• borsaya yatırım yapanlara değil bilinçsizce "borsa oynayanlara" yaptığı dikkate alınması gereken ve çok samimi uyarıdır.

--- spoiler ---

borsa istanbul genel müdürü korkmaz enes ergun, "sosyal medyadan duyarak al sat yapıyorsanız, siz oynuyorsunuz demektir. borsa ile oynamıyorsunuz, hayatınızla oynuyorsunuz. bakın sizi çarparlar. birkaç kez kazanırsın, dördüncüde tokadı vururlar ve toplayıp götürürler" dedi
    --- spoiler ---

kaynak
  • haklı söylemdir. carpiliyorlar ondan sonra borsa kumar diyorlar.
  • başıma bir iş gelmeyecekse, daha çok erdal bakkal 'ın halka seslenişi gibi geldi bana.

(otorite nedir?)
  • evet, borsa şu haliyle kısmen kumardır.

küçük yatırımcı değil finansal okur yazar, hatip de olsa, o kadar robota karşı hiç şansı yok. 2 kelime laf edilecekse spk orda, ondan başlansın bi zahmet.
  • uyarı nerde?

bişey varsa paylaşın, zaten 170k içerdeyim
  • borsa'nın düğününe gidersin cenazene dolar gelir hesabı. zaten gerek yok. doların bu denli hizli arttiği günlerde al satcılık yapcak olsam gider alirim bi dolar, azcık temel analiz. bir haftada en az 3bin kardasın.
    ama al unut tarzı hisseler uzun vadede zaten turk lirasına yenilecegi icin bi ise yaramaz.

ayrıca borsayla oynanmaz. borsaya yatırım yaparsın. sen oynadım sanarsın bi bakmışsın o senle oynamış. çarpar adami. bu kadar manipülasyonun oldugu bir ortamda dikkatli olmak gerek.
  • haklı uyarı.
    sosyal medyaya bakarak almayın, çarparlar demiş.
    hiç almayın dememiş.
    gaza gelmeyin, araştırın demiş.
    gaz demişken, geçen ay değeri neredeyse üçte birine inen bir şirket birçok kişiye çok kaybettirdi.
    ben kardeş şirketi de halka arzda hisse aldığından huzursuz olmuş, fiyatı 2.5 katına çıkınca satmıştım.
    on lira daha değer kazandı ve sonra birden düştü, sattığım fiyatın yarısına indi.
    demek ki, şirketin kimin olduğu önemli.
    riskleri, rekabet durumu, ihracatı, teknoloji şirketi ise ar-ge yatırımı, öz kaynakları, borçları önemli.
    yazdan beri borsadayım, kaybetmedim.
  • borsa oynamak(!)
  • ya sen milli piyangonun bile kime çıkacağını ayarlayan sistem varken kağıdı sana yedireceklerini mi düşünüyorsun. ha seçim kararı gelir bas ama onun haricinde whatsapta 100 lece malum partiden kurulmuş odalarda tiolar dönüyor. bu insalar malum partiye niye yapıyorlar sanıyorsun.
  • başkası olma, kendin ol

böyle çok daha güzelsin

ya gel bana sahici sahici

ya da anca gidersin

anasının kuzusu

ciğerimin köşesi

anlamı da çıkarılabilir
hesabın var mı? giriş yap