şükela:  tümü | bugün
7411 entry daha
  • bu gece muthis bir geri donus yaparak panik havasiyla kacisanlar sebebiyle dusen altcoinler icin guzel bir alim firsati vermistir.

bircok altcoin yarim saat icindeki bitcoin sahlanisi sonrasi buyuk dusus yasadi ancak 1 saat icerisinde tekrar eski seviyelerine yaklasti. bu sirada ornek vermek gerekirse tron 600 satoshilerden 350'lere kadar dustu ancak su an yine 520 satoshi civarinda. yani panik yapmadan akilli oynayan kazandi.

altcoin nasil alinir merak edenler icinse:

1- paribu veya btcturk'ten tl karsiligi bitcoin alinir (su an alim icin cok guzel seviyelerde).
    2- alinan bitcoin dunyanin en buyuk coin exchange market'i binance'da hesap acilarak oradaki cuzdana gonderilir (binance gunluk 2 btc yatirma ve cekimine kadar hesap onayi istemiyor, o yuzden direkt olarak altcoin al-sat islemine baslanabilmekte).
    3- yukselecegi dusunulen altcoin'e cevrilir (bu sirada portfoyunuzun btc cinsinden bakiyesini de anlik olarak kontrol edebiliyorsunuz). istediginiz zaman altcoin'i satip tekrar bitcoin'e donebilirsiniz.
    4- bu yatiriminizi tekrar turk lirasina donusturmek istediginizdeyse bitcoin miktarinizi binance'daki cuzdaninizdan yine bastaki gibi paribu veya btcturk'teki cuzdaniniza gondererek banka hesabiniza cekme talebi verebilirsiniz. bu sitelerde cekme talepleri en gec 1-2 saat icerisinde gerceklestiriliyor.

nacizane benim altcoin onerilerim:
    centra (ctr), iota (iot), ripple (rpx) ve tron (trx).

not: dun tron 300 satoshilerdeyken uzun suredir sabit seyrediyor bugunlerde pump yemesi muhtemeldir demistim (bkz: #73218688) ve aksam %100'den fazla yukselerek 650 satoshiyi gordu. yani yazdigimda 1 bitcoin ile tron almis olsaydiniz aksam 2.2 bitcoininiz olacakti.
  • christmas ve yılbaşı hediyeleri almak için belkide biraz satış yaşandı, 18 aralıktan beri düşüşteydi, bugün yükselişe geçti.

ilk defa refli link veriyorum, altcoin almak ve bitcoinleri tutmak için uygun, dünyanın en büyük hacimli coin borsası: https://www.binance.com/?ref=18395936
  • bitcoin oyuncularının gerçek yüzü bir entry ile pörtleyiverdi.. #73213473
    altı-üstü kriptopara'ların geleceğinin olmadığını ortaya koyan bir entry...
    vay sen misin yazan... nerdeyse saat başı bir hakaret, bir küfür mesajı..
    zaten yazmışım: basit bir ispat denemesi.. mesleğim bu.. bilgimi görgümü paylaşmışım, hepsi bu...
    ama bu entry yüzünden oynadığı at yarışı kazanamamış gibi saldıran saldırana.. n'oluyor size yahu.. sakin olun..
    en son sina afra'nın bitcoin'de yolun neresindeyiz tamam mı devam mı uyarısını paylaştığımda ( üç gün sonra ) bitcoin fiyatları tepetaklak düşmeye başlayınca küfür edenler olmuştu.. ama, malum ekşi zararlıları deyip, üstünde durmamıştım.. ama bu kere " lütfen ad hominem yapmak için mesaj atmayın" diye uyarmama rağmen gelen saldırılar hiç hayra alamet değil... işim gereği her türlü yatırımcı ile teşrik-i mesaim olmuştur...lakin bu, kesinlikle sağlıklı yatırımcı psikolojisi değil.. aman diyim: "kendinize dikkat edin.." başka ne denir bilemedim.. sonuçta bu "kriptopara'lar ben yazdım diye yok olmayacak" dii mi ama.. neyse.. az sayıda da olsa meslektaşlardan gelen "muhteşem analiz... tebrikler" mesajı hepsini yok hükmünde saydırdı..
  • yalnız garip olan altcoinler baya iyi direndi. çinliler gelip ortalığın amına koymayacaksa bitcoin o kadar da güçlü değil gibi artık. ilk fırlamasında panik satışlarıyla beraber bi sikip attı piyasayı yalan yok ama şu an baktığımda ilk şok atlatılmış, yavaş yavaş tekrar piyasa eski haline dönüyor gibi görünüyor. bugün dalgalanmalar illa ki olacaktır ama normal şartlarda şöyle bir yükselişte piyasa tepe taklak aşağı inmesi gerekirdi. bu sefer direnç gösterdiler.

garip bir dönemecin eşiğindeyiz gibi sanki.
  • bitcoin 1 saat önce sert yükselişinin sebebi
  • endise ile baktigim yeni bir takas araci
  • saadet zinciri, balon vs diyenlere selam göndermiştir
  • refli linkler bitti, şimdi de discord invite'ı ile rütbe kasmaya çalışanlar türedi. bitmeyecek misiniz oğlum?
  • discord üzerinde olan pump grupları için davet linki atanlara sakın ola güvenmeyin. kendileri rütbe kasmak için yapıyor. bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü? diyerek düşünmek lazım. bu rütbeler pumpı birkaç saniye daha önce öğrenmek için yapılır. piramit gibi bir sistem söz konusu. en tepedekiler aslında en alttakilere satıyor. üç kuruş paranızdan olmayın...
3666 entry daha