttum. nasıl oldu? ne yaptım? ne ettim? nasıl becerdim? en son neredeydim? biz kimiz? bilemem ama bir şekilde unutmuşum işte. gittim kendime bisiklet aldım bu yaşta (bisiklet de dev anası mübarek), sahil de dibimiz deyu. dedim her gün sürer hatırlarım bir şekilde. aman sormayın bir heves bir heves. yok yahu beceremedim. o değil kimse unutmuyor ben nasıl unutuyorum anlamadım arkadaş. bakalım. bu gidişle yanlara tekerlek taktıracağız gibi. *

edit: bir de gözümün önündeki bisikletimi çaldırma hikayem var ki o ayrı bir saflık örneği. ben küçükken çok salakmışım be. bir kadın bahçede bağlı halde bulunan bisikletime yaklaştı ve bisikletimle beraber uzaklaştı. ekşın falan yok hikaye bu kadar. peki ben ne yapıyordum. takmışım pembe gözlükleri "belki benimki değildir" * diye düşünüyorum. birinin bir şeyini izinsiz alma fikri o derece uzak ki. hiç aklıma böyle bir ihtimal gelmiyor. böyle de bir salaklık görülmemiştir. o değil kadının saç şeklinden rengine hatta giydiği kıyafete kadar hatırlıyorum, robot resmini çiz deseler çizerim. o derecede.

edit: artık sürebiliyorum. *
  • (bkz: ben)

eğer aşırı koruyucu bir tutumla çocuk yetiştirme tarzı benimsemiş bir babanız varsa, bisikletiniz de olmuyor, sürmeyi de bilmiyorsunuz. ah baba, ah.
  • sporcu olduğu için ailesinin öğrenmesine izin vermediği insandır. öğrenirken düşerim-sakatlanırım-yarış öncesi antremansızlık olmasın diye öğretmediler. yaş 27 oldu hala bilmiyorum. *