şükela:  tümü | bugün
 • ben borsaya girdikten sonra yaşananlar;

  - (bkz: 7 haziran 2015 genel seçimleri)
  - (bkz: 1 kasım 2015 türkiye erken genel seçimi)
  - (bkz: 24 kasım 2015 rus savaş uçağının düşürülmesi)
  - (bkz: 16 aralık 2015 fed faiz toplantısı kararları)
  - (bkz: 2016 ekonomik krizi)
  - (bkz: 23 haziran 2016 birleşik krallık ab referandumu) (bkz: brexit)
  - (bkz: 15 temmuz 2016 darbe girişimi)
  - (bkz: 24 ağustos 2016 cerablus operasyonu)

  sırada ne var ulan söyleyin; yıldız savaşları mı? uzaylı istilası mı?

  sonuç: %15 zarar
 • imkb'nin yeni kısaltması.
 • 1 kasımdan beri yabancıların sattığı ve kaçarak uzaklaştığı borsa. satışların ne boyutta olduğunu hisse.net'te paylaşan arkadaşlar var ve rakamlar korkunç. siz çok mu akıllsınız? 70.000 gerçekten çok iyi bir destek mi? hukukun olmadığı şirketlere kayyumlarla çöküldüğü bir ülkeye yabancı olsanız gerçekten paranızı getirip uzun vadeli yatırım yapar mısınız? ülkenizin 4 bir yanı ateş çemberiyken ve ülkenin başında başlı başına bir risk faktörü olan biri otururken gerçekten bist'in uzun vadede ralli yapacağını mı düşünüyosunuz? şansınız bol olsun o zaman gerçekten önümüzdeki sene şansa çok ihtiyacınız olacak çünkü:

  (bkz: #56583981)
 • (bkz: bistir git)
 • derinliği olmayan borsamızı iç siyasetimiz yönlendirmekte. ( haziran ayında da değindiğim gibi ) bist endeksi daha da düşecek.
  jeopolitik risklerimiz tahmin edilemez durumda. koalisyona bel bağlayan kaldı mı ? bilmiyorum gerçekten.
  çoğu hisse yılın en düşük fiyatlarına inmek üzere.
  orta vadeli işlemler yapan biri olarak; esen ve dolar'da kalın.
 • farsça bir kelimedir. yirmi anlamına gelir.
 • 5 nisan 2013'ten itibaren imkb kısaltması yerine borsa istanbul'un kısaltması yani bist olacak.
  imkb, vadeli işlemler ve opsiyon borsası (vob) ve istanbul altın borsası (iab) bundan böyle borsa istanbul a.ş. çatısı altında faaliyet gösterecek.
 • paradan para kazanmaya iyi alışan kitlenin derdine düştüğü istanbul borsası.

  tabii olayların haftasonu alevlenmiş olmasından dolayı, bu ağababaları taklalarını atamadan darbeyi yemiş oldular. ne de olsa onlara paradan para akıtan padişah, tasmasını tuttuklarını salardı direnen 3-5 çapulcu alkoliğin üstüne, sindiriverirdi, ne olacaktı ki.

  halkın emeğiyle kazanılan fakat onlarla asla paylaşılmayan paralarını basmaya devam ettiler cuma günü de, daha zengin bir pazartesiye uyanmak için. şimdi onun acısını çıkartacaklar, ne büyük emekler, ne hizmetler verdiklerini anlatmaya çalışacaklar bu devlete. işte bu çapulcu alkolikler yüzünden bir günde milyarlarca dolar kaybetti bu ülke diyecekler. ama hiç bir zaman kendilerini zengin eden bu iktidarın politikalarıyla uyuttuğu binlerce genç yüzünden kaybedilen geleceği görmeyecekler.

  bu defa yemezler...
 • tam türk borsasıdır.

  "kendi kendimizi vurup, savaş çıkartalım" iddialarının dolandığı bir günde yükselen bir borsayı başka bir şekilde açıklayamıyorum.
 • bugün resmen ırzına gecilmistir.