şükela:  tümü | bugün soru sor
  • takla atmanıza neden olabilecek korkunç bir hatadır. hayatımda bir kere bayıldım o da çocukken yaptığım bu hata yüzünden, gözlerimi açtığımda hastanede bulmuştum kendimi. tek hatırlayabildiğim takla atmadan önce yaptığım o ani frendi, daha sonra anladım o frenin arka değilde ön olduğunu.

darbe üstüne darbe yemiştim, çünkü fırsattan istifade ederek bisikletimi de çalmışlardı o gün. düşenin dostu olmadığını uygulamalı olarak görmüş oldum, daha doğrusu bayıldığım için pek bir şey görememiştim. neyse işte haberini aldık sonuçta, tek tesellim böbreklerime dokunulmamış olmasıydı.
  • gidonun böğüre çarpması ile de sonuçlanabilir çok acı verir. çocukken mahalledeki kızlar sıkça düşerdi bu sebepten. sonra o kızlar büyüdü arabaları ile trafiğe girdiler sonrası malum panik halinde fren yerine gaza basıyorlar artık.
  • ben daha ileri gidip ayağımı ön tekerle iskelet arasına sıkıştırmıştım. daha iyi verim aldım.
  • yapılmaması gereken şeydir. lakin, ön fren ne bokuma var o zaman diye sorulduğunda, onu yokuş çıkarken sıkacaksın diye cevap alırdın.
    bre dingil yokuş çıkarken frene basabilecek kadar hızlı gittin mi hiç diye sormazlardı adama.
  • dünya ile öpüşmeye yol açar.
  • birkaç sene evvel heybeliada'da yokuş aşağı yardırırken önüme köpek çıktı. "hoşt lan çekilsene manyak köpek" diye bağırdım ama dikkatini çekemedim. yanından geçmeye ya da yönümü değiştirmeye fırsat yoktu. ben de allah ne verdiyse frenlere asıldım. allah sizi inandırsın arka teker 70 cm falan kalkmıştır. gidonu çevirip 3-5 cm ile sıyırdığım duvarın üzerine otururken ayaklarımla da bisikletin devrilmesini önleyip nefis artistik bir harekete imza attım. ve işin acı tarafı bunu kimse görmedi. önümden giden arkadaşlara anlattım ama inanmadılar. "he amk uçmuşken kadıköy'e gitseydin" deyip yüksek sesle güldüler. ama böyle bir şey oldu. köpek şahidim :(
  • hele bir de 60 derece yokuş aşağı inerken yapılırsa şahsımın yanlışlıkla yaptığı gibi işte o zaman aslında uçabildiğinizi farkedersiniz. önce yerde 1 metre kadar havalanırsınız sonra kanatlarınızı çırpa çırpa bir albatros edasında iniş gerçekleştirirsiniz..
  • hareketi yokuş aşağı inerken yapacak olursanız eğer gününüze ekstradan renk katacak hadisedir, kan kırmızısı hemde....
  • küçükken arkadaşım yokuş aşağı giderken bu eylemi gerçekleştirip 2 dişini kırdığını ve sağ koluna 10 dikiş atıldığını gördüğümden beri asla cesaret edemediğim eylem. arka fren çalışmıyorsa gerekirse ayaklarımı sürte sürte fren yaparım ama katiyen ön freni kullanmam. ön fren fobisi diye bir şey varsa literatürde o fobiye sahibim.