şükela:  tümü | bugün
  • erenköyde beyazfırının hemen yanında eski kikka cafe nin sahibi tarafından açılmış mekan; pizza yedim çok iyidi; serviste başarılı ...
  • yemekler lezzetli, porsiyonlar doyurucu, servis fena degil, personel ziyadesiyle guler yuzlu, fiyatlar da makul * . gelgelelim bir cumartesi aksami gitmemekte fayda var cunku volum o kadar yuksek ki disardan guzel bir cafeye benzeyen mekanin ici tam bir kaos. asiri gurultulu. gecenin sonunda bagirmaktan sesim kisilmisti. haftaici ve oglen daha sakin olacagini umuyorum. insan profili: 30+ , ellerde miller, dudakta puro. kahvaltisini methediyorlar ama yaninda da beyaz firin var be hocam....
  • gecmis zaman olur ki editi:
    gelen insan profili prototip ve sıkıcı: lacoste yada polo giymiş purolu adamlar -10 beden platin kızlar. içerdeki hava dumandan kelli kıraathaneden hallice. garsonlara gelince... uzun zamandır bu kadar küstah birileriyle muhattap olmamıştım sağolsunlar hayatımdaki bu açığı doldurdular. gerek tabakları şaak diye fırlatmaları olsun gerek suratsızlıkları olsun bütün gece kan kusturdular. geçen diyaloglardan bazıları:
    - pizzada x var, biliyorum çok zor ama onun yerine y koyar mısınız eğer mümkünse?
    -yanlız hanfendi bütün pizzayı değiştiremeyiz siz istediniz diye başka şey yiyin!!!

-çay var mı?
    -concept bardakta.
    -anlayamadım nasıl yani concept?
    -(dudaklarını büzerek) özel tasarım yani.
    -eee peki çaydır neticesinde bir bardak istiyorum lütfen.
    çay gelir, bahsi geçen concept bardak merakla incelenir, acaba nedir bu bardağı bu kadar oha falan yapan: düz, yuvarlak seramik tabak, kalınlaştırılmış ince belli bardak. tabağın tam ortasında fındık büyüklüğünde bir çıkıntı var, bardağın altında da ona uyumlu bir girinti, zannımca bardağın tabakta hareket etmesini engelliyor (entas'çılar daha iyi bilir). masada gayet komik olmayan ama kendi içinde geyikce "abi kalınlaşmış bunun beli, 30unu geçmiş olması ehehe" tarzı espriler dönerken, garson bey'den sertçe bir uyarı gelir:
    -yanlız bu bardağı xyz firmasının sahibi falanca bey tasarladı! altını kaldırın altını.

şimdiii, reklama girme ihtimalini sevmedigimden tasarlayan sahibin firmasını ifşa etmiyorum ama bir mobilya firması diyerek merakları giderelim. ayrıca belli ki arkadas bu firmayı alessi kendini de phillipe starck falan zannetmekte ki "nasıl olur da bu harikulade tasarımı anlamazsınız hıyarlar" edasıyla bizi azarlamakta bir sakınca görmemektedir.

itici bir ortamda azarlanmaya bayılırım üstelik de soğuk gelen yemeklere para bayılmak ne güzeeel diyorsanız gidin. ha ben niye gittim, bir arkadaşın doğumgünü sebebiyle. yine gider miyim? doğumgününü yine orda kutlarlarsa, kan kusar yine giderim mecburen. bu sefer çay içmem ama tahminimce.
  • yemekleri güzeldir lakin menünün artık değişmesinin gerekliliği yadsınamamaktadır.

bir de çeşitli gazetelerde yayınlanan "mekan hakkında bilgilendirme" yazılarında oyuncu yönetmen üniversite öğrencisi ağırlıklı bir müşteri kitlesi olduğu söylense de sırf "ben yaşlanmadım, hala geziyorum, tozuyorum, coşkunum, umarsızım" diyen kadrolu yönetici müşterileri ve alkolü araç değil amaç olarak benimsemiş kemikleşmiş bir genç tebası vardır.

velhasıl kelam keyifli bir kahvaltı, yemek sonrasında iki kadeh bi şeyler atmak için bostancı-erenköy-göztepe hattındaki en ideal yerlerden biridir.
  • yemekleri fena olmayan, müzikleri güzel olan, bahçedeki salıncağa bakılıp iç geçirilen ama çocuk olunmadığı için binilemeyen, risottosu süper olan mekan.
  • samimi dostlarla hafif kafayı bulup son derece güzel vakitler geçirilebilir bir mekan. dj belirli bir saatden sonra ipleri eline alıp gayet hoş parçalar çalarak ortamı hareketlendiriyor. müzik kesinlikle rahatsız edici değil. bar çok başarılı. hizmet, garsonlar on numara.
  • yakın zamanda palladium'a bir şubesi açılacak olan mekan
  • tramisulari sen de sahlep, ben deyim sutlac kivaminda olan ama caddenin incisi mekan.
  • bağdat caddesi'nin, açık ara ortamı en iyi ve yemekleri en güzel mekanıdır. evet biraz pahalıdır ama bağdat caddesi'nde büfeler dışında yemek yiyeceğiniz restaurant tipi (kırıntı, cafe cadde, dinette vs.) herhangi bir yerde, burada ödeyeceğinizden biraz daha az hesap ödersiniz ama aradaki farkı, kaliteyi de hissedersiniz. özellikle deniz mahsullü salataları (ızgara kalamar salatası) efsane bir lezzete sahiptir.
  • palladium'da olan şubesinin dondurmalı profiterolu enfes olan mekan. gerçi toplar biraz sert ama kreması ve dondurması inanılmaz lezzetli.