*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bitpazarı)
 • büyük bir ihtimal yalın'ın yeni albümü ben bugün'ün çıkış parçası olacak parça. birkaç saattir sürekli dinliyorum, dinledikçe seviyorum. yalın'ım farkını yansıtmış yine, türk popunun birbirine benzeyen parçalarından değil. sözleri şu şekilde;

  eskiye rağbetse burası bit pazarı
  dönüşü kırık zaman makinesi
  acilen bi mum yakmalı
  romantizme yanaşmalı

  huzur sağolsun bizi çoktan bırakmış
  kaçıp kurtarmış kendini
  kuşanıp can ceketini karışmış sulara
  aaaah sulara

  elimizle gözümüzle dişimizle
  sabrımızla hatta kaybımızla
  çabala çabala çabala
  yanıla yanıla yanıla
  doğru yolu kim bulacak
  aaaah ne olacak
  aaaah ne olacak

  kuş kadar hafif olunca
  bi taraf yükü azla çekince
  cesaretin haddi sorulunca
  aaaah ne olacak
  aaaah ne olacak

  eskiye rağbetse burası bit pazarı
  dönüşü arızalı
 • şarkının daha tamamını bile dinleyemeden 2 dakika öncesinde dinlediğim bu sene eurovision'da norveç adına alexander rybak'ın söylediği fairytale şarkısıyla aynı girişe sahip olduğunu fark ettiğim şarkı, kim kimden eslinlenmiş bilemedim.. ya da bana öyle geldi
 • alexander rybak'ın 2009 eurovision şarkı yarışması'nda norveç'i temsil edeceği "fairytale" parçası ile introları fena halde benzemekte olan yalın parçası. fairytale zaten bir çok yerde yarışmanın favorilerinden gösteriliyordu. eee, bi' şey tuttu ya, illa gözünü çıkartmamız mı lazım milletçe? işin ilginç yanı, genelde rock ve az-çok metal dinleyen, müzik ile ucundan-bucağından da olsa uğraşan biri olarak yalın sevdiğim 2-3 pop müzik sanatçısından biriydi, ilginçtir ama sever-dim. ne bileyim, canlı performansını takdir ederdim mesela ya da yazdığı parçaları arada sırada dinler, onlarla neşelenir ya da hüzünlenirdim. peki bundan sonra aynı şekilde dinleyebilecek miyim? ya da şöyle düşünelim; benim gibi az da olsa kulağına güvenen, bu "benzerliği" * * fark eden kaç kişiyi kaybetti yalın bu "benzerliğe" göz yummakla? ki bunun kesinlikle farkında olduğunu düşünüyorum; zira müzikle uğraşan, bu işten hayatını kazanan biri olarak, eurovision'un da bu denli popüler olduğu ülkemizde kesinlikle "ne varmış bakalım bu yıl yarışmada?" diye meraktan da olsa fairytale'i dinlemiştir, yaptığı işin de zaten bilincindedir...

  yazık...

  ---edit---
  kötüle arkadaşım kötüle, istediğin kadar aban o çok kötü butonuna, hatta mouse'unu kır; ama üzgünüm, bu durum şarkıyı değiştirmeyecek. ayrıca bana inanmıyorsan aç kulağını da her iki parçayı da bi' dinleyiver, baktın yine de yalın'ın "bit pazarı" gayet orjinal bir şarkı gibi geliyor, bi' kulak-burun-boğaz uzmanına görün.

  ---eurovision sonrası gelen edit---
  rybak birinci de oldu ya, bütün yaz bik bik bik "bit pazarı" dinleriz artık.
 • "ahahahahaha" dedirten eleştirilere maruz kalmış şarkıdır efendim bu mis gibi şarkı. tam bir vapur şarkısıdır.

  dur bir de ben bir eleştiri getireyim.

  "aaa inanamıyorum keman kullanmışlar!!!!11 aman tanrım aynı melodi!!!11 patrick wolf'un bütün şarkılarını koymuşlar şarkıya resmen!!!11"

  yalın'dan soğudum. bir anda oldu ben de şaşırdım.

  hey allahım yea. mis gibi de şarkı. orjinal de şarkı. süper bir vapur şarkısı hatta.

  edit: ayrıca "ne olacak"ları burhan altıntop gibi söyleyince daha da keyif veren bir şarkı imiş bu şarkı. misal, "agh, ne olucuk?!"

  biliyor musun çok komiğim. :)))99
 • bit pazarı'nı üst üste dinlememe rağmen fairytale'den çalıntı diyemedim. sadece aralarda keman çalması benziyor. artık her keman sesi duyulan parçayı fairytale ile mi kıyaslıcaz?
  her iki şarkıyı da dinlemek isteyenler için;
  http://haber.gazetevatan.com/…i_mi/239053/8/magazin
 • youtube dan dinledim şarkıyı. dedim acaba şarkıyı upload eden ismi yanlış mı yazmış.
  bir benzerlikten bahsediliyor ama benim dinlediğim bit pazarı şarkısıyla fairytale arasında bir benzerlik yok. yalın ı çok sevmem, şarkıyı da çok beğenmedim açıkcası ama çalıntı falan diyerek, yalın ı durduk yere karalamaya gerek yok.
 • eurovision şarkısından çalıntı dediler, dinleyeyim dedim. allah kahretsin, çalıntı falan değilmiş, bildiğin yalın şarkısı dinlemiş oldum sizin yüzünüzden. hatta yalın şarkıyı kendisinden çalmış olabilir, önceki 21346 şarkısının aynısı çünkü. öf.
 • muhtemelen norveç'in başka hiç bir ülkede bizdeki kadar ateşle takip edilmeyen dandik şarkı yarışması eurovision için hazırladığı şarkıdan çok daha önce yazılmış şarkıdır. keza yalın da bu albüm için 2 senedir hazırlanmakla birlikte ve son dakikada "dur bak bu şarkı güzelmiş, introsunu çalayım şunun da bi şarkım da böyle olsun" diyecek bir özensizliği albümüne yansıtacak aciz bir müzisyen değildir. en azından biz onu öyle bildik. ona bakarsan bir entry'de de ah be kardeşim'in intorsunun beggin'den aşırıldığı iddia edilmiş. yok artık. bürst.
 • bir de baktım ki hakkında çalıntıdır-değildir gibi pek çok şey söylenen,
  ancak ilk sözlerini anlayabilmek için bir kaç defa dinlemenin bile yeterli gelmediğini düşündüğüm, biraz tuhaf bir yalın şarkısı.