şükela:  tümü | bugün
7264 entry daha
  • christmas ve yılbaşı hediyeleri almak için belkide biraz satış yaşandı, 18 aralıktan beri düşüşteydi, bugün yükselişe geçti.

ilk defa refli link veriyorum, altcoin almak ve bitcoinleri tutmak için uygun, dünyanın en büyük hacimli coin borsası: https://www.binance.com/?ref=18395936
  • bitcoin oyuncularının gerçek yüzü bir entry ile pörtleyiverdi.. #73213473
    altı-üstü kriptopara'ların geleceğinin olmadığını ortaya koyan bir entry...
    vay sen misin yazan... nerdeyse saat başı bir hakaret, bir küfür mesajı..
    zaten yazmışım: basit bir ispat denemesi.. mesleğim bu.. bilgimi görgümü paylaşmışım, hepsi bu...
    ama bu entry yüzünden oynadığı at yarışı kazanamamış gibi saldıran saldırana.. n'oluyor size yahu.. sakin olun..
    en son sina afra'nın bitcoin'de yolun neresindeyiz tamam mı devam mı uyarısını paylaştığımda ( üç gün sonra ) bitcoin fiyatları tepetaklak düşmeye başlayınca küfür edenler olmuştu.. ama, malum ekşi zararlıları deyip, üstünde durmamıştım.. ama bu kere " lütfen ad hominem yapmak için mesaj atmayın" diye uyarmama rağmen gelen saldırılar hiç hayra alamet değil... işim gereği her türlü yatırımcı ile teşrik-i mesaim olmuştur...lakin bu, kesinlikle sağlıklı yatırımcı psikolojisi değil.. aman diyim: "kendinize dikkat edin.." başka ne denir bilemedim.. sonuçta bu "kriptopara'lar ben yazdım diye yok olmayacak" dii mi ama.. neyse.. az sayıda da olsa meslektaşlardan gelen "muhteşem analiz... tebrikler" mesajı hepsini yok hükmünde saydırdı..
  • yalnız garip olan altcoinler baya iyi direndi. çinliler gelip ortalığın amına koymayacaksa bitcoin o kadar da güçlü değil gibi artık. ilk fırlamasında panik satışlarıyla beraber bi sikip attı piyasayı yalan yok ama şu an baktığımda ilk şok atlatılmış, yavaş yavaş tekrar piyasa eski haline dönüyor gibi görünüyor. bugün dalgalanmalar illa ki olacaktır ama normal şartlarda şöyle bir yükselişte piyasa tepe taklak aşağı inmesi gerekirdi. bu sefer direnç gösterdiler.

garip bir dönemecin eşiğindeyiz gibi sanki.
  • bitcoin 1 saat önce sert yükselişinin sebebi
  • endise ile baktigim yeni bir takas araci
  • saadet zinciri, balon vs diyenlere selam göndermiştir
  • refli linkler bitti, şimdi de discord invite'ı ile rütbe kasmaya çalışanlar türedi. bitmeyecek misiniz oğlum?
  • discord üzerinde olan pump grupları için davet linki atanlara sakın ola güvenmeyin. kendileri rütbe kasmak için yapıyor. bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü? diyerek düşünmek lazım. bu rütbeler pumpı birkaç saniye daha önce öğrenmek için yapılır. piramit gibi bir sistem söz konusu. en tepedekiler aslında en alttakilere satıyor. üç kuruş paranızdan olmayın...
  • bitcoin kumar aracı değildir. bu fikirdeyseniz arkasındaki teknolojiyi, başlatan kişilerin fikri temelini (parayı devlet tekelinden kurtarmak. kill fiat.) tam anlamamışsınız demektir. ya da bitcoin'in çok kazandırdığını duyup, bilgisayar mühendisi olan tanıdığını arayan adam filan gibi bakıyorsunuzdur olaya. şu an coin alanlar çabuk kazanç peşinde olanlar ama bitcoin'in amacı bu değil.

euro, dolar gibi devlet paralarının blockchain altyapısı oluşturulup oraya taşınması pek önemli değil. hatta komik. çünkü şu anki gibi karşılıksız basılmaya devam eder. tether gibi filan olur en fazla. ne ab ne abd paralarının sınırlı supply'a sahip olmasını ister. beklenmedik bir şekilde bunu yaparlarsa zaten bitcoin amacına ulaşmış sayılır. tıpkı bütün büyük otomobil şirketlerinin elektrikli araç üretimine ciddi para ayırması ile birlikte tesla'nın misyonunu neredeyse tamamlamış olması gibi. bunlar gerçekleştiğinde (sınırlı euro veya elektrikli vw golf) zaten devrimciler (bitcoin, tesla) kazanmış olur.
4798 entry daha