şükela:  tümü | bugün
 • sorsan müslüman, sorsan mümin, sorsan adam.

  merkez selçuklu ilçesi'nde bulunan farklı mahallelerde son bir ay içerisinde 4 kadının elle taciz edilmesi üzerine asayiş şube müdürlüğü güven timleri tarafından özel ekip oluşturuldu. ekipler taciz olaylarının meydana geldiği bölgelerde yaklaşık 500 güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. vatandaşlarla da yüz yüze görüşmeler yapan ekip, şüphelinin bir taciz olayını gerçekleştirirken görüntüsüne ulaştı.

  taciz olayına ait bir fotoğraf sosyal medyada paylaşılınca vatandaşlar kampanya başlattı. olayların meydana geldiği bölgelerde akşam saatlerinde bir araya gelen bazı vatanadaşların tacizciyi yakalamak için çalışma yaptığı belirtildi.

  şüphelinin eşgalini belirleyen polis soruşturmayı sürdürürken, bugün gelen bir ihbar, değerlendirmeye alındı. dumlupınar mahallesi'nde bir apartmana giden ekipler, apartmanın deposunda taciz olaylarında kullanılan renkte ve modelde bir bisiklet buldu. ekipler bisikletin sahibinin aynı apartmanda oturan fabrika işçisi evli ve 2 çocuk babası mehmet d. olduğunu tespit etti. memmet d.'nin evine giden ekipler, eşi melike d.'nin ifadesine başvurdu. melike d., güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerden eşi mehmet d.'yi teşhis etti.

  ekipler, eşinden aldığı adres doğrultusunda şüphelinin çalıştığı merkez karatay ilçesi'nde bulunan sanayi sitesine gitti. işyerine giden polis, şüpheli mehmet d.'yi yakalayarak gözaltına aldı. daha önce de cinsel taciz olayına karıştığı ve davadan beraat ettiği belirtilen mehmet d. suçlamaları kabul etmedi. mehmet d. polisteki ifadesinde, "ben birşey yapmadım. geçerken elim çarptı" dediği öğrenildi. polisteki işlemleri süren mehmet d.'nin yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

  haber linki