şükela:  tümü | bugün
3718 entry daha
 • 7300 den almistim dustu suan cilginlar gibi. daha da duser kesin ama dokunmayacagim 12.000 lere gelebe kadar. gelecek mi? gelir bence. artiyor iste surekli aq arada duser boyle :(
 • dikkatle izlenilmesi gereken para birimi. baktım düşüşü fena, frenlemek için hemen satış emrini verdim, sattığım gibi %1 değer kazandı. daha da artmasını sağlamak için yeşillendirmelere açığım *
 • yağmur yağar yağmaz türeyen şemsiye satıcıları gibi, bitcoin sert yükselişlerden sonra düzeltmesini yaptığında "patladı, öldü, bitti" diyenler nasıl hemen türüyor lan bu başlıkta?

  aralıksız yükselecek hali yok ya, elbette zaman zaman değer kaybedecek.

  yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, 2018'de 10.000 dolardan kar realizasyonları geldiğinde sizi yine beklerim.

  (bkz: hodl)
 • hakkında bilgi edinmek isteyenlerin bitcointalk.org sitesinin türkçe (ingilizce biliyorsanız motherboard'u da kullanabilirsiniz tabi) bölümünden akla gelebilecek her türlü bilgiye ulaşabileceği, yatırım yapmak isteniyorsa da mutlaka okuması gerektiği kripto para birimi.

  ayrıca 7/24 para aktarabilmek ve tl ile almak istiyorsanız enpara ==>papara==>btcturk üçlüsü idealdir. sadece ilk seferinde para ertesi gün hesaba geçer, sonraki işlemler 7/24 ve anlık gerçekleşir.
 • ya ben piyasa yatırım falan değil şu parayı bir an önce kullanmak istiyorum. btc ile ekmek almak istiyorum amk
 • 2018 yılının ilk çeyreğinde tahtını bitcoin cashe bırakması öngörülen para birimi.
  sebebi ise : https://cashvscore.com/
 • kuzenimin 140.000 tl'sini yemiş olandır.
  "ya batalım ya çıkalım" derken evdeki bulgurdan olanların sayısı azımsanacak kadar az değildir.
  maceradan ziyade kârlı bir işe yönelmeyi tavsiye ederim.

  edit:

  merak edenler olmuş. nasıl olduğunu bilmiyorum. bitcoindan anladığımda yok.
  sadece duyduğum bu.
 • 16 kasım 2017 tarihinde segwit2x (boyut artışı) iptali haberleri ile geleceği iyice bulanıklaşan sanal para birimi. ha bu belki iyice coşturur yada sakin sulara çekilir önümüzdeki günlerde göreceğiz.
 • ne diyolardı la buna keko silkeleme mi, keriz silkeleme mi, onu yapıyor sanırsam şu an. çok kişinin kellesi gidecek daver çok!
 • bitcoin'in fiyatlamasına yönelik ben de birşeyler karalamıştım zamanında. 6500 dolar veya 7500 dolar olması çok önemli değil. yüzde 15-20 düşüşten bahsediyoruz. bu sene haziran ayında bu coin'lerin piyasa fiyatı 2400 dolardı. yüzde 200'den fazla artış yaptı demek bu. finans dünyasında yüzdelik artış önemlidir, 6500 dolar ile 7500 dolar arasındaki 1000 dolarlık farktan ziyade, yatırılan paranın yüzdesi ile kazanıp kaybedilir. örneği snapchat, hani herkesin elinde olan o uygulamanın hisseleri. 1 ay önce ekim ayında, 16.55 dolarlarken (6 ay önce 27'yi de gördü), dün 12.30'lara kadar düştü. amerikan borsasının yatay kaldığı bir dönemden bahsediyoruz. yüzde 25'e yakın değer kaybı yaşandı. (6 ayda yüzde 60)

  bitcoin gibi kripto para birimlerinin hızlı hareketleri regülasyon ve kontrol eksikliğinden gelmektedir. yani sanılanın aksine, bitcoin'in yüzde yüz yasal olarak kontrol altına alınması durumunda bu spekülatif yükselişleri ve düşüşleri yapan kesimin yoluna taş koyulmuş olur. aksine, cazibesini kaybedip çok hızlı düşüş yaşayabilir. çin'in kabul etmesini geç, ülkenin resmi para birimi bitcoin olsa bile regülasyon baskısı sebebiyle süper düşüşler yaşanır. blockchain teknolojisi değil, ancak para birimi olarak coinler, maalesef ki hala daha yasadışı işleri tercih eden grupların borusunun öttüğü para birimidir.

  finansçı değilim mühendisim, bu sebeple kullanılan cüzdanların, kripto madenciliği işlemlerinin, transferlerin, kişisel bilgisayarlarda taşınan full cüzdanların ne gibi güvenlik sorunlarına yol açabileceği ile ilgili bir entry ayrıca girmeyi düşünüyorum. o teknolojik olarak çok güvenli görünen altyapının bireysel olarak nelere yol açabileceği ile ilgili daha detaylı bir bilgi vermek gerekir. yarın inşallah yazarım, bu saatte zorlar hepsini anlatmak.
8354 entry daha