şükela:  tümü | bugün
7736 entry daha
  • son bir ayda cyrptolar arasında pazar payı 55% den 34%'e düşmüştür, yani şu sıralar altcoinler kazandırmakta.

altcoin alma rehberi:

btcturk, paribu, koinim gibi bir türk sitesinden, tl karşılığı bitcoin alınır.

alınan bitcoin, işlem hacmi en büyük cyrpto market, binance'e gönderilir. bitcoin ile altcoin alınır.

para çekileceği zaman altcoinler satılıp bitcoine çevrilir, bitcoin ilk hesabınızı açtığınız btcturk, paribu veya konim sitesine gönderilir, bitcoini burada satarsınız ve para çekim emri verirsiniz.
  • bir iki satoshi karşılığında referansla sizi kendi anneleriyle bile tanıştırabilecek jartiyer giyen yazarların gece 00:00 da doluştuğu başlık. ha bi rde kendi entrysini linkleyip bakın burda nasıl yapıldığını anlattım diyenler var. onlar da sizi önce anasıyla tanıştırır daha sonra bak bu da karım bu daha genç ve diri der.
    edit: discordçuları unutmuşum bunlar bir nevi gloryhole havasındadırlar önce bir miktar paranızı alırlar, sonra sizi ortasında ufak bir delik olan bir kabine sokarlar, size derlerki siz buraya uzvunuzu sokun karşı tarafta annem, kızkardeşim veya karım sizinle ilgilenecek ama siz bunu görmeyeceksiniz. siz söyleneni yapar işi bitirir ve çıkarsınız ama bilmezsiniz ki aslında sizinle ilgilenen bu kişinin ta kendisi.
  • al sat yaparak da gelir elde edilebilen coin.

en büyük borsalardan biri olan binance için konuşacağım.

nasıl üye olunur, nasıl işlem yapılır kısımlarını arkadaşlar anlatmışlar. benim eksik bıraktığım, kurların düşüşüyle değerlendirmeye alınması gereken birkaç anektot var. paylaşayım sizlerle.

öncelikle binance'da al sat yaptık kazandık. kazancımızı realize etmek için nasıl çekelim? bitcoinle mi? 0.001 btc transfer ücreti istiyor bu da yaklaşık 55 lira şuanki kurla. olmaz.

türk borsalarında kullanılabilen en uygun transfer ücretli coin waves hariç tutarsak ripple xrp'dir. tüm coinlerimizi xrp çevirip, vebitcoin borsasındaki hesabımıza aktaracağız. neden vebitcoin tek xrp destekleyen borsa bu çünkü. neyse binance 0.15 xrp yani yaklaşık 2 liralık ücretle transfer ediyor. vebitcoinden bozdurup tl olarak çekersek (7 lira ücreti var ve sitelerine üye olmadan öğrenemiyorsunuz) komisyon ve kur farkını katmadan 9 liraya paramızı bankaya çekebiliyoruz.

şimdi en önemli noktaya gelelim. dünyada waves gibi bir coin ve bunu destekleyen digilira gibi bir türk sitesi var. doğru, hadi hesaplayalım. binancedan 0.002 waves yaklaşık 11 kuruş ödeyerek digilira çekebiliriz. muhteşem değil mi? değil. 10000 liraya kadar banka hesabına çekme ücreti 20 tl. yuh ve oha. sonrası da %0.2 diyerek akıllardaki soru işaretini sonlandırıyoruz.

peki en önemli kısım. en ucuz nasıl para göndeririz? ben kredi kartı ile bitit.io kullanıyorum. pahalı ama az çetrefilli. en ucuz digiliradan waves alıp 0.003 waves ücretle yaklaşık 16 kuruşa gönderebilirsiniz.

ripple üstünden göndermeyin. vebitcoin 3 xrp (binance'da 0.15 xrp) transfer ücreti istiyor. yaklaşık 35 liraya geliyor. yine yuh.

waves harici litecoin kullanılabilir. koinim 0.015 ltc yaklaşık 15 liraya transfer yapılabilir.

özet: en ucuz gönderme waves ile digiliradan, en ucuz çekme ise xrp ile vebitcoin üstünden.

referanslı link içeren entryleri engelleyenlerin bu bilgilerden yararlanamayacağı için çok mutluyum.

son olarak referans linkimden üye olanlar mesaj atarken belirtsin. artık diğer mesajları cevaplayamıyorum. üşeniyorum da ne yalan söyleyeyim. referanslarım her zaman kendilerini belirtip iletişime geçebilir.

edit: tabii ki entry'mi kullanabilirsiniz. kaynak göstermek şartıyla.
  • 2018'e damga vurması beklenen kripto para...
    en yoğun şekilde işlem gören borsası için ücretsiz kayıt imkanı da var.

bedava ve risksiz şekilde sistemde yer almak için ise; (bkz: #73132262)
  • 2017 yılının şampiyonu ripple olmuştur. ripple analizi içeren türkçe makale linki
  • bitcoin/altcoin piyasalarıyla ilgili bildiklerimi/öğrendiklerimi/okuduklarımı elimden geldiğince aktarmaya çalıştığım bir youtube kanalı var.

hiç bilmeyenler için bitcoin nedir, ne değildir, ne işe yarar temalı bir video var.

2-3 gündür fırlayan enigma ve xlm incelemelerini henüz bu yükseliş başlamadan önce eklemiştim.

value investing, uzun vadeli yatırımlar, warren buffet tarzı düşünce kripto borsalarda nasıl olur anlatmaya çalıştım.

binance'de mum grafiği okuma ve stop limit emirlerini anlatan iki ayrı video var.

bitcoin düşüş trendindeyken neler yapılmalı konulu bir video eklemiştim.

altcoin alıp satarken yapılan en büyük hata konulu bir video var.

bunların dışında kanalı büyütmek, bir kişiye de fayda sağlamak amaçlı btc çekilişli bir video ekledim.

eleştirileriniz, yorumlarınız olursa her zaman youtube'da ve sözlükte paylaşabilirsiniz. her videoda belirttiğim gibi, kanal sadece kişisel yorumlardan oluşmaktadır ve alım satım tavsiyesi içermemektedir.
  • eğer bitcoin işine girmek istiyorsanız ve bunu mining yaparak elde etmek istiyorsanız iki tane güvenilir site var.(şimdilik) birisi (bkz: hashflare) diğeri de (bkz: genesis mining) şuanda genesis mining bitcoin için kazım gücü satmıyor. ben hashflare sitesine 200 dolarlık bir yatırım yaparak 0.95 th kazım gücü satın aldım. 4 günde yaklaşık 6.5 dolar para kazandırdı. günlük havuz paylaşımları ile bu kazançları elde edebilirsiniz. 3 senedir açık olan hashflare bu iş için ideal gözüküyor. eğer isterseniz buradan kayıt olabilirsiniz(r) 1 yıllık kontratınız oluyor. mevcut bitcoin kuruyla 90 günde kendini amorti ediyor. eğer bitcoin yükselirse kazancınız daha fazla artar. ki yükselecek gibi gözüküyor. aklınıza takılan şeyleri mesaj olarak yazarsanız sizlere yardımcı olabilirim. kayıt olun ya da olmayın mesaj attığınızda %5 indirim kodunu göndereceğim.
    hashflare sitesinde minimum çekim tutarı 0.05 btc'dir. bunu göze alarak yatırım yaparsanız iyi olur.
  • dünyada en büyük toplu intihar vakaları yaşatacak para birimi
  • bir gün -bitcoin bitti, derlerse neler olacağını merak ettiğim para birimi.
  • (bkz: posw coin)
    (bkz: genesis vision)
    gibi altcoinlere yatırım yaparak arttırabileceğiniz ya da azaltabileceğiniz coin. o yüzden siz siz olun araştırmadan etmeden altcoinlere girmeyin.
1201 entry daha