• çok güzel bir uygulama olmuş gördüğüm kadarıyla. eğer yaygınlaştırabilirsek diğer büyük şehirlere de örnek olur. taksilerle ilgili çok güzel istatistiki bilgi verebilecek bir uygulama olacak aynı zamanda.
  • android telefonlar için google play den kolayca indirlen uygulaması var. taksilerden yanıt gelene kadar iptal edebilme özelliğinin yanında gideceğin yeri ve bulunduğun yeri işaretlediğinde tahmini ücretide gösteriyor. takside birşey unutsanız da artık sorun değil çünkü bu uygulama ile taksicinin telefon nuamrasını görüyor olacaksınız.ayrıca sürücü değerlendirme formu da var. pek beğendim.
  • çok büyük kolaylık. bugün ilk kez kullandım, acayip memnun kaldım.
    dolaşımda olan taksilerinden, sana en yakın olanını çat diye sana yönlendiriyor. ve o andan itibaren sana gelen taksiyi haritadan sokak sokak izleyebiliyorsun.
    seni almaya gelen taksinin plakası ve şoförün adı çıkıyor ekranında. onda da senin adın. "hoşgeldiniz bilmemkim hanım" diyor sana taksi şoförü.
    "tahterevanla gidiyoruz sıçmaya" vaziyeti biraz var tabi, ama var olan bi hizmet işte. güzel.

en çok da sokaklarda caddelerde saatlerce taksi bekleme çilesine son verebileceği için sevdim. arka sokaktan bi taksi geçiyor mesela, ama sen caddede dikiliyor da dikiliyorsun. en azından bu eziyet biter.

not: rica ediyorum son olaylardan sonra gelip bu entriyi kötülemeyin. kötüleyecekseniz yazdığım tarihe bi bakın! (2013). yuh yahu.
  • genelde kullanıcının sabote edip içine edebileceği hatta her fırsatta edildiğini iddia eden şoförler var."adam çağırıyo evine kadar sonra bi bakıyosun iptal etmiş abi" deyiveriyorlar. e haksızda sayılmazlar. ama bir kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim ki kendileri de çok masum değiller. zira taksicilik mertebesinin nasıl çıkarcı insanlardan oluştuğunu bilenler bana fazlasıyla hak vereceklerdir. olay 2 defa şu şekilde vuku bulmuştur:

uçuşa az bir süre kala havaalanına gitmek üzere evden çıkarken bitaksi açılır, taksi çağrılır. merdivenlerden inerken gelecek olan taksinin plaka bilgileri soförünün adına bakılır, bu arada "vay bee hayat teknolojiyi kullanana nasıl kolaylaşıyor yeeaa" tarzı şımarık cümleler kurulur. kapının önünde beklenir. bu sırada taksinin haritada konumu takip edilir. araç an be an bana yaklaşmaktadır. en son aracın sokağın ucunda belirmesi beklenirken birden çağrının iptal edildiği mesajı belirir telefonda. bunun meali şu'dur: taksici yolda kendisini çeviren başka müşterilere gideceği yeri sorup , mesafenin de cazip gelmesiyle beni gözden çıkarmıştır. olan benim 10 dakika mal mal sokakta gelmeyecek bir taksiyi beklememe olmuştur. uçuşum riske girmiştir.

demek ki neymiç ; taksici milleti teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, şartlar ne kadar düzelirse düzelsin yine aynı ... yine aynı... . boşlukları siz doldurursunuz artık.
  • bu uygulamayı kullanma ve sürekli açık tutma sözü veren taksicilere huawei marka akıllı telefon hediye ediliyor. bu sayede uygulamanın bilinirliği ve kullanımının artırılması hedefleniyormuş. tabi bu işten en karlı çıkanlar ise taksiciler oluyor. hem bedavadan iyi bir telefona sahip oluyorlar hem de uygulama sayesinde yeni müşteriler kazanıyorlar. herkesin işine gelen süper bir kampanya olmuş. kimin aklına geldiyse tebrik ederim.
  • ilk defa dün akşam 2 kere kullandığım ve aşırı memnun kaldığım program. olmuş lan bu. helal valla.
    en güzeli de orospu çocuğu taksici ile karşılaşma şansınız ortadan kalkıyor. şikayet mekanizması var. adamın adı soyadı telefonu var elinizde.

bir de bunu almak için aşırı talep varmış taksicilerden ama dallama sürüsüne vermiyorlarmış çok sıkı kontrol varmış. şikayeti yiyen adam sistemden çıkartılıyormuş. gözünün yaşına bakmıyorlar dedi bindiğimiz taksici.

çok kullanan oluyor mu dedim bugün 30. müşterimsin abi dedi.
  • herkesin dusundugu ama kimsenin yapmaya cesaret edemedigi bir projenin can bulmus halidir.
  • tarafımdan taksicilerinin kanser oldukları uygulama. o taksiye binmek bi nasip olmadı. en deli acelemin olduğu zamanlar arayıp taksi çağırıyorum ve 5 10 dakikaya gelebileceğini söylüyor taksici . tamam diyorum el mahkum. telefonu kapatıyorum ve önümde taksi duruyor.

sorry guys ama başka çare yok biniyorum. ve her seferinde aynısı oluyor. benim totemim olduğuna inanıp uygulamayı o amaçla kullanıyorum artık.

uygulama şaşırtıcı derecede düzenli ve faydalı aynı zamanda. ama benim gibiler sayesinde patlaması yakındır
  • daha kötü bi şey duymadık haklarında. çatır çatır işler durumda bi uygulama olmuş. taksiler çoğaldıkça, şehrin her köşesine eşit şekilde dağıldığında çok daha iyi olacaktır. 2 milyon dolar yatırımı hak etmişler.
  • baya baya faydalı ve kullanışlı bir uygulama. epeydir kullanıyorum. genel bir değerlendirme yapmak ve artılarıyla eksilerini değerlendirmek gerekirse:

artıları:

+ sisteme kaydettiğiniz kredi kartınızla, tek bir tuşla ödeme yapabiliyor, dilerseniz bahşiş de bırakabiliyorsunuz.

+ şoförün adını, telefon numarasını ve plakasını biliyorsunuz. böylelikle taksi'den indiğinizde bir şey unuttuğunuzu fark ederseniz anında geri arama yapabilirsiniz.

+ şoför bilgileri kayıtlı olduğundan ve puanlama sistemi olduğundan ötürü bitaksi kullanan şoförler son derece nazik, insancıl ve iyi tutumlar sergileyen dürüst insanlar. diğer taksilerde trafiğe küfreden, negatif enerji yayan şoförler bolken bitaksi kullananlar son derece efendi görünümlü. çünkü burada "hizmet aldım ve bitti" anlayışı yok.

+ taksi çağırdığınızda ekrandan taksinizin nerede olduğunu takip edebiliyorsunuz.

eksileri

- henüz uygulama yeterince yaygın olmadığından ötürü istediğiniz her an uygun bir taksi bulamayabiliyorsunuz.

- sizin taksiniz gelene kadar başka bir çok taksi aynı anda önünüzden geçebiliyor.

- bazı taksiler uzak mesafedeki çağrınızı yanıtlıyorlar, sonra da mesafe uzak diye reddedebiliyor ya da taksimetre açmak istiyorlar daha gelmeden. oysa taksimetre açmak normalde sözleşmelerine aykırı.

sonuç itibariyle, kullanabildiğiniz ölçüde bitaksi kullanmak oldukça faydalı. sırf karttan ödeme ve kibar şoförler için bile denenebilir.
hesabın var mı? giriş yap