şükela:  tümü | bugün
10251 entry daha
  • benim uygulamı indir günlük gir tıkla sana 1 kuruş verem desem söver amk telefonun harcadığı elektiriği ödemez dersin satoşhi dendimi gidip uğraşıyorsun .
  • bitcoin teknik analiz grafiği (signalswiss) 2 şubatta çizilen ve en çok güvendiğim grafik.

15-20 bin dolardan alan ve tekrar aynı yere gelmesini bekleyen arkadaşlara bir tavsiye. mesela 11 binlerde bir kısmını satıp 6bin küsürlerde alıp 10bin küsürlerde satsanız alım ortalamanız belki 10binlere düşecekti. hodl falan diyorlar ama hodl hodl'da nereye kadar? tabii 15binlere çıkar mı çıkabilir(aslında çıkmayacağını düşünüyorum) ama insanlar ısrarla düşecek derken bu insanlara kulak verip, bir miktarını nakite geçip düştüğü yerlerden almak hem psikolojik açıdan sizi rahatlatır, hem de maliyet ortalamanızı düşürür, zaten yükselirse elinizde bir miktar btc olduğu için yine kara geçersiniz.

edit: linkte analizi yapan kişi belirli aralıklarla güncelleme yapıyor, onları da takip etmek lazım. eğer formasyon bozulursa yeni bir analiz yapıyor. takip etmekte fayda var.

edit2: diğer grafik
    burada bir güncelleme yaptı. iki seçenek sundu, ya 5400'lere düşecekti ya da buralara gelecekti. şu aralar riskli bölgedeyiz o yüzden yavaş yavaş nakite geçmekte fayda var.

edit3: ocak 22 grafiği

not:az çok ben de analiz yapıyorum, bu adam kadar başarılı değilim ama dedikleri fal gibi bir şey değil bir emeğini deneyimin ve çalışmanın sonucu. isterseniz yaptığı diğer analizlere de bakabilirsiniz.
  • "balon patladı"cılar, "devri kapandı artık"cılar yükseliş trendiyle doğru orantılı olarak, tekrardan düşüş trendine kadar ortamlardan kaybolmuş. yağmur yağar yağmaz nereden çıktığı belli olmayan şemsiye satıcıları gibisiniz...
  • en yanlış psikoloji şu;

"11 bin'den satıp 6'binden alabilirdim, yanlış yaptım".

11 bin seviyesindeyken fırlayıp 25 bine çıkmayacağını nereden bilecektin? şimdi biliyor musun mesela yarın ne olacak?

diyelim 11 bin seviyesindeyken düşeceğini öngördün ve sattın... 6 bin'den döneceğini nereden bilecektin? bilemeyecektin tabiki. 6 bin olduğunda açgözlülükle "bu biraz daha düşsün, 5500'ü görür bu" diyecektin ve sen beklerken tekrar 7 bin'e çıkacaktı.

şu uçlardaki seviyelere göre hesap yapıp "şu kadar zararım var" demeyi bırakın. daha önce de söyledim, bitcoin uzun vadede yükselir ama kısa vadede yaşananlar tam bir kaos. bilemezsiniz. dolayısıyla al-sat yapmak da net bir şekilde kumardır. asla kazanacağınızın garantisi yoktur ve bence kaybetmeniz daha olasıdır.
  • bitcoin bravado- february vıp list-report

syscoin (sys)

datum (dat)

wanchain (wan)

social (scl)

luxcoin (lux)

https://drive.google.com/…_y_qfuf832ytcoeoevai/view
  • tam bir şeytan icadı.bu kadarcık şeyin içine milyon dolar girebiliyor ve güvenli saklıyor.ne diyorduk hodl'cuların vazgeçilmezi donanım cüzdan.teşekkürler binbircesit.com hızlıca geldi elime. artık bende ledger ile güvendeyim.kıpsss

şurdan alabilirsin bebeğim
  • ufak ufak mining işine girmek istiyorsanız computta programı bu iş için en mantıklısı denilebilir. cpu veya gpu kullanarak mine etmenizi sağlıyor. gücünün ayarlanabilir olması nedeniyle o arkada çalışırken bilgisayarınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. programın içindeki benchmark'ı sayesinde de günlük, aylık ve yıllık ortalama ne kadar kazanabileceğinizi de öğrenebiliyorsunuz. smart mining özelliği sayesinde ise bilgisayarın belli bir süre idle kalmasından sonra kullanacağı cpu ve gpu yüzdesini belirleyebilirsiniz. iyi kazançlar efenim.
  • https://itunes.apple.com/app/id1287217450

https://kriptokoin.in/…aber-uygulamasi-app-storeda/

her ne kadar yatırım tavsiyesi değildir diye uyarı verseler de takipçilerine zarar ettirmeyen ilk bitcoin haber uygulaması. anlık güncellenenen fiyatlar ve kullanışlı tasarımı ile coin dünyası parmaklarınızın ucunda. sürekli etkileşim kurabileceğiniz sosyal platformu ile analizlerinizi çek edebilirsiniz.
  • iki satoshi için yeni kullanıcıları lüzumsuz faucet ve mining işlerine yönlendirenlerin hala daha bitmediği coin.
    moonbit : 20 saate 10 satoshi anca veriyor. hadi %100 ref bonusunu da aldın. etti 20. %100 de sadakat bonusu aldın diyelim. 40 satoshi. günlük 40 satoshi için (1 kuruş bile değil) uğraşmak, başkalarını uğraştırmak nedir ki? aynı şekilde moonlite, moondoge vs. bu durum hepsi için geçerli. boşuna vaktinizi harcamayın.

freebitcoin: saat başı gireceksin, 10-15 satoshi verecek. böyle böyle 30000 satoshi toplayacaksın da cüzdanına alacaksın. onun da 3000'ini komisyon kesecek. neredeyse 1 yıl sürecek bir macera ve ele geçen coin anca 10 tl ediyor.

mining: web mining ya da program ile mining, farketmiyor. harcadığınız elektrik ve yıpranan bilgisayarınızı hesap ettiğinizde zararda olduğunuzu görürsünüz. kim kazanır? sizi refli linkiyle bu sisteme dahil edenler. gidin 50 lira 100 lira verin alın ne kadar coin ediyorsa, yormayın kendinizi, bilgisayarınızı, elektriğinizi...

yok ben illa ki bedava toplayacağım ama amelelik de yapmak istemiyorum diyenler bu iki siteye arada girin 5 saniye claim yapın çıkın. amelelik yapmayın, kendinizi yormayın, alın size link, alın size ref:
    bonusbitcoin: 15 dakikada bir claim yapılıyor. 72 saatlik toplamınıza da günlük %5 bonusu var. claim butonunun altında "change your claim settings" e tıklayıp " always receive the average claim amount" işaretleyin, bol bol toplayın.
    bitfun: günlük 3-5 kez girip 100-200 satoshi toplamak mümkün. daha sık claim yaparsanız daha fazla satoshi toplayabilirsiniz.

toplanan coinler bir nevi mini borsa olan coinpot.co cüzdanınızda birikiyor. orada da çeşitli coinler arası exchange yapmanız mümkün.
    iyi eğlenceler.
  • altcoinlerin fiyat hareketleri kendisine baglı olan kripto para birimi.

altcoinlerde ucretsiz dagıtılan airdroplar ile ilgilenenler icin telegram grubu;
    airdrop turkiye
2 entry daha