şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda blokzinciri ve akıllı sözleşmeler gibi teknolojilere dayanan çok sayıda proje ortaya çıkmaya başladı. bu projeler arasında en çok dikkat çekenlerden bir tanesi ise bitclave.

  bitclave kısaca merkezi olmayan arama motorundan başka bir şey değil. merkezi olup olmaması ne işe yaracak diyebilirsiniz. örneğin google arama motorunu kullandığınızda, size özel arama bilgilerine google sahip olmuş oluyor ve google istediği gibi bu bilgileri ticari amaçlarla kullanabiliyor. sizin kendi bilgilerinizden herhangi bir kazanç elde etmeniz mümkün değil. bitclave ise arama yaparken kişisel gizliliğini korumanızı sağlıyor. herhangi bir merkez olmadığı için sizin arama bilgilerinizi sadece siz biliyorsunuz.

  bilgileriniz tamamen sizin olduğu isterseniz bunları bitclave token (cat) kazanmak için ticari kurumlarla paylaşabilirsiniz, yani satabilirsiniz. aramalarınız sonucunda yine ticari firmalardan size özel tekliflerle karşılacaksınız, ve bunun sonucunda yine cat token kazanabileceksiniz. kazandığınız tokenleri, herhangi bir borsadan bitcoin'e ve sonrasında ise nakit paraya çevirmek ise tamamen sizin elinizde.

  platformun başlangıç tasarımı ilgi alanları ve teklifler arasında bir köprü kurmaya yönelik olacak. arama motoru arayüzü olan bitclave mobil uygulamasi vasıtasıyla kullanıcılar belirli bir ürün ile ilgili ilgilendikleri aktiviteleri ve konuları arayabilecekler. şirketler ve hizmet sağlayıcıları ise kullanıcıların ilgilerine dayalı olarak onlara belirli bir teklif gönderebilecekler. teklifi alan kullanıcı bunun karşılığında ödeme alanacak. kullanıcı isterse teklifi sadece okur, ya da cevaplar. kullanıcı cevaplandırdığı tekliflerden daha fazla kazanacak olsa da görüntülediği teklifler için de ödüllendirilecek. örneğin, araba almak istiyorsanız bitclave uygulaması aracılığıyla hayalinizdeki arabayı araştırabilirsiniz. belirli araba satıcıları ile bilgilerinizi paylaşmayı tercih ederseniz, onlar size özel tekliflerle geri dönüş yapacaklar. teklifi kabul etseniz de etmesenizde size teklif yapan tüm satıcılardan ödeme alacaksınız.

  bitclave platformu piyasaya sürüldükten sonra, proje takımı pazarlamaya ağırlık vererek kullanıcı sayısının artmasını sağlayacak. büyümek için şimdiden bir çok orta ve büyük ölçekli şirketle görüşülmeye başlanmış durumda. özellikle araba satışı, otelcilik, emlak, perakende ve elektronik ticaret sektörleri ile ilgileniliyor.

  açık kaynaklı bir arama motoru ekosistemi olacak olan bitclave platformu, üzerinde çalışacak başka uygulamaların isteyen herkes tarafından geliştirilmesine olanak sağlayacak. ayrıca bu platform üzerinden çeşitli hizmetler sunulabilinecek.

  proje ethereum teknolojisi kullanılarak geliştirilecek. proje takımı 20 adet mühendisten oluşmakta. bunun yanında güvenlik, ödemeler, blokzinciri, hukuk, ve teknoloji gibi alanlarda isim yapmış ve konusuna hakim çok sayıda danışman mevcut.

  proje takımı:

  alex bessonov, ceo
  patrick tague, cto
  emmanuel owusu, baş mimar
  vasily trofimchuk, ürün müdürü
  yan michalevsky, güvenlik mimarı
  anthony mandelli, içerik pazarlama lideri
  anna naumova, ürün müdürü
  julia ılyina, halkla ilişkiler müdürü
  jesse huang, topluluk yöneticisi
  anton bukov, blokzinciri geliştiricisi
  ıvan yurin, uzman geliştirici
  andrey shashlov, çekirdek geliştirici
  eugene kaganovich, veri mimarı
  mark shwartzman, veri uzmanı
  george samman, blokzinciri danışmanı
  greg wolfson, blokzinciri danışmanı
  min kim, topluluk danışmanı
  doug park, hukuk danışmanı
  reza dibadj, hukuk danışmanı
  lucas hendren, blokzinciri danışmanı
  kevin doerr, strateji danışmanı
  gerald beuchelt, idare danışmanı
  balaji ganesan, veri güvenliği danışmanı
  brad gaynor, bilim danışmanı
  charlie liu, teknoloji danışmanı
  george totev, risk danışmanı
  philipp pieper, arama danışmanı

  https://www.bitclave.com/en/#team

  bitclave projesine yatırım yapmak ve token satın almak için 15 eylül'de başlayacak olan bitclave token satışına katılmanız gerekiyor. bitclave tokenlerini satın alabilmek için bitcoin ya da ethereum kullanmanız gerekmekte.

  bitclave ekosistemindeki maksimum token sayısı 2 milyar ile sınırlandırılmış. token satışında alınabilecek maksimum token sayısı ise 1 milyar.

  token satışı ile toplanacak paranın %38'i yazılım geliştirmeye ayrılacak. %7'si idari masraflar, %37'si pazarlama, %5'i danışmanlar, %5'i yasal masraflar, ve %8'i beklenmedik masraflar için ayrılmış durumda. tokenlerin ise %50'si halka satılırken, %10'u takıma, %10 topluluk ödüllerine ve %30'u uzun vadeli bütçe için ayrılmış.

  bitclave ekosistemine daha fazla kullanıcı ve perakende ortakları katıldıkça arz ve talep dengesine bağlı olarak cat tokenin değerinde artış olması beklenmekte. ancak bu durum bitclave ekosisteminin gerçek anlamda hayata geçirilmesiyle gerçekleşebilecek bir durum.

  proje ile ilgili daha fazla şey öğrenmek isteniz aşağıdaki linkleri incelemenizde yarar var:

  web sitesi: https://www.bitclave.com/
  twitter: https://twitter.com/bitclave
  youtube: https://www.youtube.com/…l/uctibs4mnhqbpn-ngnftk6yg
  whitepaper: https://docsend.com/view/j3sp3mh

  not: bu yazı yatırım tavsiyesi değildir. tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
 • 1300 adet token ile yatırımcısı olduğum girişim.
 • ico iken 25 milyon dolar'ı 25 saniyede topladılar. şu anda da bibox'ta çıkmışlar. fiyatı ucuz ve gelecek vaadeden bir coin. binance, kucoin veya bittrex'e girdiğinde sağlam pump görebilir. tek sıkıntı bibox'ın çokta güvenilir gözükmeyen bir exchange olması