şükela:  tümü | bugün
  • cocukken insani hayatin gercekleri ile karsi karisya getiren, ic burkucu lay. benim bu daldaki rekorum 3 bisiklet, biraz daha kassam babam beni caldirtacakti artik ama allahtan ehliyet aldim ve araba kullanmaya hak kazandim. bakalim onun rekorununu ne zaman kiracam?

tabi hollanda, belcika gibi yerlerde sok dogaldirbu, polisin calinan bisikletleri acik arttirma ile sattigi ulkeler bunlar.
  • bisiklet aşığı bi insan için, kalbin yerinden sökülmesi...
  • yarayı desmek gibi olmasın ama: (bkz: kein abus kein bike).
  • evdeki diğer bisikleti alır bütün mahalleyi gezersiniz farkettiğiniz saat. umutsuzca, gitmiş olmak için karakola gider ifade verirsiniz, bisikleti tarif edersiniz.. "koltuğun hemen altında çizik vardı, düştüğümde olmuştu, bu yara da ordan", "pedalı aşınmıştı, bi arabayla yan yana bi süre gidip düşünce, ölebilirdim o gün", "arka tekerde bir bölgede abartı bi aşınma vardı, başka bi araba yol kenarında kapı açınca durmak için asılmıştım, yol boyunca bırakmıştım tekerin yarısını" diye gereksiz yere anlatırsınız üstündeki ufak ayrıntıları, umudunuz yoktur bulunacağına dair. çalınan bisikletiniz değil, onunla beraber geçirdiğiniz günlerdir. çok pahalı , çok kaliteli bir bisiklet değildir, ama artık onu bisikletçiye götürme zevkini bile yaşayamiicaksınızdır tekrar..

bigün yeni bir bisiklet alırsınız, daha iyidir ondan. onu da seersiniz, ama eski bisikletiniz hep içinizde bir yerdedir. yolda güderken kırmız renkli her bisiklet dikkatinizi çeker o günden sonra.

çocukluğun çalınmasıdır bisiklet çalınması.
  • konuyla lakasız olarak şu da var ki;
    bisiklet iyice akord edilir*, arkadaşın evine gidilir, o da çıkarır bisikletini. beraber çalarsınız bisikletlerinizi, tercihen vokal, başka bisikletler, toplar da bu grubun üyeleri olabilirler.
  • 9 taksitle alinip alindigi hafta calindiginda kalan aylarin odemesi azap olan hadise..
  • her parçası ayrı bisikletçiden, basbayağı toplama bir bisikleti varsa, yenisini istiyorsa velet kilit falan takmaz bisiklete, o zaman kimse de gelip çalmaz aksi gibi
  • muhammed ali'nin boksa başlama sebebiymiş.
  • amsterdamda oldukça alisilagelmis bir durum.. zira burda junkylarin tek olayi milletin bisikletini çalip turistlere 14 euroya falan satmak.. sonra çalip tekrar satmak..