şükela:  tümü | bugün
  • ortaokula giderken çalınmıştı. apartmanın girişine koymuştum. bir daha da bisikletim olmadı. para biriktirip yeni bir tane alma zamanı geldi.
  • izmir eski focadayiz daha kisa donla gezinen bir cocugum ve yaz tatili gelmis karne guzel ve donemin modasi bianchi 18 vitesli bisiklet. bu bisikletlerin o donemde arkasi siyah renkli on tarafi ise sari, turuncu, yesil, pembe, kirmizi, mavi gibi farkli renklerde yapiliyor. iki rengin birlesimi olan yerde boyalar birbirine sulu sekilde karismis gibi ve renkler ic ice gecmisler. bisiklet yeni alinmis daha 1 aylik falandir belki 2 aylik... ucuz bir seyde degiller.
    menemen den elemanlar gelmisler eski foca ya ve tuttuklari bisikletleri patlatip tekrar menemen yoluna bisikletle yol aliyorlar. hani bisikletim calindi ama bir kac saat sonra failleri yakalandi.
  • yer: izmir çaymahalle.
    yıl: 2000. milenyum
    bisiklet: kırmızı bisan ihlas. türkiye gazetesinin kuponla verdiği.
    ayırt edici özelliği: 3 farklı renkli hunisi bulunan kornası vardı. mavi, kırmızı, sarı renklerinde. bir de arka pabuçları yeni değişmişti.

gören olursa özelden mesaj atsın. sözlük dışı için telefon numaram...
  • bisan ihlasımı çalmıştılar zaten o dönem her yerde bolca vardı bulsam da ayırt edemezdim. helali hoş olsun.
  • 3 bisiklet, bir bmw gs çaldırmışlığım var. hangi birini anlatayım.
  • o sıralar daha boyum ufak, küçük bir kırmızı bisikletim var onu sürüyorum. ama yavaş yavaşta boy atmaya başlamışım artık abimin bisikletini süreceğim için hevesleniyorum. hele bi boyum uzasın zaten senin benim yok yani kim bindiyse o gün onun olacak o bisiklet. araya da yaz tatili girdi memlekete gideceğiz. gecesinde düşünüyorum işte 3 ayda da biraz daha uzarım, gelince artık tamamdır o iş. bende yetişkinler gibi büyük bisiklet süreceğim sonunda.

neyse uzatmayayım. sabah oldu, babam dedi ki biz memleketteyken bisiklet bodrumda kalmasın çalınır malınır. en iyisi eve getireyim dedi, siz valizleri indirin geliyorum ben dedi. sonra da suratı beş karış eve geldi. bisiklet çalınmış.

benim büyük boy bisiklet maceram orda bitti.

ha tabi sonra abim sık sık eve "benim bisikleti gördüm bi çocuk sürüyodu" diye geldi. yan mahalledeki bisikletçinin çaldığına inandı hep. önünden gelip geçerken adeta ajan gibi gizlene gizlene şahin gözleriyle geçti. ama bulamadık yani.
  • mosso'm çalındı benim. ama bu ilçeye uyuşturucuyu getirenlerden razı olsun. çalan müptezel başka bir müptezel karıya satıyor, o da oğluna veriyor. o salak da iki hafta sonra lastiği patlayınca, benim tamircime getiriyor.

"e nerden bildin ki müptezel olduklarını, salak olduklarını?" diyorsunuz biliyorum. üzerinde 48 punto harflerle adım soyadım ve kan grubum yazıyor, onu silmeye bile tenezzül etmemişler.

edit: çok soran oldu "sonra ne oldu" diye. gizli saklı bişey yok, yazayım:

gerizekalı kadına dedim ki "bak ben bu bisikleti burdan alayım gideyim, olay kapansın". o da dedi ki, "alamazsın, ben o bisiklete 300 lira para verdim".

"e kime verdiysen parayı onu al getir, git ondan al parayı". yok nuh diyor peygam ber demiyor. bisikletin faturası maturası herşeyi var, çalındığını bildirmişim polise. "bak, polisi çağırırsam, çocuğun yanacak, siciline geçecek çocuğun". ne dedi biliyor musun?

"bana ne çocuğun sicilinden, 300 lira verdim ben, paramın derdindeyim".

benim insaniyetliğim oraya kadardı, geldi polis, aldılar çocuğu ağlata ağlata, getirdiler anasını, satan elemanı aradılar, ben aldım bisikletimi çıktım emniyetten. sonradan duydum ki, 300 lira değil, uyuşturucu karşılığı vermiş bi de eleman bisikleti. ordan da çıktı mevzu. iş iyice dallandı budaklandı yani.
  • bianchi barracuda bisikletimin kilidini kırıp çalmışlardı apartman boşluğundan.

mını ırzını siktiklerim, ne istediniz lan yepisyeni bisikletti daha 2 kere binmiştim. 20 yıldır beddua ediyorum amk direkt cehennemliksiniz pezemenkler.
  • bendir. 3 defa çalındı.
  • 10 yaşındaki ben.
    teoman adım gibi eminim sen çaldın.
    yaşım 35,
    eğer seni bir yerde görürsem, ağzını burnunu kıracağım.
    bir de pat pat tabancam vardı. onu da sen çaldın biliyorum. tabanca içinde seni dövdükten sonra cüzdanını alacağım.