• her türlü ortamda dinlemek ve izlemekten özenle kaçındığım klibine bugün rastlayıp zihnen ve bedenen oldukça yıprandığım şarkı. çok çirkin konuşacağım: bu şarkıya ve bilhassa klibine bir kez daha maruz kalmamak için britney spears'ın work bitch şarkısını loop'a almaya binlerce kez razıyım. bu şekilde kendime daha az eziyet edeceğimden de eminim. ay, şimdi "maddie manyak olm, bu yaşında enerjisi yüksek" insanları falan da bir savunur bi savunur şişirirler insanı. bunlar ajda'nın da "bu yaşında enerjisi çok yüksek, sahnesi şahane" insanlarıdır zaten. zorlarsan "kenan'ın sahnesi çok iyi" insanlarına varmak an meselesidir. neyse konu dağıldı.

hayır, zaten sesi mesi yoktu, ama showgirl'dür, çığır açan kadındır vs. şeysiyle birlikte yaşlandık falan da, ben ilk günlerinden beri şu ağzı hafif aralık, hırslı hırslı dans eden, aay aman çoook provokatif madonna imajından bezdim bittim arkadaş, yeter. tamam, seksenlerde justify my love tarzı klipler mlipler olsun, sex kitabı olsun, onlan seviştim bunlan seviştimli haller olsun çığırlar vs'ler açtı, oldu, tamam. yani şimdi yıl olmuş 2015, yok oğlan öptüm, kız yaladım, onun üstüne içki döktük, kıpraştık, twerk'ün dibine vurduk, kırbaç yaladık gibi çoktaaan miley ve benzerleri tarafından cılkı çıkarılmış hal ve hareketlerin benim üzerimde olmasından çoktaaan geçtim, yeni, yeni, yepyeni nesil üzerinde nasıl bir etkisi olabilir ki?

ünlü, çok ünlü, über ünlü olup duramamak, o ilgiyi kaybetmemek için her şeyi yapmak ünlü olmanın doğasında vardır, ilgiden uzak olmak zordur ve yaşlandıkça bu acıklı bir hal alır onu biliyor ve saygı gösteriyoruz. ancak bari yapılan işte bir hayır olsa da demeden duramıyor insan. madem sen madonna'sın bitch, eski tapon şarkılarına bile rahmet okutma be aşkitom. olmuyo yani. kimdi bu kızın menajeri?

not: işbu entry hayatta madonna kasedi (bak kaset dedim) sahibi olmamış bir şahıs tarafından kaleme alınmıştır.
  • ilk otuzbirini bu sarkinin klibine cekecek bir nesil var su anda, gelecegimiz onlara emanet.

(bkz: yarraa yedik)
  • hikaye doğruysa, madonna'nın parası neyse vereceği şarkıdır.
  • klibinde moschino'nun barbie koleksiyonundan alexander wang'e, beyonce'den aya sato & bambi'ye son yıllar içinde popüler ne varsa kullanılmasına rağmen, yakın tarih içerisinde dinlediğim en kötü şarkılar arasına jet hızıyla girmiş, kendisinin lady gaga'dan daha iyi olduğunu kanıtlamazsa ölecek hastalığına tutulmuş, artık kukusunun kılları kadayıf olmasına karşın hala "i'm a bad bitch" diye ortalıkta dolanan ve ne yapsa olmayan madonna'nın yeni şarkısı.

ya sen vogue gibi bir masterpiece'e sahip bir kadınsın, oralardan buralara nasıl geldin? bütün ekibin senden nasıl nefret ediyor ki böyle işler yapmana göz yumuyorlar?

youtube'taki videonun altında yer alan şu yorum aslında tüm olayı özetliyor: "she should have retired gracefully. this is beyond sad and pathetic."

tanım: tek güzel yanı, nicki minaj'a ait rap kısmı olan çöp şarkı.

bu arada, kendisinin yaşlanmasına lafım yok. cher ve tina turner gibi iki insan ile aynı endüstride bu kadın. ikisi de benim gibi 20'li yaşlarının ortasındaki insanların imrenerek baktığı isimler. "age ain't nothing but a number" mesajını vereceksen, pembe spiked ceketler giyip, "wohoo bakın nasıl da hala partileyebiliyorum" tadında bir klip çekmek yerine, o kadınlar gibi bad ass olursun, herkes de helal olsun der.
  • her türlü cinsel objenin kol gezdiği ama nicki minaj'ın götünün görünmediği video klip. klipte birkaç salise görünen ünlülere saygıdan olsa gerek.
  • madonna'nın son albümündeki über kötü şarkısı, aynı zamanda über kötü son videosu. akıma uyup ünlüleri ekleyeyim tutsun demiş ama olmamış bence. katy perry, beyonce, miley cyrus, nicki minaj, kanye west, diplo benim gözüme çarpanlar. kendime tekrar izleme kötülüğünü yapmayı düşünmüyorum. bir de konuk olan ünlülere ve klibin bile tidal'da yayınlanmasından anlaşıldığı üzere, tamamen tidal'ın pazarlama stratejisine yönelik bir pr hareketi olmuş.

madonna'nın son iyi albümü "confessions on a dancefloor"du bence... ben madonna'yı bundan öncesi ile hatırlamak istiyorum...
  • tamam evet hiç olgun falan değil ama acayip eğlenceli bir madonna şarkısı. madonna deconstruction yapıyor gene. zamanı da rol modellerini de tersine evire çevire. belki de bitch kelimesine bu denli vurgu yapmasının sebebi de bu: ben sandığınız gibi büyümeyeceğim. "it is just a set-up"

ayrıca deconstruction demişken;

(bkz: jacques derrida)
    (bkz: hop nereye bağladım)
hesabın var mı? giriş yap