şükela:  tümü | bugün
11297 entry daha
 • chicago uzun vadeli işlemler borsasında işlem görmesiyle birlikte kurt yatırımcıların da ilgisini çeken kripto paradır...

  zaten bitcoin ve tüm kripto paraların düşüşleri bitcoinin bu borsada işlem görmesiyle başladı...

  bu kurt yatırımcılar bitcoinin tavşan yatırımcılarını sürklase etti. buna ayı piyasası diyorlar. değil... bu bana göre kurt piyasasıdır. ve kurtlar ne ayı, ne boğa dinler...

  kurtları ancak devletler durdurur...

  yani bitcoinin sağlam bir yatırım aracının olmasının yolu bitcoinin mantığına oldukça ters olan ama elzem bir durum gibi görünen devletler tarafından tanınıp, emtia olarak piyasalarda işlem görmesidir...

  yoksa bitcoin kurt yatırımcıların tavşanları yediği tehlikelerle dolu bir ormandan farklı olmayacak bu gidişle...

  not: büyük düşüş başlamadan önce bitcoin ve diğer kripto paralardan %400 kazanıp, küçük bir servet edinmiş birisi olarak yazdım bunu.
 • 1 üst entry için;

  3.500$ iken tam alım zamanı ama para yok diye entry giren adam şimdi küçük bir servet kazandım yazıyor.

  niçin hayatınız boyunca yüzlerini dahi görmeyeceğiniz insanlara yalan söylersiniz hiç bir zaman anlayamıcam bunu. sosyolojik olarak mutlaka nedenleri vardır bilen varsa beni de aydınlatabilir.
 • bitcoin e olan guven bitmistir ve resmen patlamıstır. alısveriste kullanılması imkansız sadece kara para aklamada kullaniliyordu o da yavas yavas devletler onlem almaya basladı.
  sonu geldi. cok buyuk mafya yatırım aracılarının elinde su anda. bir anda 8-9 bine cıkarıp insanlara gaz verebilecek kadar miktar ellerinde tutuyorlar. piyasa ellerinde.
  link vereyim de “sallama mnk” demeyin.
  devlet yada gercek banka garantisi altına girmeden hem teknolojisi hemde kullanımı su anda gebermis halde. zaten ayda 1-2 kez coin banklar milyonlarca dolar hackleniyor.

  sonuc; “hayali” yatırım aracıdır su anda. bir ara baya gerzek aptal topluyorlardı, bu aptallar azaldıkca degeri 10$ hedefine dogru gidecektir.
1017 entry daha