şükela:  tümü | bugün
 • dün yaşanan bir vaka ile haberimiz olan cami.

  bişkek müftülüğü tarafından iftar programına katılan türkiye'nin bişkek büyükelçisi cengiz kamil fırat, davete fetö'cü orhan inandı'nın katıldığını gördü. fırat bu durum üzerine, 'teröristlerle aynı masaya oturmam' diyerek, iftarı terk etti.

  habere göre fırat, "biz burada 35 milyon dolara camii yaptıralım, siz bizi teröristlerle aynı masaya oturturacaksınız. siz buraya fetö terör örgütünün başını nasıl çağırırsınız? ramazan bu, ramazan'da bu yapılır mı? ya türkiye'yi ya da terör örgütünü seçersiniz. benim için müftülük bitmiştir. türkiye cumhuriyeti ile teröristi aynı yere koyuyorsunuz. bu insan müslüman değil. ben şimdi cumhurbaşkanına söyleyeceğim" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

  https://tr.sputniknews.com/…yerek-iftari-terk-etti/

  tam bir ayranı yok içmeye mevzusu. kırgızistan gibi on bin dolara beş katlı apartman dikilebilen bir ülkede 35 milyon dolara nasıl bir cami yaptıklarını çok merak ettirmiştir.
 • rezalet çıkması sebebiyle öğrendiğimiz gerçek.
  krizde de minarelerini yeriz artık...
 • aktrollerin ugramadigi basliktir.
  35 milyon dolara cami yaptirdigin ulkeden terorist dedigin adami alip yargilayamamak da akp hukumetinin gucunu gosterir.
 • olayın neresinden tutsan elinde kalıyor. bunu da ekleyelim hiç unutulmacaklar listesine.
 • 4 milyon mülteci besle, 35 milyona kırgızlara cami yap. bu millet size ne etti diye sormadan edemiyor insan?
 • "türk diyaneti 2012 yılında, yani fetö’nün en güçlü olduğu dönemde caminin inşasına başlamış.

  fetö’nün orta asya’daki karargâhına bizim paramızla dev cami yapma fikrine umarım fetö karışmamıştır!

  umarım, camiye fethullah gülen’in sürekli kendisini benzettiği imam serahsi’nin adının verilmesi de sadece bir tesadüftür!

  öyle ya; imam serahsi, karahanlı türk devleti’ne isyan etmiş ve “diktatör” saydığı hükümdar tarafından yıllarca hapsedilmişti.

  gülen’in ve takipçilerinin sohbetlerini inceleyin, kendilerinin devamlı nasıl bir benzerlik kurduğunu görürsünüz."

  dipnot: (bkz: benim için müftülük bitmiştir)
 • 35 milyon dolar sadece devletten çıkan kısmıdır. bu projeyi kim aldı ve kim tamamladı, araştırılmalı.

  örneğin, a şirketi devlet ile 35 milyon dolara anlaşır.
  sonra parmağını oynatmadan 30 milyon dolara b şirketine devreder.
  b şirketi, kılını kıpırdatmadan 25 milyon dolara c şirketine paslar.

  böylece a ve b firmaları, hiç paça sıvamadan, kürek sallamadan, sadece tükenmez kalem mürekkebi harcayarak 10 milyon dolar cukkalamış olur.

  bu tip yurtdışı projelerde yandaşlar köşe olabiliyor. bişkek'te ve diğer şehirlerde yapılanlar iyi incelenmeli.
 • http://www.cumhuriyet.com.tr/…_bunlari_almiyor.html

  --- spoiler ---
  .....

  o cami fetö projesi mi?
  evet; kırgızistan fetö’nün orta asya’daki en güçlü olduğu ülke. evet; otelleriyle, restoranlarıyla ya da okullarıyla örgüt milyar dolarlık sermayeyi kontrol ediyor. evet; fetö kırgız elitlerinin çocuklarını da yetiştiriyor, kendi imamlarına bu ülkeden vatandaşlık da bağlıyor.
  bunların hepsi doğru.
  üstelik kırgızistan ile benzer bir olayı birkaç yıl önce de yaşamıştık. dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu, kırgızistan’da fetö’nün darbe yapabileceğini söyleyince kırgızistan cumhurbaşkanı almazbek atambayev, “bu,absürd bir iddia. eğer kendileri bu kadarakıllıysa, o zaman neden kendi ülkelerindekidarbeyi zamanında fark edemediler” diye dalga geçmişti. ardından erdoğan’ın atambayev’in telefonlarına bile çıkmadığını duymuştuk.
  kırgız cumhurbaşkanı’na ya da imamlarına kızıyoruz. fetö’ye göz yummaları nedeniyle elbette ki eleştirmekte haklıyız. ama “bizi neden anlamıyorlar” diye oturup kendimizi de sorgulamamız gerekmiyor mu?
  bu arada...
  büyükelçi salonu terk ederken “biz burada 35 milyon dolara cami yaptıralım, siz bizi teröristlerle aynı masaya oturtacaksınız” dedi ya. kastettiği, cumhurbaşkanı’nın geçen yıl eylül ayında açtığı “bişkek cumhuriyet merkezimam serahsi cami.” 7 bin metrekarelik bir alanda, 37 metre kubbe yüksekliği, 4 minaresi, iç ve dış avlusuyla toplam 20 bin kişilik ibadet alanıyla çamlıca camii ile yarışıyor. türk diyaneti 2012 yılında, yani fetö’nün en güçlü olduğu dönemde caminin inşasına başlamış.
  fetö’nün orta asya’daki karargâhına bizim paramızla dev cami yapma fikrine umarım fetö karışmamıştır! umarım, camiye fethullah gülen’in süreklikendisini benzettiği imam serahsi’nin adının verilmesi de sadece bir tesadüftür ...
  ..
  --- spoiler ---
 • çamlıca camisinin yaklaşık üçte birine malolduğu iddia edilmektedir. çamlıca cami aşağıdaki habere göre 100.000.000 (yüzmilyon) dolara malolmuştur.

  kaynak: hürriyet.

  http://www.hurriyet.com.tr/…dolara-bitiyor-40867948